Ми не лукавили нітрохи,
пройшли по світу без вини,
бо ми лише сини епохи...
(Петро Скунць)
Щойно у видавництві «Гражда» побачив світ поважний (58,5 обліково-видавничих аркушів) том зібраних праць проф. Володимира Задорожного «Історіографічні студії». Книгу складають дев’ять об’ємних розділів: «Соціально-економічна та національно-культурна історія України XVIII-XX століть», «Історія України у працях зарубіжних та вітчизняних учених», «Персоналії в історії українознавства», «Новітня історія України: щаблі і досвід державотворення», «Нариси історії культури Закарпаття», «Рецензії. Виступи. Відгуки», «Слово про вченого», «Фотоматеріали» та «Бібліографія».
Професор Володимир Задорожний є поважним фахівцем з історії України. Його соціально-професійний титул сконденсовано відлунить у декількох містких рядках: доктор історичних наук (1987), професор (1990), лауреат премії ім. І. Крипʼякевича (1997), академік Міжнародної словʼянської академії наук (1998), заслужений працівник народної освіти України (1999), академік Академії наук вищої освіти України (2004).
У доробку проф. В. Задорожного близько трьохсот наукових, навчально-методичних і популярних публікацій. Серед них пʼять монографій та науково-популярних книг, написаних одноосібно чи у співавторстві: «Зоря незгасна. Звʼязки Закарпаття з усією Україною і Росією. ІХ-ХХ ст.» (1986), «Товарне виробництво і торгівля на західноукраїнських землях (кінець XVIII – перша половина ХІХ ст.)» (1989), «Велич і трагедія Карпатської України» (1993), «Карпатська Україна (Підкарпатська Русь) у міжнародних відносинах (травень 1938 р. – березень 1939 р.)» (1999), «Курс історії української культури» (2009).
Пропоноване видання покликане якнайповніше розкрити перед читачем увесь спектр наукових та суспільно-політичних зацікавлень Володимира Задорожного і як ученого, і як громадянина.
Міша 2016-09-24 / 21:52:11
Такий науковець,такий вчений. А коли проводив лекції, то не міг відірватися від листочків. Знаєм його "наукову спадщину".