
НАЗК скерувало до Офісу генпрокурора матеріали про незаконне збагачення державного інспектора відділу митного оформлення митного поста «Тиса» Закарпатської митниці Василя Пупени на суму понад 23 млн грн.
Як зазначається у повідомленні НАЗК, у митника виявили ознаки незаконного збагачення на понад 23 млн грн. Йдеться про земельну ділянку площею 1,6 тис. м2 з житловим будинком площею майже 330 м2 в Ужгороді, що належать матері посадовця, але якими користується її син та його родина, а також автомобіль Skoda Kodiaq 2024 року випуску, який придбала дружина митника.
Земельну ділянку восени 2022 року за 40,1 тис. грн придбала матір посадовця. Проте, за результатами експертиз НАЗК встановило, що її ринкова вартість на дату купівлі сягає майже 1,8 млн грн. Улітку 2023 року на цій земельній ділянці було введено в експлуатацію збудований житловий будинок, у який вселилися посадовець разом із дружиною та дітьми. На той момент його вартість перевищувала 19 млн грн.
«З пояснень батьків посадовця стало відомо, що нерухоме майно вони придбали та побудували частково за власні заощадження, частково – за позичені кошти від знайомих, а будівельні роботи нібито виконувалися «власними силами», – зазначили в НАЗК.
Автомобіль Skoda Kodiaq, 2024 року випуску, дружина митника придбала наприкінці 2024 року за понад 1,9 млн грн. За її словами, автівку куплено за кошти від продажу попередніх авто.
«Аналіз доходів і видатків посадовця, його родини та близьких осіб показав недостатність їх офіційних коштів для покриття всіх витрат. А позики, на які посилаються родичі інспектора митниці, не підтверджені фінансово й містять ознаки фіктивності», – додали в НАЗК.
Раніше журналіст Тарас Середич в сюжеті повідомляв, що Василь Пупена на початку повномасштабного вторгнення оформив інвалідність для уникнення мобілізації. Згодом інвалідність скасували, але він судиться з МОЗ щодо відновлення пенсійних виплат. Крім того, Пупена має так звані «номерні знаки прикриття», які видаються співробітникам правоохоронних органів чи державним високопосадовцям.
Наталія Шутка, ZAXID.NET
Фіцо 12.12.2025 / 11:31:57
А чому до цього часу цей крендель ще не на передку? Здоровий бугай , і бігати за ним не потрібно.
Всиль 11.12.2025 / 21:37:16
Єдиний з місцевих хто не написав заяву зв власним бажанням щоб звільнити місце "бвженцям".
До останнього 09.12.2025 / 16:08:03
Уви, але ти правдиво підмітив, основна цінність у суспільстві уже десятиліттями - Гроші і не цікаво нікому як вони зароблені!!!
І таке враження, що ця війна нічого не поміняє як і попередні дві революції, з чим всіх і Вітаю.
Непупена 09.12.2025 / 15:51:48
Смішні ці хапуги та крадії. Це зріз сучасного українського суспільства і сучасної еліти) Хто накрав, той живе в багатстві та вважається поважною та шанованою людиною у суспільстві) Самі по собі Пупена, Лайош та їм подібні нічого не варті, пустоголови, але використовуючи недосконалі "соціальні ліфти" суспільства вони вміють швидко опинятися у тих сферах де є необхідні грошові потоки і користуються цим.
Ги Сміття 08.12.2025 / 20:29:02
Сесі небори Пупена Василько ай Лайош Павлик поробили си ковдошів ай пенсії, бо мало їм што крадуть на митници) Грюм би їх побив)
Анастасія 08.12.2025 / 12:53:53
Ще один з клану "Міндіч". Найгірше, що йому нічого не буде.
Гість, що краще татарина 07.12.2025 / 19:26:39
Так, все це огидно. Але до кого питання, громада? Спочатку Закарпаття в 91-му лишило у керма комуняк з комуняцької мафії. Думали, що вони стануть іншими зненацька?
Потім Закарпаття голосувало за тих же комуняк, тільки під іншими назвами. Потім старі комуняки привели своє потомство до керма. І так буде без кінця та краю!
ХХХ 07.12.2025 / 13:23:45
Ненавижу таможників як руських.Відправити на мінні поля.
Воїн 07.12.2025 / 11:49:04
Чому якщо всі знають що людина скоїла злочин зв'язаний з шахрайством на таку суму і наша влада нічого з цим не робить тільки зроблять статтю і через неділю всі забудуть що він скоїв І якщо винуватий значить він винен і нічого його оправдати не може
Скільки людей постраждало щоб він таку певну суму шахрайством заробляв собі скільки сімей постраждало недоїданням
І тому Я вважаю потрібно в першу чергу від нього і третього покоління його рідні все конфіскувати вплоть до одягу його відправити на передову щоб не вернувся звітить або інвалідом був
Хай прочувствує як прості люди жиють і ні в якому разі немає обговорюватися рішення в тому що він не винен
Бо ця Влада розповідає як нам потрібно жити по законах їхніх але сама цього не дотримується А хоче щоб ми так робили як вони хочуть. Питання Чому я маю дотримуватися їхніх законів якщо вони
ЛЮЦИФЕР 07.12.2025 / 02:47:08
По максимуму афішувати, щоб не хватало відкупитись, а дальше розберемось. Нехай не думає, що бога за бороду злапав
Луфус 06.12.2025 / 13:27:20
Добряче збагатились баклажани з 2022 року . А ще вчорашні бомжі перші тисячі доларів заробили з 2022,коли дали добро відлову
Ужгородець 06.12.2025 / 10:46:46
Так це ж клан мафії..його батько ще з 90 король контрабанди сигарет. І нічого їм не буде, потрясуть і все заманеться...Це треба тоді всю прокуратура саджати і СБУ бо це одна банда..
Митник 06.12.2025 / 06:34:37
Цей упир грабить народ уже давно і немає на нього управи. Говорить що з його батьком стоять поважні дядьки і СБУ, на яких він працює, тому і безпокараність. А це чмо користується цим
Гірка правда 06.12.2025 / 06:23:35
WAKE UP!!!!!!!
Вся Україна кишить такими корупціонерами та злодіями.
Сором за таких жінок, які лягають під таких чоловіків - лиш би гроші, гроші, гроші!!!!!
Бог накаже їх усіх!!!
Але БОГ ДАЄ ПРАВО бідному народу самовільно наказати таких на свій розсуд!!!!! Так говорить навіть Ісус Христос - слугам мамони не місце на Землі!!!!!
Еган 06.12.2025 / 02:43:29
Я щось подумала за сімейство Пупен Які ж наглючі і безпринципні.
Місто маленьке, всі знають,як отець статкм нажмв, працюючи водієм.Контрабас і нічого більше.Ну- ок, стали власниками"заводов, газет, пароходов".Ну сидіть собі тихо на гузиці, насолоджуйтеся.Але ж ця нечисть лізе в митники, типу боротися з такими ж контрабандистами.Ну сюр в чистому вигляді Твк ще й інваліди всі.Жадность фраера сгубила.
До ужгородця 05.12.2025 / 19:41:06
Підтримую твоє здивування, бо лише в Закарпатті таких тисячі, якщо не десятки тисяч, а саме: силовики, податківці, митники, суді, прокурори, чиновники, депутати різні, контробандисти, перші особи мерій, ОТГ, адміністрації (нещодавно писали за надприбутки сім'ї Білецького Мирослава і що ?) і так далі і з чистою душею можна забирати незаконно нажиті статки (вкрадене в народа) хоча б за останні 11 років, коли в державі йде війна, але хто то буде робити???
Набагато простіше знайти 2-3 на рік козлів відпущення, щоб показати свою роботу та відрапортувати електорату про нищівну боротьбу з корупцією і незаконним збагаченням. Але є надія, що не завжди так буде!!!
Корчі 05.12.2025 / 14:59:27
Конфіскувати все для війська, при чому й старого все контрабандне хозяйство
ужгородець 05.12.2025 / 13:03:47
Лише ЙОГО ...
Ролоими 05.12.2025 / 12:34:04
Це перемога! Ось тепер ми заживемо