Звернення громадськості Закарпаття до Папи Римського

Звернення громадськості Закарпаття до Папи Римського

Нещодавно в Ужгороді відбулося зібрання ініціативної групи з розгляду тривожної ситуації, яка склалася у Мукачівській греко-католицькій єпархії. Учасники прийшли до висновку звернутися з листом до Вселенського Архиєрея, Папи Римського. Запрошуємо підтримати його текст своїми підписами. Додаємо, що про широкий рух громадськості Закарпаття до єдності з усіма греко-католиками України, через діяльність «Закарпатської греко-католицької спілки імені владики Івана Маргітича», можна ознайомитися тут: https://zakarpattya.net.ua/Gromada/Autors/122

 

Святійшому Вселенському Архиєрею

Франциску, Папі Римському.

Копії: Державному секретарю Ватикану

кардиналу П’єтро Пароліні;

Префекту Конгрегації Східних церков

кардиналу Леонардо Сандрі;

у Апостольську нунціатуру в Україні;

Главі Української греко-католицької Церкви

Блаженнійшому Святославу Шевчуку.

 

ЗВЕРНЕННЯ

Святійший Отче!

Ми, представники громадськості, греко-католики Закарпаття глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася у Мукачівській греко-католицькій єпархії. Чим далі, тим все більше вона загострюється. До цього спричинилася низка факторів, як задавнених, так і новітніх.

Зокрема, за попереднього керівництва єпархією, стверджувалося, що МГКЄ «тимчасово» має статус sui juris.

Проти такого статусу та за входження в УГКЦ виступала з дев’яностих років ХХ ст. величезна кількість вірників та духовенства. У 2011 р. навіть була створена громадська організація - «Закарпатська греко-католицька спілка імені владики Івана Маргітича» (котрий за життя був великим поборником входження МГКЄ до складу УГКЦ, мав велику шану у вірників, за що отримав дуже почесне ймення «Народного єпископа»).

Однак, нещодавно з’ясувалося, що статусу  sui juris насправді не було і нема – був оприлюднений лист архиєпископа Антоніо Франко, Апостольського нунція в Україні під ч. 210, датований ще 7 лютого 1993 р., за яким виявилося, що єпархія насправді має статус status quo. Тож, виявляється, нас десятиліттями вводили в оману. Зазначене шокувало греко-католицьку громадськість.

Та у своєму Зверненні, оприлюдненому на сайті МГКЄ, Адміністратор єпархії владика Ніл продовжує переконувати у зворотному, більше того, називає її Церквою. Це, а також низка його інтерв’ю викликали шквал критичних коментарів у соцмережах. Ще більшу стурбованість викликали заяви, наближених до владики осіб, які можна назвати ксенофобськими. Продовжується спекулювання темою т. зв. «русинства», хоча такими під час останнього перепису визнали себе менше одного відсотка закарпатців, українцями ж – понад вісімдесят.

Ситуацію загострює втручання сторонніх осіб, які виступають проти єдності греко-католиків України, зокрема скандально відомий сепаратист, священик УПЦ МП Дімітрій Сидор, Глава Греко-Католицької Церкви в Угорщині митрополит Фюлеп Кочіш, намагання противників єдності заручитися підтримкою політиків, депутатів різних рівнів, представників влади тощо, більшість із котрих взагалі не є греко-католиками. Стало відомо, що від керівництва єпархії пропонують священникам підписатися під чистими аркушами паперу для начебто якогось звернення, однак що то буде за звернення, з яким змістом - не інформують, тож таке є абсолютно фальшивим та гріховним діянням.

Складається враження, що провід єпархії діє не в інтересах України та більшості вірних, а в інтересах Угорщини та Росії, а остання ж, як відомо веде проти України т. зв. «гібридну» війну і різними методами намагається послабити Україну.

Зазначений стан справ викликає велику тривогу, бо дискредитує та послаблює греко-католицьку конфесію на Закарпатті.

Святійший Отче!

На наш погляд, для нормалізації ситуації найкращим виходом було б усунення від керівництва єпархії осіб, котрі, діючи в інтересах сусідніх держав, намагаються не допустити подолання задавненого анахронізму – невходження МГКЄ до складу УГКЦ, що суперечить традиції Святого Престолу: в «одній державі – одна церква».

Абсолютно впевнені – майбутнє Мукачівської єпархії – у складі Української греко-католицької Церкви, на що ласкаво просимо Вашого Батьківського благословення.

 

Від громадськості Закарпаття:

Володимир Піпаш, голова Закарпатського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, голова управи Закарпатської греко-католицької спілки ім. владики І. Маргітича,  кандидат історичних наук;

Олег Куцин, учасник російсько-української війни, засновник та командир добровольчого батальйону «Карпатська Січ», Почесний громадянин м. Тячів;

Микола Вегеш, професор Ужгородського національного університету, екс-ректор УжНУ, доктор історичних наук;

Олександр Масляник, заслужений журналіст України, редактор і видавець, Почесний громадянин м. Рахів;

о.Василь Данилаш, співголова Закарпатської греко-католицької спілки ім. владики І. Маргітича;

Роман Колодій, полковник запасу Збройних сил України;

Володимир Шелепець, кандидат технічних наук, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки;

Василь Софілканич, педагог, голова Мукачівського міськрайонного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Почесний громадянин м. Мукачево;

Олег Галик, пенсіонер, екс-директор Ужгородського фурнітурного заводу.

Травень  2021 р.


(Долучити свій підпис можна через закриту для доступу сторонніх осіб форму https://zakarpattya.net.ua/sendmessage.php?do=novyna з додаванням номера контактного телефону)

Володимир Піпаш, Закарпаття онлайн.Блоги
08 травня 2021р.

Теги: МГКЄ, сепаратизм, Папа

Коментарі

іваг 2022-02-09 / 11:45:08
Є відповідь з Риму?

Zed 2021-06-16 / 22:07:30
Короче зливайте воду. Припиніть цю істерію.

Zed 2021-06-16 / 22:06:38
Папа уважено вислухав і послав

ІВАН 2021-06-13 / 16:53:12
Виявляється попередні керівники єпархії - Семедій та Шашік поступали як одеські шулєра - нахабно брехали по якусь суїюріс, хоч прекрасно знали, що такого нема. А народ то все відчував, бо якщо у Галичині більше 90 % вірників, загнаних комуняками у московське православіє вернувся у УГКЦ, то у Закарпатті - у МГКЄ набагато менший відсоток. Мабуть думали - для чого із промосковського болота вертатися у промадярське.

Про образ Божого милосердя 2021-05-31 / 15:33:12
І ще мало нового - картина яка розповсюдилася по всіх церквах кроме православних церков ! А саме образ Милосердя божого, Ісуса милосердного, намалбованого польською монахинею Фаустиною Ковальською. Цей образ був намальований при житті священника з ранами Піо Франческо. Ці дві особи жили в один і той же період часу, коли в неї були видіння, а в Піо рани на руках. Так що це не є образом Ісуса сина Марії, а отця Піо Франческо. І не дайте себе обманути. Там є лише напис Ісусе Довіряю Тобі, а на картині Піо, до речі він не похований як інші люди, а виставлений на показ !!! Що теж є гріхом !

Підтримую 2021-05-25 / 10:05:14
Підтримують тисячі, багато боїться осуду, і на це тиснуть ЬБереші, Курахи, Баники, Семйони, за допомогою агентури кагебешної

до попереднього 2021-05-22 / 23:16:17


Підписи спеціально ніхто не збирав. Хто дізнався - прислапв добровільно. Так, як ламало під листом до Папи священників начальство МГКЄ, тут ніхто не робив


Папа Франциск 2021-05-22 / 22:59:11
спасибі за вашу інформацію.
Малувато підписів...
Але вода камінь точить.

В. Піпаш 2021-05-21 / 08:10:02
Інформую, що Звернення, впродовж восьми днів, через даний сайт підтримало 206 осіб, а також одна молодіжна громадська організація (за власною ініціативою) - ГО "Сокіл".
Щиро дякуємо всім небайдужим. Дякуємо, також адміністратору сайту - О. Дибі

злий 2021-05-18 / 16:44:32
Банкіру
А нащо тоді Юрко Лущак всюди вказує свою посаду?

Банкір 2021-05-18 / 16:25:53
Перед Всевишнім усі рівні. Писати посади обов*язково при прийомі на працу

Eparchy of Mukachevo (Munkács) (Ruthenian) 2021-05-14 / 21:28:16
http://www.catholic-hierarchy.org/diocese/dmuka.html

Читач 2021-05-11 / 15:19:12
Ваша мета, вашими словами:
возз’єднання Мукачівської греко-католицької єпархії із Українською Греко-Католицькою Церквою, із перспективою перетворення її в Український Греко-Католицький Патріархат;

Ну, що тоді з УГКЦ??? Хочеться вам НЕ ІСНУЮЧИЙ патріархат?!

В.П. 2021-05-11 / 07:26:32
Щоб долучити свій підпис через вказану форму, там, де написано"імя", звичайно, що слід написати і прізвище (інакше, що то за підпис). Можна написати і інші дані - посаду (вчитель, художник, доктор наук, лікар тощо).

До новокостельників 2021-05-09 / 17:48:51


Перехід на особистості. Коментуйте по суті публікації. Коментар видалено. Адмін


В. Піпаш 2021-05-09 / 15:02:27


Інформую, що наше Звернення опублікував, з посиланням на даний сайт, найбільш авторитетний релігійний інформаційний інтернет-ресурс - РІСУ = Релігійно-інформаційна служба в Україні - https://risu.ua/viryani-zakarpattya-prosyat-papu-pospriyati-obyednannyu-mukachivskoyi-gkye-z-ugkc_n118316


Василь Данилаш 2021-05-09 / 13:42:54
Не ганьбіться, бо Ви до мене не прийдете.
Маєте достатньо тих, що залюбки підписуються за релігійний сепаратизм.

Вірник 2021-05-09 / 13:22:51


Хамство і перехід на особистості. Коментар видалено. Адмін


Березнянин до о.Августина 2021-05-09 / 12:21:21


Використання кількох ніків одним автором з метою створення видимості дпідтримки. Коментар видалено. Адмін


вася капелан 2021-05-09 / 12:11:03


Хамство, тролінг і перехід на особистості. Коментар видалено. АдмінВолодимир Піпаш
Публікації:
/ 3Подвижникам "четвертої гілки влади" присвячується
/ 16Мирослав!
/ 9"Жоден танк не повинен виїхати з казарми"
/ 2Пам’яті Шандора Фодо – палкого угорського патріота та доброго друга України
/ 4Різдвяна відповідь Путіну
/ 1Дарунок до ювілею
/ 2Здобуття Незалежності. Закарпаття
/ 32Про події на Верецькому перевалі у другій половині березня 1939 р.
/ 6Націонал-комунізм та національно орієнтовані комуністи в Україні
/ 2З історії взаємостосунків людини та природи на Закарпатті
/ 19До 100-річчя Народного єпископа
/ 3З Днем Гідності та Свободи!
/ 1Андрій Грицак та його побратими
/ 19Через десятиліття пречудове урочище Кізій відкрило свою жахливу таємницю…
/ 3Іn memoriam Лицаря Гуцульщини
Три десятиліття тому був створений український Народний фронт
/ 6Щиро радію за Івана Васильовича
/ 27Найменувати вулицю іменем манкурта є ляпасом українцям
/ 158Не втратьмо шанс. Закарпатська "Просвіта" підтримала Гриценка
/ 5Із сотою річницею Злуки!
/ 1Візія майбутнього України
/ 16Півжиття тому…
/ 6"Що далі?". Продовження
/ 4А що далі?
/ 105Преосвященний владико, схаменіться!
» Всі записи