На Закарпатті 70% бездітних подружніх пар завдяки МРП стали щасливими батьками

Про методи розпізнавання плідності досі було багато неперевіреної інформації. Водночас природні методи прості в опануванні. Цьому навчають і в Закарпатській обласній громадській організації «Міцна родина», що в Ужгороді. Тут надають інформаційну, консультативну допомогу подружнім парам та молоді. Інструктор із МРП (метод розпізнавання плідності), голова «Міцної родини» та член Всеукраїнського благодійного фонду «За гідність людини» Мар’яна Ісайська поділилася деяким секретами цієї справи з журналістом «Новин Закарпаття».

На Закарпатті 70% бездітних подружніх пар завдяки МРП стали щасливими батьками

Пані Мар’яно, коли ви почали вивчати МРП і чого вже вдалося досягти?

— Уже третій рік працюю на Закарпатті. До мене звертаються різні пари: і ті, які з обґрунтованих причин на деякий час відкладають народження наступної дитини, і ті, які планують зачаття й вивчають метод, щоб зрозуміти, коли буде найсприятливіший період (інколи це лічені години) для зачаття. Таких пар дедалі більше. Статистика свідчить про зростання неплідності та обмеженої плідності в українських сім’ях. Але надія є: 80% подружніх пар, які вважалися безплідними, вивчивши МРП, без лікування отримують довгоочікуване потомство! Крім того, розпізнавання плідності не тягне за собою жодного додаткового втручання в організм жінки. Це інший стиль життя, школа відповідальності для чоловіка та жінки. Такий підхід об’єднує сім’ю, створює атмосферу взаємоповаги. МРП можна застосовувати також і після пологів, під час годування грудьми, перед менопаузою тощо. Цими методами також можуть користуватися дівчата, які готуються до шлюбу, або такі, які хотіли б вивчити, як функціонує їхній організм, і зрозуміти його. Існують навіть випадки, коли МРП допомагав юним дівчатам розпізнавати запальні процеси статевих органів, які б у подальшому призвели до безпліддя, якби не були виявлені та вилікувані вчасно.

Які показники потрібно враховувати для визначення плідних днів?

— Симптотермальний метод, або ж метод подвійної модифікації, базується на трьох основних показниках плідності. Це вимірювання базальної температури тіла, спостереження за слизом шийки матки та власне за самою шийкою матки.

Чи можна стверджувати, що метод дає 100% результат?

— Немає жодного 100% методу. Ось і цей ефективний на 99% за умови вивчення, дотримання визначених правил, ретельного спостереження за організмом жінки, правильного нотування основних показників плідності, а також інтерпретування карт спостережень згідно з усіма правилами методу. Надзвичайно важливі також взаємна мотивація пари та періодичний контакт з інструктором або консультантом із МРП.

Не можна вивчати цей метод із сусідкою або прочитавши спеціалізовану літературу чи знайшовши інформацію на сайті. У багатьох областях України проводяться семінари, тренінги та навчальні курси. Існує і база консультантів, до яких ви можете звернутися, зокрема через фонд «За гідність людини».

Як часто до вас звертаються пари, яким важко зачати дитину? Чи вдалося вже допомогти таким родинам?

— Неплідність зустрічається в 15—20 % усіх подружніх пар. Щороку в світі виявляють близько 10 млн. нових таких випадків. Але неплідність потрібно відрізняти від часткової плідності. Звісно, «Міцна родина» працює не тільки в тому напрямку, який зорієнтований на допомогу неплідним парам. Проте близько 70% пар упродовж двох років звернулися до нас саме з метою зачаття дитини. Серед них є такі, які після 4—6 років у шлюбі не мали дітей. Результати – 50% пар, які пройшли навчання, народили здорових діток (десять пар в Ужгороді, дві – в Івано-Франківську, вони отримували консультування через інтернет). А ще ми постійно спілкуємось у соціальних мережах з родинами з цілої України, і навіть з-за кордону.

Кажуть, що за допомогою МРП можна вирахувати, коли зачати дівчинку, а коли хлопчика. Це дійсно так?

— Науково ця теорія не отримала підтвердження. Однак багато подружніх пар використовують підрахунок у плануванні статі дитини. Якщо планується зачаття хлопчика, то співжиття повинно відбутися у період овуляції (хто використовує симптотермальний метод, той знає, що це пік слизу). Якщо дівчинки, то навпаки, за декілька днів до овуляції. Але варто пам’ятати, що жіночий організм не працює як годинник. Кожна жінка — індивідуальність, так само і її цикли. Для того, щоб метод спрацював, треба вивчати свій організм, спостерігати за циклами й консультуватися з фахівцями. А ще — довіритися Богові…

Надія Сарана

 

16 березня 2014р.

Теги: бездітність, неплідність, плідність, бездітність

Григорій Сковорода вийшов у словацькому перетлумаченні пряшівця Івана Яцканина
Втрачені церкви Закарпаття повернуться на культурну мапу
/ 5Найбільша в Україні приватна альпійська гірка розташована в Кам’яниці
/ 2Справжня історія воловецького трампліна
/ 3Заради спорудження Теребле-Ріцької ГЕС затопили кілька сіл, але вільшанці до останнього не вірили в її запуск
/ 5Оксана Ганич була ровесницею епохи Карпатської України й першою жінкою – доктором наук на Закарпатті
Цінова гойдалка на закарпатському ринку квітів і ярини
/ 1Мешканець Тячівщини вже роками виготовляє соляні лампи та створює соляні кімнати
/ 1У Тересві похована "Чорна графиня" – дружина одного з найвідоміших угорських митців ХІХ століття
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
На Закарпатті розкидуватимуть "вакцинаційні" брикети від сказу
На Закарпатті 80% пенсіонерів уже отримали монетизовані субсидії
/ 1Закарпатська спортсменка стала володаркою Кубка Європи із фристайлу-слоупстайлу
В Іршаві відкрили експозицію "Прикордонник Василь Попик – захисник Карпатської України"
"Шлях Пинті" врочисто відкриють наприкінці травня на Виноградівщині
Кращих легкоатлетів-2018 відзначили на Закарпатті
Василь Горват побачив "Зірки впритул"
Закарпатець Василь Сочка робить пластичну скульптуру... із космосу
Мозковий інсульт: Більше ризикують чоловіки й люди похилого віку
Кам'яні дрозди та інші птахи Олексія Лугового
Ужгород у 2022 році претендуватиме на проведення міжнародних дитячих ігор
Закарпатські письменники знову представлені у черговому номері "словацько-українського" журналу "Дукля"
Головні державні свята в Ужгороді відзначатимуть із квітковим велетенським тризубом і ходою зі 100-метровим прапором
Через терни – до волі. Про свою долю політв’язень оповів у книжці
/ 2На Закарпатті зареєстровано 5,2 тисячі безробітних у пошуку роботи
» Всі записи