Угорщина почала створення на Закарпатті власної мережі закладів професійної підготовки (ФОТО)

Новий угорськомовний навчальний заклад відкрили у Великій Доброні на Ужгородщині. Поки що 95 студентів Центру професійної підготовки зможуть вивчати сім різних трудових професій.

Угорщина почала створення на Закарпатті власної мережі закладів професійної підготовки (ФОТО)

Нову установу було створено на базі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці II у співпраці з Центром професійної підготовки у Матесалці та Професійно-технічною школою ім. Ласла Барошша.

З початку вересня студенти могли обрати з-поміж таких професій як шеф-кухар, автомеханік, перукар, косметолог, зварювальник, електрик та сільськогосподарський механік.

Під час урочистого відкриття в реформатській церкві Великої Доброні, яке відбулося 7 жовтня за участі Державного секретаря з питань національної політики Арпада Яноша Потапі, зі святковою промовою виступила ініціатор створення заклду, ректор Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці II Ілдіка Орос.

Вона окреслила боротьбу Товариства угорської культури Закарпаття (KMKSZ) за використання угорської мови та за систему освіти закарпатської угорської громади.

Також наголосила на важливості угорськомовної професійної підготовки у новоствореному закладі, який є першим елементом Закарпатської мережі професійного навчання Ede Egan. Надалі аналогічні заклади будуть створені в Берегові, селі Петрово (Пийтерфолво) на Виноградівщині та селищі Вишково на Хустщині.

Як зазначила І.Орос - це чудова можливість для тих молодих людей, які не склали екзамен з української мови і, відповідно, не зможуть продовжити навчання у вищих навчальних закладах України. Тепер вони можуть навчатися протягом двох років у коледжі - A beregszászi főiskola Nagydobronyi Szakképzési Központja.

Курс познайомить студентів із сучасними технологіями в Угорщині, але їм викладатимуть також українську термінологію та базове ділове право.

Під час навчання молоді люди будуть навчатися один тиждень у Великій Доброні, потім ще один тиждень - в одному з партнерських закладів в угорській Матесалці.

В Україні студенти отримають стипендію, щоб сплачувати гуртожиток та харчування, в той час як в Угорщині вони отримують триразове безкоштовне харчування та проживання в гуртожитку.

Також підписано договір з місцевими підприємствами, де студенти зможуть пройти практику.

Державний секретар з питань національної політики Арпад Янош Потапі повідомив, що з 2015 року угорський уряд започаткував у так званому Карпатському басейні створення майже 150 закладів професійної підготовки, а паралельно в заселених угорцями регіонах за кордоном стартували програми економічного розвитку. Ці дві програми, зі слів угорського вископосадовця, мають на меті сприяти виживанню угорців, які проживають за кордоном. Ці плани були реалізовані за підтримки трьох угорських міністерств.

Учасників церемонії відкриття також привітав начальник департаменту міністерства інновацій та технологій Угорщини Акош Мюллер та інші гості з Угорщини.

Зрештою учасники церемонії відкриття переїхали з храму до нової будівлі Центру професійної підготовки, де Ілдіко Орос та угорські гості офіційно відкрили будівлю центру та гуртожитку, перерізавши національну угорську стрічку.

13 жовтня 2019р.

Теги: професія, угорці, Угорщина

Коментарі

Вуву до хуна-гуна 2019-10-16 / 08:11:31
Єслі поламалась стіральна машина
То тоді ні знання мови ні пошуки майстра не потрібні.
Тоді головне знати номер телефона куди можна подзвонити
Щоб забрали тоту стіралку ковдушну на металлоломм.
Я вот так думаву.

Москаль 2019-10-15 / 17:52:07


Кометар видалено. Коментуйте по суті публікації, а не переходьте на обговорення персоналій коментаторів. Адмін


Вуву до хуна-гуна 2019-10-15 / 14:07:00
Неважливо які я роблю помилки.
Важлива ваша активність і ваші думки ... творчий підхід
до дискусійі.

До Magyar-hun 2019-10-15 / 13:11:47
Знання професії тільки посилиться знанням ДЕРЖАВНОЇ мови. Одне одного не замінює,а доповнює. Це самій людині потрібно. От захоче ця нинішня дитина потім оформити собі той же ФОП. І як вона це зробить, якщо знань державної мови вистачить тільки на побутовий рівень? А якщо з'явиться можливість краще влаштуватися за межами цих пари районів? Як не крути, а державну мову в любій країні важливо знати нормально.5

Magyar-Hun 2019-10-15 / 12:32:41
Муму, Ейнштейн ти мій, відповідь: якщо у когось поламається скажем пральна машина, що головнійше при пошуки майстра, знання якоїсь мови, або знання своєї професії?!

Справедливість 2019-10-15 / 08:16:50
Нічого не маю проти навчання дітей, але за КМКС нормальна влада мала б уважно дивитися. Але ж для цього розум потрібен, а не зежлобство.

Вуву 2019-10-14 / 23:05:07
Ну те що маскалюга сильно "покращив" своє життя і свойіх дітей ... За рахунок контрабанди
НІХТО І НЕ СУМНІВАЄТЬСЯ.
(Я так точно).
ОТ І ВСЯ ТВОЯ РЕАЛІЗАЦІЯ ... КОЛИ ВЕСЬ КОНФІСКАТ З ТАМОЖНІ ГНАЛИ В ТЕРНОПІЛЬ ...
ДЕ ВСЕ ТЕ ПРОДАВАЛИ ЯК СВОЮ ВЛАСНІСТЬ ... А БАБЛО РАЗ І НЕМА.
ТЕПЕР ТИ СКАЖЕШ ЩО В ТЕБЕ ПРОВАЛ В ПАМЯТІ І ЦЕ БРЕХНЯ.
І ти навіть такого не знаєш.
ПИ$&и далі .... Брехло нещасне.

макс 2019-10-14 / 21:14:33
Ну хоть вони научать якусь спеціальність а не як у нас одні економісти та дохтори ви так переживаєте що ті діти будуть працювати в угорщині так а наші економісти де працюють не забугром бетон місять, а у наших бурсах елементарно книг нема бл..дь так шо вуву успокойся упий пудецу та ни войоти і не лізь у правопис угорський не тубі указовати яяк ім писати

Москаль 2019-10-14 / 21:13:11
Пару дописувачів повчають угорців, румунів і словаків як їм жити? Вони уже давно в Європі, а ви ніяк себе реалізувати неможете. Я хоч і допомагав вам, але бачу марно, бо треба самому хотіти покращити своє життя, а не скиглити яке воно погане.

додаток 2019-10-14 / 19:56:35
... в облісті ... Керує

Вуву 2019-10-14 / 19:54:51
Очевидно того що ця очільниця отримує вказівки з хуноорсага дбати виключно про хунські школи - туалєти ...
А не про всі проблемні по нашій області.
Тбт. Вона може і дбає як ЧЛЄН Комісійі ... але не про всі.
В той час як всіма школами в області стара баба сопкова.
Я ще при маскальви казав що йійі "кабінетну" ..... треба копнути під зад.

Справедливість 2019-10-14 / 16:10:22
Комісію з освіти в обласній раді очолює І.Орос. Чому не подбала ця представниця громади?

Вуву до хуна-гуна 2019-10-14 / 15:34:44
Для яких дітей ?
(Для дітей громадян украйіни)
Для чийіх дітей
(Для дітей місцевих хунів які не володіють украйінською)
Тож викладання там буде хунською.
У підсумку там НЕ БУДУТЬ ВЧИТИСЬ ДІТИ ЯКІ ХУНСЬКОЮ НЕ ВОЛОДІЮТЬ.

ТО КОГО ТИ І СТАРИЙ МАСКАЛЬ БОЛВАН ХОЧЕТЕ ДУРИТИ ???
Перекручувати очевидні речі
І реальні факти. ?
Ps.
По питанню проблеми шкільних туалетів має відповідати обласна очільниця "босорканя" сопкова.
А не бубу і пан доктор.
За себе можу сказати що за свою працю я відповідаю і відношусь до свойіх обовязків серйозно.
А тому за бабу сопкову відповідати не збираюсь.
За 4 роки КОЛИ ГУБЕРНАТОРОМ БУВ БОЛВАН МАСКАЛЬ ЯКИЙ ТЕПЕР ПИЗ*&#ть про європейськість ...
Проблему шкільних туалетів можна було вирішити раз і на 100 років.
ЧОГО СТАРЕ ПАДЛО НЕ ВИРІШИЛО.
ЧОГО НІ Х#я@ для області не зробило.
А тепер всюди дописує і гавном смердить ???

Вуву 2019-10-14 / 15:15:39
Маскаль шо ти пи*&#ш.
Якби ти був ... європецем то при тобі бандитів садилиб в тюрягу пачками.
А ти старий болван ходив і йіх всіх покривав .
Та шоб ти падла здох.

Москаль 2019-10-14 / 13:08:03
Шановні дописувачі незаморочуйте собі голову, хай угорці відкривають учбові заклади, адже у них і наші діти будуть навчатися, ми ж всі європейці, а не азіати.

Вуву 2019-10-14 / 10:39:46
Одне з двох
Або це стара баба (з відділу освіти ОДА) сопкова
Хоча мені хочеться йійі назвати
К***@.
Або "носатий конюх"
Інших варіанти або нема або не існують.
(Але це не зовсім в тему публікаційі).

Magyar-Hun 2019-10-14 / 10:37:30
То що діти падають у гавно і чуть там не помірають, то ні для Крюка, ні для муму не проблема. А то що за угорські гроши відкривають дефіцітні учбови заклади для дітей, громадян України!, велика проблема. Як Азаров сказав: да пошлі ві!

У нас все теж для дітей 2019-10-14 / 09:49:42
Найдорожча вбиральня: на Закарпатті будують шкільний туалет за 100 000 доларів (ВІДЕО)
Вбиральню на 8 кабінок будують вже 8 роківhttps://pershij.com.ua/naidorozhcha-vbyralnia-na-zakarpatti-buduiut-shkilnyi-tualet-za-100-000-dolariv-video/

Вуву 2019-10-14 / 02:44:47
Я маю величезний сумнів щодо того ...
що за ту акредитацію якийсь попередній міністр (чи декілька) не отримали від хунів бабло ...
Ну як кажуть в народі тіпа "вдячність".
Але знаючи яка в нас страшна корупція по всіх кабінетах і вертикалях влади ......
Я не вірю в те що якийсь слідчий орган буде робити по цій справі розстеження .
Не кажучи вже про покарання.
Правильно .
Хуни теж про це знають.
Тому почуваються спокійно ...
Як "в себе дома".
Те що неможна зробити по закону
Будуть робити підкупом ... В нас
В Украйіні це працює дуже ефективно.

Чим БІЛЬШЕ ВІДВАЛЯТЬ БАБЛА ТИМ СИЛЬНІША ЕФЕКТИВНІСТЬ.

PS. Зондер команда зЄ
"Слуги народу" вже почали набиратися блохів тбт. Чорного бабла.
"БОРОТЬБА З КОРУПЦІЄЮ НАБИРАЄ ОБЕРТІВ".

Вася Гупало 2019-10-14 / 02:32:43
Імперський зуд загострився в мерзоти

НОВИНИ: Політика

19:33
/ 14
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 28
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 6
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая
20:07
/ 31
В Угорщині на виборах керівництва закарпатських василіян "духовно навчає" угорський прихильник сепаратизму МГКЄ
14:14
/ 6
На Закарпатті одіозний клірик УПЦ МП, що є кумом Медведчуків, влаштував "жіноче" шоу зі своїм викликом у "військкомат"
14:38
/ 4
Скарга закарпатської адвокатки Бухтоярової в КСУ поставила під загрозу декларування статків чиновниками – НАЗК
21:24
/ 9
Жителі "вибухової" Керецьківської громади проігнорували звіт свого корупційного голови від ОПЗЖ Мушки
16:25
/ 11
Кабмін погодив призначення Сергія Гайдая головою Мукачівської РДА
22:16
/ 31
В Ужгороді "слуги" "протиснули" призначення керівником комунального парку "ріднозакарпатського" "опоблоківця" Молнара
15:21
/ 5
"Ужгородець" Шуфрич отримав нову підозру – за фінансування Росгвардії у Криму
16:11
/ 1
У Мукачеві водій Audi смертельно травмував чоловіка, що переходив дорогу у невстановленому місці
19:30
/ 12
угорщина хоче, щоб угорцям Закарпаття "повернули" те, завдяки чому вони перестали говорити українською та відчувати себе громадянами України