Стодола у центрі Європи

Рахів’яни ніколи не минуть нагоди, аби нагадати мандрівникам, що їх мальовниче найвисокогірніше в Україні місто знаходиться в самісінькому географічному центрі Європи. Навіть з невисокого ґруня проглядається неймовірна панорама!

Стодола у центрі Європи

Однак Рахів – сей коштовний смарагд у короні Закарпаття і усієї Гуцульщини – не має, на жаль, видатних архітектурних споруд, які б милували око мандрівників. Так, до культурної спадщини належать кілька пам’яток місцевого значення, однак не вони творять славу гуцульського Парижа (три давні церкви – виняток).

Головна, «центрова» вулиця Миру – особлива, оскільки нею щодня стирають підошви тисячі містян і гостей. Саме вона пов’язує місто з Хустом, Мукачевом і Ужгородом. Що маємо тут виняткового, такого, що вабить зір? Римо-католицька церква, школа, готель «Європа» і… все. До чого хилю? А до того, що новобудови у центрі міста повинні бути архітектурно довершеними. Себто такими, які б стали родзинкою, такою собі вишенькою на торті.

Останні 15 років у центрі міста не будувалося нічого. Місцеві челядники, очевидно, відчували високу відповідальність за архітектурне обличчя столиці Закарпатської Гуцульщини. Однак цього, 2020-го року, рахів’янам цинічно плюнули в очі – без оголошення конкурсу і громадського обговорення проектів, тишком-нишком у кабінеті за зачиненими дверима дали дозвіл на будівництво майже впритул до мерії такого собі монстра, якого інакше, як стодола-шталів-хлів і не назвеш!

Мій 11-річний онук намалював би кращий проект, тому  архітектор мав би просто порвати видану йому посвідку про вищу освіту.

Мені абсолютно байдуже ім’я забудовника, його партійність, стать, вік і віросповідання.

Не переймаюся, хто підписав усі дозволи, – голова чи т.в.о. голови.

Не цікаво, за які заСЛУГИ надана така виняткова преференція.

Важливе інше. Як так сталося, що на  розі вулиць Миру і Тихої виросла потвора, такий собі пам’ятник елементарного несмаку, неповаги до традицій і основ містобудування? Певна символіка є в тому, що на Тихій все «порішали» по-тихому… А чого питати містян? Все проковтнуть. Покричать на кухні і заспокояться… 

Однак надворі – нові часи, громадянське суспільство все голосніше заявляє про свої права.

Як почесний громадянин Рахова вірю, що новообрані депутати Рахівської ОТГ за підтримки обласної державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ )на найближчій сесії зможуть ухвалити наступні рішення :

– про зупинення усіх робіт на даному об'єкті;

– про створення спеціальної депутатської комісії, яка б вивчила законність наданих дозволів на будівництво;

– про ДЕМОНТАЖ даної споруди коштом забудовника або міської ради чи посадової особи, яка надала дозволи, і перенесення її на околицю міста, а ще краще – на відстань не ближче Бребої;

– про оголошення конкурсу проектів і аукціону на придбання вивільненої ділянки у центрі міста (дана землиця – на вагу золота!).

Так би зробили у Тячеві, Ужгороді, Івано-Франківську, Львові, Києві.

На Устєріках і в Перії чи Вербнику (відомі мікрорайони Рахова) будують набагато кращі в архітектурному розумінні споруди. Переконаний, що притомні керівники найвіддаленіших сіл не дозволили б таке одоробло у своїх центрах.

Хотів би порадити і попросити депутатів Рахівської ОТГ скинутися на бензин і поїхати до сусіднього Тячева, оглянути центр колись загумінкового, а нині респектабельного й архітектурно зразкового міста, поспілкуватися з тамтешніми архітекторами, які відмовляються від халтури заради заробітку.

Один міський челядник обурювався на мою інвективу про те, що Рахів стає великим селом. Прошу пана! – саме ви такими потворними новобудовами робите європейський Рахів селом! Як ви біля цього триповерхового курника збираєтеся реалізувати амбітні плани реновації мерії?

Ми тішимося, що наше місто – у центрі Європи, однак європейські стандарти – не для нас.

Ще не пізно виправити помилки.

Тільки ДЕМОНТАЖ!!!

Стодола у центрі Європи

Олександр Масляник, Закарпаття онлайн.Блоги
22 грудня 2020р.

Теги: стодола, центр, Європа

Коментарі

Мукачівка 2021-01-03 / 15:04:07
Шановні друзі , це такі архітектори у нашій державі. Тут все продажне неуки купили дипломи і ось такі вийшли спеціалісти. Тут тепер є лише « бидло» хороші робітники поїхали до Європи .

Цімбор 2021-01-03 / 00:27:53
Усрався гуцул посеред дороги та й каже:"Наклав я Ейфелеву вежу". Справді, Рахів -- гуцулський Париж.

знаючий із доказами 2020-12-29 / 22:43:06


По суті, це про будівлю, про яку йдеться в дописі. А інше - це флуд і перехід на особистості. Якщо у вас є докази, зверніться у правоохоронні органи. Якщо буде порушено кримінальне провадження - Закарпаття онлайн опублікує. Інше - домисли або свідома неправда. Коментар видалено. Адмін


справедливий 2020-12-29 / 22:04:04


Хамство і перехід на особистості. Коментуйте по суті публікації. Коментар видалений. Адмін


Аааа 2020-12-27 / 21:40:06
До цієї стодоли цілий Рахів приходив купувати продукти і якісне насіння.Конкуренція і заздрість дає про себе знати.Стодолу будує не за кошти ОТГ,а за свої. А архітектор перевірить недубудов,а також руїн, які портять пейзаж Європейського Пахова.

Шанувальник Рахова 2020-12-27 / 15:44:54
«Дай можливість архітектору, який все життя прожив в бараку, побудувати ПАЛАЦ, то він збудує ВЕЛИКИЙ БАРАК». ...І не допоможе жодна отримана освіта.

Шанувальник Рахова 2020-12-27 / 15:32:25
Це «фанерний туалет посеред ресторану».

бітанга 2020-12-26 / 09:35:00
Медвідь перепутав больницю з варошом. у больниці керував як хотів і у вароши робить шо хоче

Ферій 2020-12-23 / 17:29:25
Стодола, вать літня кухня. Тілько такого є, шо лем запаскудят землю.

злий 2020-12-23 / 03:00:47
*банутися, це ж реаль6но на тротуарі збудовано. Чи я щось неправильно бачу?

менчіл 2020-12-22 / 19:31:30
сесе коли село керує варошом

Іван 2020-12-22 / 18:05:49
Оце так хлівец!!! Ба хто дозволив,? Своя мафія, мать їх!!!!

гуцул 2020-12-22 / 17:51:52
рахівського голову Медвідя В. називают господарником. може він добрий хазяїн, але він не є патріотом Рахова. патріот би так не зробив!

Цікавий 2020-12-22 / 16:44:43
Це начебто збудоване не тротуарі. Хіба дозволяється будувати на тротуарі?
Агов, архітектори, оцініть оце "чудо" в центрі міста.