Угорський шантаж

Сподівання Будапешта на відкат не справдилися

Угорський шантаж

Як і слід було сподіватися, нові поступки угорській меншині в «Законі про повну загальну середню освіту», не викликали захоплення в угорців. Тільки наївний міг гадати, що з ними можливий компроміс. Тут діє правило: все або нічого!

Цього року виповнюється сто років з часу підписання Тріанонського мирного договору, за яким Угорщина втратила значні території після програної Першої світової війни. Але угорське реваншистське гасло «Ні, ні, ніколи!» ще досі можна побачити навіть в ужгородських кав’ярнях. Карта довоєнного Угорського королівства є одним з популярних символів в Угорщині, навіть попри те, що, окрім румунських, сербських та українських теренів, включає цілу Словаччину та Хорватію. Але угорських реваншистів це не бентежить. Їх взагалі мало цікавить погляд з іншого боку. Угорщина має тільки національні інтереси і будь-якими методами буде їх жорстко відстоювати. Навіть якщо вони суперечать загальноєвропейській практиці. Постійні суперечки з Євросоюзом тому підтвердження.

Певна річ, що ні Словаччина, ні Хорватія вже не стане частиною Великої Угорщини. Як не віддадуть своїх теренів і Сербія з Румунією. Залишився найменший шматочок в Україні, яка нині перебуває у затяжній кризі через російську окупацію частини української території та гібридну війну. Певна річ, що Будапешт прямих територіальних претензій не висловлює. Та й угорська меншина, яка становить близько десяти відсотків мешканців Закарпаття, замала, аби висновувати якісь глобальні плани про колишні чотири угорські комітати.

Нагнітання пристрастей

Але є інші методи впливу на регіон. Наприклад, нагнітання пристрастей. 6 січні у змішаному українсько-угорському селі Холмок під Ужгородом понівечили табличку при в’їзді. Звичайна буденність у наших реаліях. Однак Демократична спілка угорців Закарпаття по ЗМІ моментально розтрубіла про те, що це була акція, спрямована проти місцевих угорців, скоєна ще й на Різдво за юліанським календарем.

Поліція майже одразу затримала зловмисників, які, виявилися судженими раніше типами, які тої ж ночі обікрали місцевий склад, погрожуючи сторожу сокирами.

Себто, жодної політики у діях цих кримінальників не проглядається. Та й фотографія, поширювана у ЗМІ, явно показує, що найбільше постраждала табличка саме з двомовною назвою села. Але жодних спростувань чи вибачень від угорської організації ніхто не дочекався. Головне, що негативне тло довкола «мучеництва» закарпатських угорців підсилилося.

Таке гібридне нагнітання істерії активно використовується угорськими журналістами та політиками як в Угорщині, так і на Закарпатті. Депутатка обласної ради Ілдіко Орос договорилася в Будапешті на мітингу навіть до «фашистських методів» в Україні. Щоправда, при цих «фашистах», які так «нищать» угорськомовну освіту на Закарпатті, закарпатські угорці відкривають нові навчальні класи у населених пунктах, де їх раніше не було, а кількість угорськомовних «першачків» збільшилася на 150 осіб, порівняно з попереднім роком. Розпочалося навіть створення угорськомовної мережі навчальних професійно-технічних закладів.

Ось таке «переслідування» на словах і на ділі. Щоправда, угорські ЗМІ воліють цим не хвалитися. Воно ж суперечить потрібній картинці.

Не хочуть нічого бачити і чути

Угорцям дуже не подобається зміцнення української національної освіти, попри те, що це поширена європейська практика. Угорців в Україні стільки ж, як румунів чи болгар. Але ні Румунія, ні Болгарія не дозволяють собі нахабне втручання у внутрішню політику України, розуміючи проблеми подолання постколоніальної спадщини. Угорці не хочуть нічого бачити і чути, окрім своїх інтересів. Компроміс в їхньому розумінні – це повна відмова Києва на їхню користь. Наприклад, Міністерство освіти України цього року знизило мінімальний бал у ЗНО з української мови для випускників угорськомовних шкіл. (Хоча як, на мене, це порушує сам принцип справедливого оцінювання знань). Чи це якось вплинуло на поступливість угорців? Жодним чином.

Ба більше! Будапешт знайшов важіль впливу там, звідки його не годиться брати – участь України у колективній євроатлантичній безпеці. Себто, вдався до прямого політичного шантажу. Або ви робите так, як ми хочемо, або ми накладаємо «вето» на ваших прагненнях до членства в НАТО. Чудова ілюстрація угорського «партнерства». про яке так люблять просторікувати угорські посадовці.

Сподівання на відкат не справдилися

2019 рік приніс угорській меншині відчутні втрати: кандидати від угорських партій програли на виборах до Верховної Ради. На місцевих виборах їхні симпатики не очолили ОТГ. Проугорського керівника області Геннадія Москаля відправили у відставку, хоча свій орден від Будапешта він таки отримав.

Довкола Закарпатського угорського інституту в Берегові тривають постійні скандали, пов’язані з фіктивними даними. У правоохоронних органів є запитання до різних угорських фондів, що займаються потужними фінансовими вливаннями на Закарпатті. Конституційний суд України не скасував «Закон про повну загальну середню освіту».

Угорські сподівання, що нова українська влада зробить одразу відкат назад і поскасовує все, що напрацювала попередня, не справдилися.

Єдина надія залишається на особисту зустріч Віктора Орбана із Володимиром Зеленським, про що весь час говорять проугорські аналітики. Мовляв, досвідчений угорський лідер дотисне президента України і протягне всі необхідні поступки Будапешту. Чи здасть Зеленский національні інтереси України значно слабшому супернику, ніж Володимир Путін – незабаром побачимо. Але «зупинитися десь посередині» з угорцями не вийде. Бо за одною поступкою одразу слідує вимога наступної. Гасло «Ні, ні, ніколи!» ще ніхто не відміняв.

Радіо Свобода

Олександр Гаврош, Закарпаття онлайн.Блоги
21 січня 2020р.

Теги: Угорщина, угорці, освіта

Коментарі

орест 2020-01-30 / 18:59:10


Українофобія і анонімний перехід на особистості. Коментар видалено. Адмін


vvv 2020-01-26 / 04:55:58
не повірите, на Брукліні, часто бачу угорців з наліпками великої угорщини на машинах і навіть вєліках. не знаю тут жодної нації, яка би показувала свої землі, які не є сучасно окресленими.

Юрий 2020-01-23 / 10:12:09
Уважемые ! Если Вы из сказанного мною решили,что у меня ностальгия за СССР. то мне Вас жаль или могу предположить , что при отсутствии аргументов говорите о любом другом лишь бы доказывать свою мнимую
правду . Это излюбленный прием коммунистов .
А что касается использование оппонентами оскорбительных , блатных и не аргументированных высказываний прекращаю попытку довести правду.
Я верю ,что в У Украине есть люди у которых патриотизм еще означает , что необходимо уважать права всех ГРАЖДАН УКРАИНЫ !!!
Слава УКРАИНЕ !!!

Говерла 2020-01-23 / 09:50:55
Депутати у ВР від Закарпаття мусять пояснити президентові Зеленському, що на майбутній зустічі з Орбаном та/чи Сіярто він має наполягати на двох позиціяї:
- виході всіх угрців геть з Закарпаття,
- а також на створенні на Лівобережжі Дунаю слов'янських поселень. Угорщина має широко відчинити ворота для повретальників слов'ян на свої одвічні землі в Паннонії.
СЛАВА УКРАЇНІ!!!

Говерла 2020-01-23 / 09:45:48
Все-таки не зрозуміло, чому так носяться з тими угорцями в Закрапатті? Відпустити їх всіх до своїх побратимів в напрямку озера Балатон і все по тому. Не стане зайд, не виникатимуть і проблеми.
Адже в 1947 р. коли створювались незалежні Індія та Пакистан обидві держави обмінялися по 5 мільйонів переселенців: з Індії мусульмани перейшли до Пакистану, а 5 мільйонів індуїстів перейшло з Пакистану до Індії.
З терирорії, яку заґарбали угорці, вже всіх слов'ян вони повигонили. То чому угорці й досі лишаються в українській землі? Чи вони очікують виїзда потягами на історіческую родіну до Південного Уралу?

сорри 2020-01-22 / 17:31:25


Юрію Неборе, як ви біблійно любите свого українського брата видно з обнімашок Орбана з Путіним і вашого блокування України в НАТО. Так що лапшу на вуха вішай комусь іншому і де-інде, а не нам і не тут.

"Больше чем сто тысяч венгров" НЕ "являются угрозой для сорока миллионной Украины". Вони би і з задоволенням вчили в школах державну мову, якби не системна українофобська політика офіційного Будапешта, яка, в міксі з політикою Путіна, і створює загрозу Україні.

Ви кожен раз плачетеся про несправедливість чергового поділу Угорщини, але кожен раз наступаєте на ті самі граблі і отримуєте по лобі, співпрацюючи з диктаторами, проти яких згуртувалася вся Європа. Я тут постійно говорю, що по завершенні співпраці з Путіним ви будете плакати, що Угорщина зменшилася до розміорів Морґіт-сігету. І кого тоді будете винуватити?

Ностальгуєш за СРСР, неборе? А за совковою соціалістичною Угорщиною теж ностальгуєш? Чого ж ви тоді 1956-му повстаннячко своє несміливе влаштовували, якщо все так добре було?

Ну і запитували вже вас тут, чи могли ви при совку, як тепер, при Україні, мріяти про мадярські назви сіл і навіть неперейменованих Ужгорода, Мукачева і т.д., про прапори мадярські на сільрадах, КМКС-и і фонди Егана українофобські, і т.д і т.п.

Курта у вас, мадярів, память. І вибіркова. Тому і все і всюди вам недобре. Добре було лиш тоді, коли австрійці вас вичухали, відмили і поставили бути панами над іншими народами. То був недовгий період вашого панування, але всі народи його досі відчувають на власній шкірі, а тому назад у ваш вимріяний Нодьмодьорорсаґ не поспішають.

Робіть висновки.

Хоча, кому я про це кажу?


юрію 2 2020-01-22 / 14:36:26
ви шановний переводите справу від фактів у філософські джунглі і вже залізли у першу світову замість того щоб розповісти про рай для закарпатських угорців у радянському союзі може ви не бачили памятники на честь угорських жертв сталінського раю в угорських селах поїдьте і подивіться

Юрию 2020-01-22 / 12:28:33
Спочатку вивчи мову, а далі відпрацьовуй свої форінти

Юрий 2020-01-22 / 09:21:08
Уважаемые ! Надо знать факты и надо путать эпохи . Когда ьы с болью говорим об окупированных наших териториях , то почему мы возражаем ,когда венгры говорят о трианоне как о несправедлиаом отторжение части венгерского населения от своей родины под видом решение иопросов национальностей . Даже Австрия которая являлася одним из зачинщиком 1-ой мировой войны получила кусок Венгрии . Неужели чуть больше чем сто тысяч венгров являются угрозой для сорока миллионной Украине.При диктатуре коммунистов были украинские школы . И школах с русским языком обучения изучали украинский язык и отлично ее осваивали. А в дмократической Украине идет борьба с учебой на родном языке коренного населения. В библии написано люби своего собрата и не делай того ,что не хочешь чтобы делали тебе .Демократическое Государство не строитса нв ущемления прав части своих граждан и брехне .

P.S.Если тебе сосед чем-то даже мелочью в нужде помог то в цивилизованом обществе ...........
Слава УКРАИНЕ !

Справедливість 2020-01-21 / 21:01:36
Гортісти і були фашистськими ублюдками.

юрію 2020-01-21 / 18:00:10
згаданий вами комуністично-фашистський режим протягом всього часу свого існування називав режим гортія угорсько- фашистським так хто з цих двох був більшим фашистом до речі а не скажете як писали у цьому комуністично - фашистському раю для угорців назву унгвар чи ашвань і тд

сорри 2020-01-21 / 17:33:13
Юрій, з українофобською позицією Будапешта, якій ви вторите, скоро всі закарпатці стануть "угрофобами львовсгого разлива". Дістали ви вже. І ніякі дрібні подачки з вакцинами, хлорами і іншими "брязкальцями і дзеркальцями" для туземців, це не компенсують.

Не трогав вас "коммунистическо-фашиский режим", бо ви в морі СРСР були навіть не краплею, а її мізерною часткою, а Угорська Соціалістична Республіка не висувала претензій на Закарпаття. А Путін в ранньому постсовку ще носив портфель за Собчаком, а не будував плани по розвалу України.

А тепер йде процес становлення держави Україна. Болючий, тривалий, загрожений ззовні, але йде. І маєте це розуміти. Мали би розуміти...

Якщо б угорцям Закарпаття не впарювали втихаря з Будапешта ідею повернення цих територій у Нодьмодьорорсаґ, то стати повноцінними громадянами України було б для них вигідним. Але впарюють - системно, наполегливо. Вливаючи в це величезні гроші. І уповаючи на Путіна.

Тому, такі як Брензович, Орос і інші шістки Будапешта - це однозначно вороги України. І ніякі виборчі округи для цієї 5-ї колони ніхто створювати не буде. У Росії, на яку молитеся, таких вже давно б засадили на 15 років за держраду - домисливши в кримінальну справу, для ваги і надійності, навіть те, чого не робили. А тут, в Україні, панькаються.

Сподіваюся, що робитимуть так не вічно, і вже збирають на вас потрібні матеріали. Щоби, в потрбний момент, як мінімум викопкати на будапештський бік українсько-угорського кордону.
А, дасть Бог, буде вам і оптимум, і, можливо, й максимум. Принаймні, ворбанівські заробітчани, на той український максимум для себе наполегливо працюєте.

Юрий 2020-01-21 / 16:08:50
Очередная писанина с полуправдами угрофоба львовсгого разлива . Например, автор пишет о создания венгерского техникума, как достижение украинского политикума забыв добавить . что финансируется это учреждение Венгрией . Не прошел венгерский представитель в парламент из-за противоречащий даже украинскому законодательству создание избирательных округов.Т,Д, Нет смысла продолжать!
Заботиться о венграх нужно оставив их в покое и вернуть им права которы даже коммунистическо-фашиский режим не трогал.. Для изучения украинского языка не запретами и насилием надо, а венгерские школы необходимо обеспечить качественными учебниками ,професиональными преподавателями и современной методикой .
Слава УКРАИНЕ !!!!!!

Ужгород 2020-01-21 / 14:07:08
Треба робити те, що роблять всі сусіди Угорщини - дбають в першу чергу про свої інтереси

Справедливість 2020-01-21 / 13:53:04
Ця закарпатська грантова бригада вже всім набридла. Ну не пролізли в депутати. Буває.

Вуву 2020-01-21 / 08:29:57
Гаврош ... І шо ти пропонуєш ?


Олександр Гаврош
Публікації:
Пам'яті Володимира Рутківського
/ 5Великі трагедії маленького народу
/ 3Почути рома
/ 50Два Івани. Як було зірвано об’єднання греко-католиків України?
/ 7Чи повернеться Володимир Гнатюк на Закарпаття?
/ 3Як закарпатські москвофіли ставали українськими письменниками
/ 47Дві унії. Чому українські греко-католики досі не об’єднані?
/ 25Чи хрестили Закарпаття Кирило і Мефодій?
/ 11Чи розвалило Закарпаття Чехословаччину?
/ 2Що буде з українцями Словаччини?
/ 11Московське православ'я на Закарпатті втрачає монополію
/ 56Генерал Петров і холодний душ для Будапешта
/ 1Що показали вибори на Закарпатті?
/ 7Як ОПЗЖ підтримує сепаратизм на Закарпатті?
Книгомама
/ 11Ловець слів
/ 59Пам’яті єпископа Мілана Шашіка
/ 9Подарунок до Тріанона: чому Берегівський район, а не Виноградівський?
/ 1Рік без Дмитра Кременя
/ 24Духнович був соборником
/ 4Не тільки Україна повинна вшанувати Уласа Самчука
Операція "Ліквідація"
/ 5Вбивство Ярослава Галана: знайомий почерк?
/ 4Чернігівщина очима закарпатця
/ 20Україна і жест Земана
» Всі записи