Війна і німці

Уже вдев’яте у німецькому місті Ульм, відомого найвищим собором Європи, відбувся «Дунай-фест». Кожного липня сюди на тиждень з’їжджаються представники тих дев’яти країн, крізь які тече ця найбільша водна артерія континенту.

Війна і німці

Починається Дунай неподалік Ульма, а впадає в Чорне море вже в Україні. Дивовижна ріка, яка поєднала німців, австрійців, словаків, угорців, сербів, хорватів, румунів, болгар та українців. Якби такої річки не було, то її слід було б вигадати як природний символ євроінтеграції.
 
Цього року фестиваль в Ульмі вперше мав літературну складову. І тим приємнішим є той факт, що саме Україна була гостем цьогорічного «Дунай-фесту». Такий вибір не був випадковим, адже саме Україна в останні півроку – головний інформаційний привід Європи. Привід, який невдовзі може стати привидом згаслих надій.
 
Чотири українські письменники та два ілюстратори вже в перший вечір в Ульмі мали публічну розмову на тему останніх подій в Україні. І хоча «українська проблема» не сходить зі шпальт німецьких видань, відчувається втома від неї. Стара, поміркована Європа втомилася від тонкощів цієї запеклої війни, яка великою мірою точиться в інформаційному полі.
 
Європейцям, що звикли довіряти журналістам, владі, поліції, важко повірити, що все настільки може бути спотворене і перебрехане, і те, що показують московські канали, насправді має такий самий стосунок до реальності, як морська свинка до моря. Тому Путінська машина пропаганди вдало користується європейськими шаблонами мислення, сіючи сумніви, розчарування, а то і роздратування «українськими справами».
 
                                       Заколисані ситим життям
 
Для німців війна на Сході України – це щось далеке і віртуальне, яке їх ніколи безпосередньо не торкнеться. Європа в Україні радше бореться за любі їй серцю світоглядні переконання, ніж за власну безпеку. Європейці заколисані ситим і розміреним життям, де нічого надзвичайного не може статися в принципі.
 
Так, їм цікаво почути думку українських письменників, але не більше. Так, німецькі школярі будуть розпитувати вас на зустрічі про війну в Донбасі та про газовий конфлікт України і Росії, але коли ти починаєш їм розповідати, бачиш, як швидко байдужіють їхні очі. Це не їхні вояки вмирають від куль найнятих снайперів, не їхні земляки стають біженцями, це не в них під будинком підривають колії та мости. У них спокій та лад. Німецький порядок.
 
Українські новини на німецькому телебаченні йдуть у парі з повідомленням про Сирію та ракетні удари Ізраїлю. Так само, як українця абсолютно не торкає боротьба на Близькому Сході, так само й пересічний європеєць не переймається війною на Сході українському.
 
Європа прагне миру і достатку. І чим більше війна загострюватиметься, розростатиметься, кривавішатиме, тим більше Європа прагнутиме миру без занудних копирсань у тому, хто правий, а хто – ні. Тому позиція німецького канцлера Меркель, що викликала таку хвилю обурення в Україні, насправді є відображенням очікувань усіх німців, яким щоденні зведення з українського фронту псують віру у щасливе сьогодення людства. «Краще поганий мир, ніж добра війна», – міркують вони. Тим паче, якщо це особисто їх ніяк не стосується. Такий собі всесвітній месидж доброти і порозуміння.
 
Тому покладатися нам доводиться виключно на себе. Переможе Україна – німці це привітають. Україна програє, що ж такі реалії – знизуватимуть вони плечима, інша сторона теж має свою рацію. А переможців, як відомо, не судять. Тим паче, якщо вони озброєні газом, нафтою і ядерними боєголовками.
 
Ми протистоїмо найбільшій імперії зла, сучасному царству темряви. І як колись Київська Русь стала загатою для монгольського іга в Європі, так і нині Україна приймає на себе хрест путінської ненависті, оберігаючи Європу від новітнього Мордеру. Щоправда, сама Європа навряд чи це колись зрозуміє.
 
                                                                     Олександр Гаврош,  Радіо Свобода

Олександр Гаврош, Закарпаття онлайн.Блоги
17 липня 2014р.

Теги:

Коментарі

"Ретельно схований" нік 2014-07-18 / 20:36:11
Нормальні здорові патріоти і націоналісти України та європейських країн, які за останні 20 років конкретного досвіду прекрасно зрозуміли, що таке гомокосмополітизм ЄС, переглянули свої погляди щодо т. зв. євроінтеграції. Вони чітко зрозуміли, що т.зв. «європейські цінності» призводять до руйнування Традиції, «опущення» національних цінностей та знищення неповторної культури кожної європейської нації.
Цікаво виходить: того, хто критикує «правозахисників», називають антисемітом; того, хто критикує дегенератів, називають гомофобом, той, хто критикує космополітизм - расистом.
«Demon Killer» нахапався штампів дегенеративної пропаганди, і йому всюди привиджуються расисти, російські шовіністи та гомофоби (про останніх він не говорить, але мотивація його коментаря зрозуміла одразу).
НаціональнийФронт Франції та угорський Цоббік – це єдине, що знає про правих «Demon Killer».
Довожу до вашого відома: нормальні патріотичні праві організації Європи, зокрема, України (сюди не відносяться «Свобода», «Правийс ектор», різноманітні «рухи», «УНА-УНСО» та ін. проекти Сіону), активізували роботу по поверненню європейських народів в лоно національних держав. Як тільки здохне Федеральна резервна система, білі народи і українці, зокрема почнуть рулити світом. А війни і революції будуть скасовані.

Demon Killer 2014-07-17 / 23:23:17
Коментатор, який ховається під ніком "Гаврошу", очевидно, - патологічний расист і євроненависник. Місце його - серед гундяєвських попів у компанії з французькими націонал-фашистами Марін Ле Пен та угорськими "йоббіками". Усі вони чомусь дружно підтримують Вована Кремльовського.
А адміністратор, можливо, мав би продумати систему блокування ніків, сильно співзвучних з іменами авторів, щоб читачі не приписували цю маячню авторові блогу.

Гаврошу 2014-07-17 / 16:17:07
"Дивовижна ріка, яка поєднала німців, австрійців, словаків, угорців, сербів, хорватів, румунів, болгар та українців. Якби такої річки не було, то її слід було б вигадати як природний символ євроінтеграції".
Правильніше так: "Дивовижна ріка, яка поєднала німців, австрійців, словаків, угорців, сербів, хорватів, румунів, болгар та українців. Якби такої річки не було, то її слід було б вигадати як природний символ інтеграції білих народів, а не космополітичної єврогейінтеграції".


Олександр Гаврош
Публікації:
/ 2Заповіт професора Белея
/ 6Як вирішити ромську проблему?
/ 20Непомітна мадяризація?
/ 9Україна у час війни та Закарпаття як полігон для ворожих спецслужб
/ 12Польський тероризм на Закарпатті
/ 30Закарпатці в угорському рабстві. Про це мовчить Будапешт
/ 6Угорський рік на Закарпатті: не лише гострі баталії щодо української мови
/ 33Русинський абсурд на закарпатському телебаченні
/ 16Освіта і мова. Чи виконував Будапешт те, що нині вимагає від Києва?
/ 13Як Українська держава фінансує закарпатський сепаратизм
/ 30Чи винна Україна, що закарпатські угорці погано знають українську мову?
/ 59Чому ідеолог закарпатського сепаратизму вільно їздить Україною?
Хто руйнує мир на Закарпатті?
/ 3Події в Мукачеві. Закарпаття під прицілом
Вікно на схід
/ 2«Любі друзі» дитячої літератури
/ 3Хто порятує давній ужгородський цвинтар на Капушанській?
/ 7Сепаратизм і детектив із прапорами
У суботу ужгородці вийдуть на вулиці
/ 26Російський сон Ужгородського національного університету
/ 3У понеділок чистимо від сміття цвинтар на «Білочці»
/ 2Чому брудний Ужгород?
/ 7Літературна премія імені ФСБ на теренах України
/ 2Чи народна влада в Ужгороді?
/ 18Сумний кінець «русского мира» на Закарпатті
» Всі записи