Не втратьмо шанс. Закарпатська "Просвіта" підтримала Гриценка

Нещодавно відбулося засідання правління Закарпатського обласного об’єднання Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, на якому пройшло обговорення ситуації, пов’язаної із виборами Президента України. Після тривалої дискусії, одностайно було прийнято рішення закликати закарпатців проголосувати за кандидата у Президенти Анатолія Гриценка.

Не втратьмо шанс. Закарпатська "Просвіта" підтримала Гриценка

31 березня та 21 квітня (другий тур, що такий буде – ніхто не сумнівається) поточного року, громадяни України обиратимуть не лише Президента, вони воістину обиратимуть своє майбутнє. Чи воно буде позитивним, а чи виберемо те болото, в якому борсаємося вже 28 рік?

Хочу нагадати, що яскраво продемонстрували гостроту цієї проблеми перші президентські вибори в Україні.   1 грудня 1991 р., водночас із Всеукраїнським референдумом, відбувалися і вибори Президента. Сталося парадоксальне – якщо за незалежність України на референдумі проголосувало 92 відсотки тих, хто взяв у ньому участь, то першим Президентом було обрано недавнього противника незалежності, секретаря Центрального Комітету, вже забороненої за співучасть у путчі (ГКЧП), Комуністичної Партії України, Леоніда Кравчука. Він отримав 19 643 481, або 61,59% голосів. Багаторічний борець за незалежність України, за її демократичний устрій, політв’язень і дисидент Вячеслав Чорновіл опинився на другому місці, отримавши 7 420 727 голосів (23,27%) Причини поразки В. Чорновола (хоча певні шанси у нього існували), були як об’єктивні, так і суб’єктивні. Однією із причин було і те, що інші демократичні кандидати не зняли свої кандидатури на його користь (детальніше дивись у Візія майбутнього України).

Але, таким чином, ми українці вибрали інший шлях розвитку, ніж як це вчинили чехо-словаки, поляки та інші центральноєвропейські та балтійські народи, що поваливши комунізм, обрали президентами своїх «чорноволів», а не «кравчуків».

«Історія не визнає умовного способу», однак можна абсолютно ствердно сказати, що якби українці вчинили так, як це вчинили наші сусіди, то країна пішла б зовсім іншим шляхом – не відбулося б жахливого пограбування тоді загальнодержавного майна на користь тих, кого нині називають олігархами та обездолення абсолютної більшості людей тощо.

Якщо за оцінками Дойчебанку, в 1991 р. Україна найкраще з УСІХ(!) постсоціалістичних країн була готова до успішного самостійного розвитку, звичайно, за умов проведення необхідних реформ, наразі вона найбідніша (за рівнем ВВП на душу населення), країна Європи.

Якщо в 1991 р. обсяг Валового внутрішнього продукту на одного українця був співрозмірним із розміром ВВП на одного поляка, то за 27 років Польща швидкими економічними темпами вирвалася далеко вперед, і щоб досягти її СЬОГОДНІШНЬОГО рівня, при економічному зростанні 2-3 відсотки на рік, який нам «забезпечують» Порошенко (а у скільки разів зросли минулоріч його прибутки, знаєте?) із Гройсманом необхідно буде 50 років! Але ж та на місці не стоятиме.

Більше того, ми не досягли навіть рівня 1991 р. і відносимось, разом із Зімбабве та ще двома країнами світу до списку тих всього чотирьох держав, де рівень економіки є нижчим ніж 30 років тому. У всіх інших, навіть колишніх радянських республіках, «соціалістичних» країнах, навіть тих, які пережили війни, відбулося більше чи менше економічне зростання.

Отакого ми собі вибрали президента у 1991 р., отакий шлях ми обрали…

І знову, на порозі вибори Президента!

Згідно соціологічних опитувань, у першу трійку входять Зеленський, Порошенко, Тимошенко. Не буду давати характеристику цим кандидатам, позаяк у процесі виборчої кампанії, запеклого взаємного поборювання, цих  «характеристик» є вельми достатньо.

Єдине є зрозумілим: ПЕРЕМОГА ЖОДНОГО ІЗ НИХ не вселяє ЖОДНОЇ  надії на  якийсь відчутний прогрес, ламання корупційних схем у всіх царинах економічного та суспільного життя, деолігархізацію, відчутне зростання рівня життя громадян України. Від такого виникає атмосфера якоїсь приреченості та апатії. Якби не одне «НО»!

Четверте місце, згідно даних соціології, займав Анатолій Гриценко. Що є важливим, згідно з ними ж, у випадку потрапляння до другого туру виборчих перегонів, А. Гриценко перемагає БУДЬ-КОГО із вище названої трійки.

На наш погляд він є чи не єдиним, хто, якщо стане Президентом, зможе забезпечити ті вкрай необхідні зміни у суспільному та економічному житті держави та житті її громадян, яких вони потребують. Зняття на  користь А. Гриценка своїх кандидатур Андрієм Садовим та Дмитром Гнапом (чого у 1991 р. не зробили  на користь В. Чорновола  І. Юхновський, Л. Лук’яненко, В Гриньов), перетворює його на ЄДИНОГО представника демократичних сил та і суттєво підвищує шанси на проходження до другого туру і, відповідно, перемоги. 

Перемога А. Гриценка дає нам, українцям шанс, дає надію, що нарешті ми виборсаємося із провальної ями. Не втратьмо їх, як це було зроблено у 1991 році!

Володимир Піпаш, Закарпаття онлайн.Блоги
05 березня 2019р.

Теги: Гриценко, Просвіта

Коментарі

jurius 2019-03-18 / 00:10:27
Я збираюся і проголосую. Інші кандидати нічим не кращі (крім можливо Гриценко, але і він частенько змагається з популістами).

Порохоботам 2019-03-17 / 16:55:24
Повна наруга над людьми,бажаючими віддати шану карпатським січовикам. А як боїться "власного" народу, як знущається над ним. Ну і хто Ще хоче за нього голосувати ?
https://www.youtube.com/watch?v=7dEzV3Q_Rw0&feature=share

Горожанин 2019-03-16 / 21:30:50
До 205 ; таких " рейтингів " до виборів буде ще доста . У соціологічних служб тепер ЖНИВА . Коли якщо не теперь . От і заробляють. Разунки йдуть на мільйони .
А тим часом Ахметов продає електроенергію українцям вдвічі дорожче як угорцям .Як думаєте апологети Петра , без його відома це було б можливим ? Нагадаю апологетам Порошенка , в нього в руках Премєр і голова НКРЕ .

205 2019-03-16 / 13:04:42
А ось і поспіли останні більш-менш реальні рейтинги претендентів, коли в другий тур однозначно потрапляє Порошенко: https://nv.ua/ukr/ukraine/politics/vidriv-zelenskogo-vid-poroshenka-padaye-amerikanske-opituvannya-50011085.html

Вуву 2019-03-14 / 22:31:49
Грищ це ще той пройдисвіт.
Солодкоговорить ... Мягко стелить.
А як був міністром ... Що зробив (у своєму відомстві).?

НІЧОГО .
Ps. Побудував доміще в кончій заспі і понакупляв квартир в центрі міста ...
(Як гордон)... І все на чесну зарплату.

Помилка? 2019-03-14 / 21:14:48
петро михайлович - це невже Петро Олексійович? Яка велика "честь"?

петро михайлович 2019-03-14 / 20:33:51
які мислителі наші просвітяни, які світлі уми.
роззброїв хер гриценко армію, і україну за водою пустить.
хлопаки, чим вас приворожив відставний авіамеханік?

як а мене - лем бавусами

Галичанину 2019-03-14 / 20:03:51
Подивись новини про те як повирізали манівецькі ліси на волині .
Акурат свіжі новини на ю тубі . І роззуй свойі очі ... Або одягни окуляри.
А ліси повирізали по всіх областять і далі ріжуть ударними темпами щоб встигнути урвати побільше грошей на вальцманівскі офшори .(баран ти рогатий впертий).

галичанин 2019-03-14 / 19:13:42
На рахунок лісу, перед тим ,як шось говорити треба бути в темі, як зараз кажуть, і скільки його різалось колись і тепер треба хоча б через день -два по тих лісах десятки років проходити.
так само про вальцман -ліпецька фабрика -ротердам ...і т.п. я вже казав - маю ЗМІ , пишу : "вуву злодій, його жінка блядь, син наркоман, дочка проститутка". і дарма, що ви холостяк і бездітний - в газеті написали! - це головний аргумент для таких як ви, хоча судячи по частоті ваших дописів, ви тут штатний , тому Бог вам суддя, і розсудить хто є злодій, а хто ні.

Вуву галичаниниві 2019-03-14 / 18:41:42
А скільки закарпатського лісу вирізано ... Як за всіх президентів разом взятих ... (Хоча при кучмі теж вирізали стльно).Але щоб так по варварськи в таких масштабах ???
А про контрабанду лісу при кришування маскаля ....
А конфіскат який вивозять на тернопільщину і там все продають .
Тільки злодій може іти і голосувати за злодія .
Порядна людина яка себе поважає ... Піде і всіх в бюлетні викрислить.
А ви тут нам починаєте за вальцмана втирати .
Іди ти в дупу.
Тут он бариги які розкрадали наші державні гроші з укроборонпрому ... Кінцево відкрили кожен по свойій фірмі і свойі офіси відкрили на ленінській кузні. Чого ще більше треба.?
А скандал із заступником полторака який тихо так загладили забув ?
І тд і тп.

галичанин 2019-03-14 / 18:08:19
ви напевно дальше власного села не їздите, а було б непогано для початку проїхатись, наприклад, з Чопа до Мукачева, з Вилока до Виноградова, чи з Широкого до Хуста.

галичанинові 2019-03-14 / 18:00:05
Ой, ні. Такого бардака, як зараз при Москалю, мабуть, не було ніколи. Таких жахливих "доріг" (їх просто нема) не було точно - ніколи. Чуємо лише одні брехливі обіцянки. Може десь вони і будуються, ага - на Вінничині, однак у Закарпатті - ні.

галичанин 2019-03-14 / 17:32:01
скажіть мені, будь-ласка, коли, за який період незалежності України на Закарпатті не було "вщент розбиті дороги, тої вакханалії, яку творить місцева виконавча гілка влади,корупцію, "беспрдел" всюди, куди не кинь."?
і скажіть, коли, за якого президента було збудовано стільки нових доріг ( це мізер в загально необхідному масштабі, але більше ,ніж за всі роки разом взяті до того), обновились міста,комунікації??? чи ви бачите тільки погане?

галичанинові 2019-03-14 / 17:06:45
А ще, окрім Скуратівського, Порошенка підтримує такий "культурницький" діяч, а за сумісництвом "губернатор" Закарпаття, як Москаль. До речі голосувати за Порошенка, водночас означає голосувати за обласного та районних "губернаторів", котрий той попризначав,голосувати за вщент розбиті дороги, ту вакханалію, яку творить місцева виконавча гілка влади,корупцію, "беспрдел" всюди, куди не кинь. Хто за це голосує, значить йому це до вподоби, хоче це увічнити. Або - дурний...?

галичанин 2019-03-14 / 15:55:51
О.Д.
ці "злостиві аноніми" вважають, що можуть право на власну думку , яка співпадає з думками пана Вадима Скуратівського і пан Йосипа Зісельса, котрі мають право вважадись, принаймні, не дурнішими від пана Піпаша

О.Д. 2019-03-14 / 13:45:00
В.Піпаш зробив для українського Закарпаття значно більше, аніж ціла жменя злостивих анонімів, що боязко ховаються за ніками

684 2019-03-14 / 13:29:20
Хай би пан Піпаш відповів і на це також. Але ж не скаже, демагогічно промовчить.
https://zik.ua/news/2019/03/13/initsiatyvna_grupa_pershogo_grudnya_zayavyla_pro_pidtrymku_na_vyborah_petra_1528199

галичанин 2019-03-14 / 13:06:39
пане Піпаш, живіть сто років, але просвітіть мене будь-ласка, в чому не правий Вадим Скуратівський.
тут його звернення, не пожалійте 5 хвилин для перегляду відео:

https://zik.ua/news/2019/03/13/vadym_skurativskyy_golovne_dosyagnennya_poroshenka_te_shcho_ukraina_dosi_1528213

В. Піпаш 2019-03-14 / 11:52:00
P.S. Доти, принаймні, поки ще "не мертвий" я - "Просвіта" не буде "мертвою"!

В. Піпаш, автор 2019-03-14 / 11:14:18
Змушений відреагувати на закиди, мабуть недавніх регіоналів, щодо "мертвої "Просвіти".
Чому регіоналів, бо наша обласна "Просвіта" була одним із трьох (ще ВО "Свобода" та НРУ співорганізатором) Ужгородського "Майдану" - 2013 - 2014 рр. Наважуся висловити думку, що інакше "Майдану" в Ужгороді могло взагалі не було б. До речі, постійним, хоча про це начебто і не зручно нагадувати, щоденним спікером майданівських віче в Ужгороді ) за дорученням свіворганізаторів) був таки я.
Приміром, мені приємна і ця подія - протест проти регіональної влади, від імені "Просвіти") https://zakarpattya.net.ua/News/119040-V-Uzhhorodi-funktsioneram-z-ODA-ta-miskrady-kerivnykam-oblasnykh-vidmostv-skazaly-shcho-vony---raby-pidnizhky-i-hriaz-Moskvy-FOTOДруге, Наступне, "Просвіта" вчасно реагує на актуальні, гострі питання. Приміром, беззаперечним є те, Що Мукачівський військовий ліцей отримав, всупереч позиції"совкового" керівництва імя "Героїв Красного Поля" - це заслуга саме "Просвіти".
Гостра реакція була: https://zakarpattya.net.ua/Blogs/190114-Ne-vtratmo-shans.-Zakarpatska-Prosvita-pidtrymala-Hrytsenka
А також, приміром, ще : https://zakarpattya.net.ua/Blogs/161267-Chy-mozhe-vidvertyi-ukrainofob-ocholiuvaty-istorychnyi-fakultet-UzhNU
Тож якби не праглося, комусь, "похоронити" "Просвіту", вочевидь - не удасться.
Є безнеречно проблеми..
Серед них: існування в області сепаратистсько-ратушняківської "псевдо-просвіти" Див.:https://zakarpattya.net.ua/Blogs/135066-A-chy-potribna-taka-Prosvita-iaka-ne-vede-do-KHramu ;
Жодної підтримки від влади "Просвіта" у Закарпатті, на відміну від інших областей, і не лише західноукраїнських - не має. Бо неє у неї на підтанцьовках, зокрема і у підтримці Гриценка, а не Порошенка. Окрім того для обласної влади, "головне" допомагати організаціям національних меншин, зокрема, угорським.
Останнє стосується і фінансової підтримки, позаяк функціонування будь-якої організації потребує коштів. Наразі ми існуємо на мізерні кошти наших найактивніших членів, до речі, ну дуже небагатих. У виняткових випадках - на видання книг передусім, вдається знайти спонсорів: https://zakarpattya.net.ua/Blogs/174108-Prezentatsiia-knyzhky-pro-vladyku-Marhitycha
Є і обєктивні процеси: Україна здобула державність. Тож частина завдань, фннкій, які були десятиліття тому - відпали. Далі - зявилося "море" новітніх громадських (у т. ч. недоготривалих "разових") організацій, притягальних, зокрема для молодіжного середовища, тож фактом є - певне "старіння" організації. Однак "вмирати" як би не прагли недавні "риги" ми ще не збираємося. Тож інформація про нашу "смерть" є, мяко кажучи, недостовірною та передчасною.


Володимир Піпаш
Публікації:
/ 5Із сотою річницею Злуки!
/ 1Візія майбутнього України
/ 16Півжиття тому…
/ 6"Що далі?". Продовження
/ 4А що далі?
/ 105Преосвященний владико, схаменіться!
/ 51Якби не він, не було б незалежності Карпатської України
/ 1В'ячеслав Чорновіл: яким ми його запам'ятаємо
/ 2Презентація книжки про владику Маргітича
/ 4Фестивалеві "Гуцульська бринзя" – "Живу ватру"
/ 88Влада Ужгорода вважає, що місто розташоване на "на угорських етнічних землях"
/ 37"Ви не вмрете, єпископе Іване..."
/ 13Мукачівському військовому ліцею слід присвоїти ім'я начальника Генштабу "Карпатської Січі"
/ 12Просвіта мусить бути Берегинею українства
/ 80Чи може відвертий українофоб очолювати історичний факультет УжНУ?
/ 4Гілочка свяченої верби із Мюнхена
/ 9Нинішнім очільникам України загрожує людський гнів та перспектива горіти у пеклі
/ 21Закарпатський осередок "Просвіти" просить Порошенка припинити цькування українських патріотів
/ 19Офіційний гімн учасників війни з Росією
/ 2Відзначимо річницю початку Революції Гідності
/ 2РУХ і Рата. Вячеслав Максимович перевертався би…
/ 3Влада: курс на контреволюцію?
/ 4Найгірше, що може допустити організатор протестних акцій – це втратити здоровий глузд
/ 43Два села та 558 вулиць, площ і провулків на Закарпатті мали би змінити назви
Вшановуємо ветеранів, молимося за загиблих, але Другу світову війну слід завершувати і у головах людей
» Всі записи