Ведмедизація Ужгорода або ведмежа послуга міського голови

Доброю традицією для українських (зокрема й закарпатських) політиків стало бажання засвітитись «щирою діяльністю» саме перед виборами. Багатьом хочеться або нагадати про свою небайдужість до простого люду, або (це для тих, хто нутром відчуває наближення своєї політичної кар'єри до логічного завершення) залишити про себе якусь згадку, мовляв, «то Я колись зробив».

Ведмедизація Ужгорода або ведмежа послуга міського голови

Ужгородський мер – не виняток. Сергієві Миколайовичу також хочеться колись комусь із задоволеним виразом обличчя сказати: "Йсе Я вчинив". От і придумав міський голова, як залишити Ужгороду згадку про свою мерську (співзвучність — чисто випадкова!) діяльність: скоро назву нашого міста будуть перефразовувати не "місто над Ужем", а "місто з ведмедиками".

Встановлення символа Закарпаття – бурого ведмедя – на площі Поштовій тягне за собою появу аналогічних "пам'ятних знаків" у різних частинах міста. І все б нічого, якби не оригінальне оформлення ужгородських ведмедиків. Синьо-жовту смугастість "поштового" мішки ще якось можна зрозуміти: мер хотів показати свою глибоку повагу до національних символів, а от його вигляд, перепрошую, ззаду чомусь не зовсім вдалий. Очевидно, розробники ідеї кольорового оформлення мали на меті "одягнути" ведмедика у закарпатський герб, але не врахували, що ведмедик у ведмедику виглядає не дуже, натомість нагадує величезне татуювання на шкурі. От і маємо такого собі ведмедя-фаната сонячного Закарпаття...

Ну добре, хай буде. Мішко не винен у тому, що йому так кардинально змінили імідж. Деяким ужгородцям він навіть подобається, особливо малечі. Але поява його побратимів у інших частинах рідного міста вже трохи насторожує. Приводом для занепокоєння загальним виглядом Ужгорода стала звістка про нового сусіда Шандора Петефі: міський голова встановив фігуру ведмедика на площі, названій на честь великого угорського поета. Проти щирих намагань Сергія Миколайовича додати яскравих фарб у життя ужгородців нічого не маю, але веселковий одяг ведмедика аж ніяк не вписується у загальний вигляд площі: старі будівлі, ліхтарики, лавочки і... дивакуватий клишоногий. Якось не дуже. От для дитячого майданчика – просто супер: яскраві фарби для маленьких ужгородців плюс виховання молоді у дусі поваги до символіки рідного краю "із самих начал".

Хоча, чого приховувати, приємно, що цього разу міський голова робить бодай щось для жителів Ужгорода за свої власні кошти, а не "робить кошти" на ужгородцях. Але, мабуть, десяток веселкових ведмедиків для нашого міста – це вже занадто. Тим більше, що місця встановлення викривлених символів сонячного краю зовсім недоречні, а кольорове оформлення фігур наводить на думку про повне нерозуміння розробників ідеї "що до чого пасує"...

Трохи незрозуміло, чому мер фінансує ведмедизацію обласного центру, коли ці ж кошти можна використати з більшою користю . Не треба далеко йти: в історичному центрі старого міста, одразу за пішохідним мостом, стоять два величезні контейнери для сміття, за якими ховається приміщення громадського туалету. Вхід – 2 гривні. Непогане здирство з бажаючих справити нужду... Питаю у жіночки, яка відповідає за справну оплату відвідин "контори", чому так дорого і хто встановив такі тарифи? Знітившись, паніка каже: "Не знаю". Цікавлюся далі, хто відповідає за стан приміщень і за встановлення такої плати: міська влада чи, може, якийсь приватний власник? Відповідь: "Не знаю". Сумніваюсь щодо "не знаю", однак допитуватись більше не стала. Я ж не слідчий врешті-решт. Але до Сергія Миколайовича запитання все-таки маю: цікаво, скільки років треба просидіти у владному кріслі, щоб облаштувати для ужгородців і гостей міста нормальні вбиральні?! Про інше я вже мовчу...

Звичайно, через декілька років дітям-онукам не похвалишся: "сись туалєт Я зробив". Якось немилозвучно. Але для ужгородців був би якийсь хосен. Ведмедики – це добре. Але не десять і не такі, ніби з дуба впали...

Тому, Сергію Миколайовичу, ми всі дружно і дуже щиро попросимо: "Зробіть у центрі міста НОРМАЛЬНИЙ туалет!", до дня виборів ще встигнете?!

Анна Семенюк

20 вересня 2010р.

Теги: ведмеді, Ратушняк, Ужгород

Коментарі

Тамара 2010-10-01 / 12:02:00
До уваги О! Насправді Петефі за походженням словак, прізвище його батьків Петрович, але він завжди вважав себе угорцем.
В той час, коли він був проіздом в Унгварі, його вразив бруд та неохайність міста. Був би він Ужгороде в наш час, його думка про місто не змінилась би. Там. де стоіть скульптура тендітному Петефі недоречно бути потворному ведмідю.

Тамара 2010-10-01 / 11:46:00
Про необхідність туалетів в місті мова йшла ще за часів радянських часів. З того часу іх не стало більше, навпаки.
Зараз ми бачимо як ці споруди трансформуються на інтернет-кафе.
Ще б не завадило для гостей міста установити вказівни знаки для туалетів.

Антон 2010-09-27 / 15:41:00
До О.:
Ви би ще структуру ДНК Петефі обговорювали. За Вашою логіко, і Пушкін -- африканський поет. Якщо Ви такий знавець етнічних коренів, то Петефі -- може і словак. А відгук Петефі про місто актуальний -- на жаль -- і сьогодні.

o 2010-09-20 / 13:37:00
Петефі не угорський поет, а сербський, до того, ін погано відгукнувся про Ужгород.

Григорій Сковорода вийшов у словацькому перетлумаченні пряшівця Івана Яцканина
Втрачені церкви Закарпаття повернуться на культурну мапу
/ 5Найбільша в Україні приватна альпійська гірка розташована в Кам’яниці
/ 2Справжня історія воловецького трампліна
/ 3Заради спорудження Теребле-Ріцької ГЕС затопили кілька сіл, але вільшанці до останнього не вірили в її запуск
/ 5Оксана Ганич була ровесницею епохи Карпатської України й першою жінкою – доктором наук на Закарпатті
Цінова гойдалка на закарпатському ринку квітів і ярини
/ 1Мешканець Тячівщини вже роками виготовляє соляні лампи та створює соляні кімнати
/ 1У Тересві похована "Чорна графиня" – дружина одного з найвідоміших угорських митців ХІХ століття
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
На Закарпатті розкидуватимуть "вакцинаційні" брикети від сказу
На Закарпатті 80% пенсіонерів уже отримали монетизовані субсидії
/ 1Закарпатська спортсменка стала володаркою Кубка Європи із фристайлу-слоупстайлу
В Іршаві відкрили експозицію "Прикордонник Василь Попик – захисник Карпатської України"
"Шлях Пинті" врочисто відкриють наприкінці травня на Виноградівщині
Кращих легкоатлетів-2018 відзначили на Закарпатті
Василь Горват побачив "Зірки впритул"
Закарпатець Василь Сочка робить пластичну скульптуру... із космосу
Мозковий інсульт: Більше ризикують чоловіки й люди похилого віку
Кам'яні дрозди та інші птахи Олексія Лугового
Ужгород у 2022 році претендуватиме на проведення міжнародних дитячих ігор
Закарпатські письменники знову представлені у черговому номері "словацько-українського" журналу "Дукля"
Головні державні свята в Ужгороді відзначатимуть із квітковим велетенським тризубом і ходою зі 100-метровим прапором
Через терни – до волі. Про свою долю політв’язень оповів у книжці
/ 2На Закарпатті зареєстровано 5,2 тисячі безробітних у пошуку роботи
» Всі записи