Микола Вегеш: "Кожен рік ректорства - як три в Афганістані"

Керівник УжНУ про цьогорічну вступну кампанію, освітянську політику та чого вдалося досягти Нині у розпалі вступна кампанія у вузи. Для багатьох — визначальний момент у житті. Про її особливості ми поцікавилися у ректора провідного вишу Закарпаття. А заодно запитали й про інші, не менш цікаві теми…

Микола Вегеш: "Кожен рік ректорства - як три в Афганістані"

— Миколо Миколайовичу, які особливості цьогорічної вступної кампанії? Що нового, незвичайного, складного...

— Знаєте, так спокійно все відбувається, що аж дивно. Торік саме під час вступної кампанії у нас була перевірка. Причому замовна. Тому ситуація була дуже напружена. Нині спокійно. Особливістю є те, що торік за перші три дні вступу ми отримали 70% заяв, а потім надходило по сто на день і загалом отримали 8 тисяч. Цьогоріч спершу подали 1,5 тисяч заяв і щодня по 500-600. Нині маємо майже 7,5 тисяч заяв від абітурієнтів. Якщо так триватиме і надалі, то до 1 серпня зберемо заяв на рівні минулого року.

— Новацією цьогорічної вступної кампанії є можливість подати документи через Інтернет з допомогою спеціальної електронної системи...

— Така можливість є, але поки що ця система себе не виправдовує. Лише 2% абітурієнтів подали документи через електронну систему. І навіть вони через день-два приїжджають, аби переконатися, що заява надійшла. Але це нове, люди до такого ще не звичні. Можливо через рік-два система повноцінно запрацює і виправдає себе.

— Водночас були повідомлення про збої у роботі цієї системи...

— Це правда. Гадаю, слід у кожному вузі запровадити локальну електронну конкурсну систему. Бо за величезного навантаження потрапити на міністерську програму дуже важко, а деколи взагалі неможливо. Локальні системи вирішили б цю проблему.

— Цьогоріч прогнозували значне зменшення кількості абітурієнтів, бо значно менше випускників. Відчуваєте таку тенденцію?

— Так. Демографічна ситуація вплинула на кількість вступників. Щороку ми на перші курси набираємо 2-2,5 тисяч студентів. Я думаю, що незважаючи на меншу кількість вступників, цьогоріч ми також наберемо звичну кількість студентів.

— Які факультети нині користуються найбільшою популярністю?

— Цікаво, що лідери серед факультетів за поданими заявами змінилися. Як не дивно найбільше заяв подано на історичний факультет. Сам не можу зрозуміти чому так. Можливо через те, що сертифікати на історичний і юридичний факультети тотожні. Маємо по 300 заяв на істфак і юрфак. Багато заяв на туризм і міжнародні відносини. У лідери вийшов і факультет суспільних наук. На деякі факультети маємо брак заяв, тому тим абітурієнтам, які не вступлять на бажану спеціальність пропонуватимемо місця держзамовлення на інших факультетах.

— Напередодні вступної кампанії була інформація скорочення місць державного замовлення і підвищення плати за навчання. УжНУ це стосується?

— Ще кілька місяців тому я однозначно заявив, що ми плату піднімати не будемо. Річ у тім, що за розрахунками, усі цьогорічні абітурієнти мали вступити на державне замовлення, бо їх мало. Але державне замовлення скоротили. Спершу міністерство планувало на 40%, потім прийшов наказ скоротити самостійно на 15-20%. Треба віддати належне голові Закарпатської ОДА Олександру Ледиді, який звернувся з листом до міністра освіти де вказав, що наша область має найменше студентів і нам пішли на поступки. Та до 15% скоротити державне замовлення таки довелося. Нині маємо майже тисячу місць держзамовлення. Але деякі спеціальності постраждали, наприклад, юридичного, економічного факультетів... Хоча є й спеціальності, де є недобір навіть на місця держзамовлення. До прикладу, сестринська справа. У майбутньому по деяких спеціальностях треба буде вносити зміни.

— Але ж ціни на все зростають, як будете працювати, коли не підвищите плату за навчання?

— Звичайно, що економічно нам таке рішення не вигідне, але життя змушує. Треба йти назустріч людям. Хоча нині ми одночасно не можемо виплатити зарплату усім викладачам, тому робимо це в два етапи. А 50% зарплати виплачується із спецфонду університету, тобто зароблених самостійно коштів. Тому для нас дуже важливо набрати студентів на платну форму навчання, аби у серпні видати зарплату. У майбутньому будемо розробляти нову стратегію оплати: прирівняємо ціни до вузів Західної України і на деякі спеціальності напевно навіть суттєво зменшимо оплату (фізика, математика, хімія, політологія), сподіваючись, що тоді до нас прийде більше людей. Хоча, звісно, тут є певний ризик.

— Біля входу в університет можна побачити оголошення "Громадська мережа "ОПОРА" наглядає за діяльністю УжНУ...". Ви співпрацюєте з цією організацією, претензії до вашої діяльності з боку організації були?

— Ми тісно співпрацюємо. Щоправда, цьогоріч на засіданні приймальної комісії представники цієї організації були лише раз. Але протоколи засідань вони просили — ми їм надали. Також вони мають право бути присутніми на іспитах. На сьогодні претензій до роботи приймальної комісії у цієї організації не було.

— Не таємниця, що маємо надмірну кількість певних спеціалістів і водночас брак інших. Цим питанням займаєтеся?

— Ми знаємо, що юристів, економістів у нас уже забагато. Люди не можуть знайти роботу. Але, до прикладу, коли завдяки голові ОДА Олегу Гаваші, відкрили спеціальність "геодезія" були дуже раді, бо таких фахівців нам бракує. Водночас цільових замовлень на неї нам не дають... Загалом усі спеціальності, які відкрили на географічному факультеті, необхідні Закарпаттю. Та зміни вносити потрібно і на наступний рік через обласну адміністрацію підніматимемо це питання. Під час вступної кампанії правила гри змінювати не можна. Я один раз змінив і отримав масу проблем (сміється).

— Мова про пільговиків?

— Ні. Проблема виникла із "роздвоєними" спеціальностями, скажімо "історія" на історичному і угорському факультетах. Тоді мене звинуватили у зраді українського народу. А нещодавно вже була міністерська перевірка іншого ґатунку. Мене звинуватили у неофашизмі, в тому, що державні нагороди отримав за пропаганду Бандери, Шухевича. Ці постаті у нинішньої влади не популярні. Але так сталося, що про першого я дійсно не писав, на жаль. Про другого писав, бо він був на Закарпатті, відповідав за зв'язки тутешніх повстанців із Галичиною. Про Колодзінського писав (командир січових стрільців — Авт.). Перевіряючі вимагали мої праці, звіряли чи ордени дійсно присвоєні указами Президента і я давав пояснення, що перший орден я отримав до Дня Конституції, а другий до 70-річчя Карпатської України.

— Діяльність нинішнього уряду і зокрема профільного міністра в галузі освіти постійно критикують. Ваша оцінка реформ в освітній галузі.

— Почну з того, що Дмитро Табачник — перший міністр освіти і науки України з яким я жодного разу не спілкувався навіть по телефону. Хоч у мене були неідеальні стосунки з його попередником, але Іван Вакарчук міг о 9 вечора зателефонувати і сказати, що на нашому сайті вказано прізвище людини як призера всеукраїнської олімпіади, а він таким не є. Я з'ясовую — дійсно, це переможець обласної олімпіади. Тобто міністр відстежував навіть такі нюанси. Зараз такого немає.

Водночас треба відзначити, що Дмитро Володимирович поки що не ухвалив жодного рішення, спрямованого проти освіти. Це правда. Навіть до розробленого міністерством проекту закону про вищу освіту у мене претензій немає. Єдине, що бентежить — скорочення державного замовлення. Інша справа, що деякі заступники міністра беруть на себе керівні функції і мене відверто шантажують.

— Можна конкретніше?

— Звісно. Я про це розповідав на вченій раді університету. Одного разу мене викликав перший заступник міністра Євген Сулима. Ми розмовляли з ним близько години, я розповів про університет, проблеми і потреби нашого вузу. І тут він мене питає: "А ви би не могли написати заяву на звільнення?" (сміється). Я запивав причину. Він каже, що міністр має визначати кадрову політику. Я не заперечую. Кажу: "Знімайте мене наказом". Він не хоче і пропонує мені будь-яку посаду проректора чи директора інституту. Я і нині обіймаю посаду директора інституту. Отримую за це 600 грн. у місяць, а влітку взагалі не отримую нічого... Ось така ситуація. Після цього він мені заявив, що вони змушені (!) в університет прислали перевірку. Але потім щось змінилося. Комісія так і не приїхала.

Щоправда пізніше перевірка таки була. Навіть дві одночасно. Одна комісія досліджувала мій неофашизм, а інша ніби то незаконне звільнення мною декана біологічного факультету. Все пройшло на високому рівні. Я підписав усі документи, погодився з незначними недоліками які були вказані у висновках. Але потім з'ясувалося, що коли документи передали керівнику Держінспекції навчальних закладів України пану Бурлакову, той, мабуть, не читаючи, написав виключно негативну резолюцію і подав міністру. І знову мені телефонує пан Сулима і пропонує написати заяву на звільнення, а до того ще й допомогти приватизувати квартиру. Я знову відмовився, сказавши, якщо є підстави для мого усунення з посади, нехай роблять це за нормальною процедурою. І таке відбувається упродовж двох років. За цей час було 12 перевірок, серед яких 4 міносвіти, причому самі члени комісій не приховували їх замовний характер. Я знаю кого хочуть призначити на моє місце, та воюють зі мною і досі. Тому кожен рік перебування на посаді рахую як три в Афганістані.

— Йдеться про укрупнення вузів?

— Про це також. Якщо б зняли мене і призначити "потрібну" людину, цю процедуру їм було б легше провести.

— А як загалом ви ставитеся до ідеї об'єднання вузів?

— Позитивно, бо це моя ідея. Я про це говорив ще за півроку до Табачника. Але все має відбуватися на високому рівні. Наприклад, в УжНУ майже немає спеціальностей, які є в Мукачівському держуніверситеті. Тому на його базі можна було б створити інститут УжНУ. Інша ситуація із ЗакДУ. Там багато спеціальностей потрібно об'єднувати з нашими, бо вони тотожні. А на базі технічних, ком'ютерних відновити інститут інформатики. Але виникає, зокрема, багато проблем з кадрами... Я назвав лише вузи, які собою щось представляють. Інші потрібно просто приєднувати або закривати. За таке розумне укрупнення я двома руками.

— Чи виправдав себе угорський факультет, з приводу відкриття якого було багато суперечок?

— Відкриваючи цей факультет я переслідував дві цілі. По-перше, ми задовольнили освітні потреби найбільшої національної меншини Закарпаття. Щороку в УжНУ вступає до 150 угорців і це другий показник після українців. Водночас я заявляв, що інші меншини теж можуть претендувати на такі ж факультети, якщо буде необхідна кількість студентів. Створили центр словакістики, але дітей майже немає, вже третій рік немає жодного студента на румунську філологію. Якщо так триватиме, через два роки відділення треба буде закривати.

По-друге, кошти. Угорщина виділила профінансувала не тільки відкриття і облаштування угорського факультету. За ці кошти ми фактично відремонтували і облаштували три поверхи нового корпусу, де розміщено інші факультети. Тому нам відкриття угорського факультету було вигідне. Я вважаю, що він себе виправдав повністю. Усе зроблене за будь-яких умов залишиться в університеті і вже нині в аудиторіях займаються і угорці, і українці. Якщо б угорці забажали ще профінансувати, ми б їм ще щось відкрили (сміється). До речі після зміни влади в Угорщині у нас була їхня комісія, яка провела аудит і дійшла висновку, що всі кошти використані за призначенням.

— На якій стадії перенесення університетської бібліотеки з єпископської резиденції на БАМ?

—Нова бібліотека, яка займає перший поверх головного корпусу УжНУ за площею більша від "кремлівської". Але там було тісно, не було елементарних умов для роботи. Нову книгозбірню ми робили керуючись сучасними стандартами. Перенесли до неї всю гуманітарну літературу.

Днями з Іваном Балогою я зустрічався з владикою Міланом, який пропонував повністю звільнити другий поверх резиденції. Мова йде проте, щоб до 1 серпня перевезти на БАМ краєзнавчу літературу. Іван Іванович профінансував встановлення решіток у виділених приміщеннях і до кінця місяця це буде зроблено. Але це один етап. Наступний — вивезення літератури, яка зберігається на першому поверсі резиденції. Тим часом на другому робитиметься ремонт, а це займе багато часу, бо мова йде про відновлення фресок, нині там працюють реставратори зі Львова. Для того, щоб повністю звільнити резиденцію, потрібно, щоб обласна рада прийняла програму по бібліотечній справі і виділила кошти на облаштування одного поверху університету під бібліотеку, де розмістимо літературу з точних наук. Сподіваюся, що така програма буде ухвалена на найближчій сесії і тоді упродовж року питання з бібліотекою буде повністю вирішене.

— Ваші недоброзичливці закидають, що останніми роками університет катастрофічно впав. Що можете сказати у відповідь?

— (Сміється) У відповідь можу сказати, що університет катастрофічно піднявся уверх. Взагалі таке враження, що чим більша криза в країні, тим краще розвивається університет. За останні три роки змінилося найбільше. Ми "з нуля" зробили стоматологічний факультет, змінили практично усю прилеглу територію головного корпусу, відремонтували у ньому більшість аудиторій. Щоправда потрібно ще замінити вікна, але міністерство поки не виділяє коштів. Як тільки вони з'являться, ми поетапно по поверхах їх замінимо. Також не вдалося добудувати новий корпус. Але почали його зводити ще 1988 року. Коли я став ректором, був один поверх. Нині залишилося добудувати півтора поверхи. Відремонтовано фізичний факультет, замінено систему опалення на медичному і вперше за багато років там люди не мерзнуть. Хочу висловити подяку Віктору та Івану Балогам за те, що залучили для потреб університету величезну кількість меценатів. Коли відкривали бібліотеку, то я навіть усім грамоти не міг вручити, бо це зайняло б півтори години.

Також вдалося відкрити чотири нові факультети, десять спеціальностей. Багато з цього робилося у запеклій конкурентній боротьбі. Але нам це вдалося. Тому вважаю, що зроблено багато, та як максималіст, хотів би більшого.

Петро ПОЛІХА

26 липня 2011р.

Теги: УжНУ, Вегеш, студенти

Коментарі

Нео 2011-08-30 / 10:13:00
Такої ганьби як цей ректор Університет немав і певно мати не буде.

михайло 2011-08-18 / 22:46:00
вуйку з полонини , що ти себе прирівнюеш до Авганістана !!, там люди гинули !!, а ти хабарник !! ти їхнього мізинця не стоїш!!!!!!!!! і ти вівчарю не прирівнюй себе до ВОЇНІВ АВГАНЦІВ !!!!!!!!!!

Василь 2011-08-16 / 21:15:00
На рахунок хабарів - на різних факультетах різна ситуація. На класичних факультетах, де викладають справжні професори і доценти: математичний, фізичний, хімічний дати хабар майже неможливо. Ці люди себе поважають, і треба дуже постаратися щоб здати екзамен по-блату. Я закінчив математичний факультет, і хабарі пробували брати "гості" з інших факультетів: економіка, філософія, тощо. Але мені вдалося закінчити університет з червоним дипломом без хабарів.
А на факультетах з липовими вченими, де "вчаться" липові студенти - діти бандитів і "бізнесменів", діють ринкові умови і конкретні розцінки. Це звичайно економічний, МЕВ, юридичний... Але і там можна вчитися і не платити хабарів - все залежить від студента і його бажання.
Я своєму університету і всім викладачам дуже вдячний, це були незабутні 5 років, головне чому мене навчили - вмінню вчитися самостійно в будь-якій сфері. Об'єднання з корумпованим ЗакДУ і новоствореним ніяким ЗХІ вважаю повною нісенітницею....

Magyar Ember 2011-08-11 / 02:35:00

2 працівник УжНУ, 10.08.2011 14:37

Скоро заканчивается 4- й десяток лет моей трудовой деятельности. Время, когда я учился было хоть и советское, но иное и в этом отношении бесспорно лучшее. Таких вот "философских" диссертаций в мою, в советскую бытность, и в помине быть не могло. http://www.dlib.com.ua/transformatsia-politychnoho-rukhu-v-masovu-politychnu-partiju-novoho-typu-na-prykladi.html
Это стыд и срам 45- ти миллионному европейскому государству - Украине! Позор!!!

Перечитав некоторые технические диссертации - канд. и проф. - невольно спрашиваешь себя, неужели члены научных советов, одобряющих и дающих санкцию на подобные "научные труды", могут после всего этого посмотреть на себя в зеркало? А какие там дисс. написанные арабами??? 1000 и одна ночь! О Боже!!!
http://www.dlib.com.ua/catalogue.html

Если бы все вы знали, как это неприятно и заодно больно наблюдать за деградацией отношений в академическом (университетском) обществе. Это ведь манеры плебоса, париев и других низких опустившихся слоем общества.
Думать надо над тем, как положить конец всему этому, иначе Украина докатится до уровня республики Чад, или что-нибудь из этого.

Чего говорить про какие- то "кошти", если духовная, творческая, культурная, ... база сокрушилась. Как вам (сотрудникам университетов) не стыдно перед молодёжью? Что вы ей можете дать???

працівник УжНУ 2011-08-10 / 14:37:00
Magyar Ember ви не праві щодо рівня культури працівників в УжНУ, там працюють чесні та порядні люди. Однак, все змінилося,нажаль, коли ректором став Вегеш. За його каденцію почастішали випадки корупційних скандалів в університеті, багато наукових супенів було роздано некомпетентним викладачам, за підтримки Вегеша, які у свою чергу щедро за це віддячували йому. Сам ректор зміг обжитися новим майном, ціна якого не відповідає зарплаті. У ректораті Вегеш «обліпив» себе проректорами-друзями, які надають йому свою допомогу у здійснені незаконних дій при витрачанні університетських коштів на різні програми розвитку УжНУ. От це першочергова проблема УжНУ – ректор М.Вегеш.

Magyar Ember 2011-08-10 / 01:08:00

Уровень культуры в отношениях среди сотрудников УжНУ крайне удивляет. Что ж это за вуз, в котором господствует поголовное мещанство, неуважение к коллегам, сплетни, анонимки во все инстанции и пр. Не alma mater, a позорище.Неужели на Украине все вузы такие?

ДОЦЕНТ УЖНУ 2011-08-09 / 19:34:00
підтримую "Достали" та ін. зарплати в Ужну мізерні, і не лише в нас. така проблему в усій державі. Вегеш серйозний дослідник, керівник, можливо, він мякий, підпадає під впливи всіляких марин, сливків і т.д. Але він зробив в універі дуже багато, навіть порівнювати не можна. коли ми жили в гуртожитку при Сливці (4 гурт. у 1999 р.) на коридорах не було світла, пяні студенти били пляшки, відсилали бабусю-наглядачку на 3 букви, курили в кімнатах і на коридорах, вибивали двері на змагання, хто більше.... тепер відвідайте 4 гурт. особливо б сторону. гарний ремонт, змінена сантехніка і т.д. але деякі кімнати вже настільки за.....ні, що хочеться поламати руки тим жильцям, однак це одниці. інше питання, що гуртожитки переповнені. на рахунок слів "професора" (читай Романа Офіцинського). Ви в багатому праві, але не зовсім. працювати проти власного вузу, який Вас, прийшляка, вивів у люди, (до речі, заслуга Вегеша, що Ви професор), це позор. невже Ви думаєте, що зваливши Вегеша, чи довівши його до інфакту, чи не дай бог станеться як з попереднім ректором, не без Вашої допомоги і газетки Соц.демократ, на його місце прийде Ващук а, Вас, проректора, хтось буде поважати. Вчена рада на минулих виборах завкафедри історії України дала Вам зрозуміти, що таких професіоналів, які не послалися в докт.дисерт. на жоден архівний документ, нам не потрібно, Ви набрали всього 3 голоси!!!! і в цьому чия вина? Вегеша? чи Ваша особиста. покиньте дурну роботу (написання статтей під псевдонімом) проти ректора, це нічого не дасть, ВАс ніхто не підтримає, і серед колег (крім 2-3 галичан і кількох місцевих маргіналів) і серед студентів, почитайте про себе коменти на Студ зоні. я б на ВАшому місці задумався, хто в універ. лишній, ректор Вегеш, чи ....

bratrura 2011-08-08 / 12:00:00
Зміни в УжНУ в принципі необхідні. Але не за рахунок примітивної заміни "помаранчевого" (зараз Єцівського) пана Вегеша на потрібну кандидатуру (приміром, Пересту, Смоланку - також Єцнуті, або Ващука - "купленого" регіонала). Є нормальні кандидатури докторів наук, професорів, чудових керівників. Це, наприклад, Юліан Височанський - член-кореспондент НАН України, зав. кафедри фізики напівпровідників. При покійному ректорові В. Сливці займав посаду проректора з наукової роботи. Людина політично не заангажована... навіть Єцівцями, хоча сам родом - з Мукачева. Є толковий проректор О. Сливка. Є член-кореспондент НАН України пан Мікловда. Але це за умови, що пана Вегеша конче потрібно міняти. Поки-що такої нагальної потреби не існує. Тому нехай пан Вегеш допрацює до закінчення своєї каденції -березня 2012 року.
Що стосується "чужеріжних" кандидату на посаду ректора УжНУ - то це повний абсурд та плювок в обличчя багатотисячного колективу УжНУ. ЗакДУ - це дійсно кишеньковий вуз, створений паном Ващуком для власного збагачення та дерибану наукових ступенів і вчених звань. Але про це - більш детально в наступних коментарях

Гаврило 2011-08-08 / 06:37:00
Я вчився в Київських ВУЗах, жінка - в Сх.Україні, родичі та знайомі - переважно у Зах.Україні. В цій "державі" діє правило "Чим дальше на захід, тим вище хабарі і важче студенту вчитись у ВУЗі". І Вегеш тут ні при чому, так збудована система. А взагалі-то призначать на посаду ректора людину, яка буде рвати найбільше хабарів та "правильно" обробляти відкати. Призначать вовка пастухом для овець. Така система. І Ващук підходить для цього найкраще. Інтелектом він обділений (на відміну від Вегеша), але має комерційну жилку (вижме сок із камня). Хоча найбільша вина у хабарах - самих студентів. Зі мною працює студентка-заочник Ващука, яка замість підготовки до держіспиту 2 місяці пробувала вирішити дане питання обхідними шляхами. А вільний час на роботі витрачала на перегляд косметичних каталогів та фото майбутнього місця відпочинку на морі. А після 2-х невдач на іспиті бігала розказуючи, які у ВУЗах наглі хабарники.

Достали 2011-08-06 / 17:49:00
Вже надоїло про великі зарплати викладачів читати:
викладач без ступеня отримує 1200
зі ступенем +25%
доцент 2000
доцент зі званням +25%
професор 3500
зав кафедрою +30%
за стаж +10-30%
Найбільшу зарплату мають професори-пенсіонери десь 4000

Тому і не дивуйтесь, що толкова молодь що має совість викладати не йде.

До пана Вегеша 2011-08-04 / 09:30:00

Пан Вегеш, якщо професор Русин "обклєвєтал" вас, то варто звернутися до суду і відстоювати там свою честь, гідність і ділову репутацію. А гребсти грань чужими руками, себто використовувати журналістів та ЗМІ, це якось не по людськи.

Вітя 2011-08-01 / 12:36:00
відповідь Піфагору : ви б шановний вибирали слова коли говорите про народ, кожний судить сам по собі...+ ви вибрали собі такий нік, який вам вже апріорі забороняє так говорити. Хто ви такий, щоб судити весь український народ, адже він сам себе не засуджує. А якщо ви просто захотіли виговорити те що "наболіло" то це не та стаття і не той коментар...почитайте уважно зміст статті...зміст всіх коментарів, тоді можливо зрозумієте, що мова йде не лише про корупцію, а про той безлад, який панує зараз в УжНУ

Піфагор 2011-07-30 / 17:22:00
Шановні читачі і дописувачі.
Про що розмова?
Про корупцію, а де ж її немає в нашому лохсуспільстві.
Дурний наш народ, лохторат, понавибирав собі за вожатих чистий криміналітет, лякливі злодійські ручки, інтелектуальний лохотрон.
Граємося в державу (освіта, наука, медицина, соціальний захист, правоохоронні органи і т.д.).
І після усього цього йдемо на дно з батареєю на шиї і привітом Кусто.
Навіть шанс проголосувати проти всіх у нас забрали.
А народ і дописувачі зокрема усі розумні, намагаються аналізувати, про щось дискутувати (крім гнид-проплачених коментаторів). Залиште в спокої Вегеша - він на порядок вище багатьох кандидатів на його місце і багатьох дописувачів.

справедливий 2011-07-30 / 14:52:00
ЗакДУ характеризується значно вищим рівнем корупції, і в цьому контексті варто би було поцікавитися кількістю нерухомості, якою володіє ректор Ващук. Отам справжні підстави для розмов на цю тему.

Владимир 2011-07-30 / 14:35:00
Уважаемый Петро!
Размер взяток, катастрофически вырос по всей стране, везде и всюду. Или за это тоже, должен Вегеш отвечать? Может быть, Кучму поставить на третий срок? Ведь при его президентстве, в стране, был меньший уровень взяток.

Во-вторых. При Николае Вегеше, много чего сделано. Кто бы что ни говорил - УжНУ, сделал большой шаг вперёд. И, хоть я давно не студент, но имею возможность оценить результаты. Тот же главный корпус на БАМе - посмотреть, каким он был при Сливке, и каким стал при Вегеше. Тоже отрицать нельзя. И т.д. и т.п.

Владимир 2011-07-30 / 14:22:00
петро, 29.07.2011 17:54
Во-первых, зарплата профессора УжНУ, а тем более, ректора, позволяет заиметь себе жилье. И то, что себе человек жилье строит, это не значит, что он взяточник.

петро 2011-07-29 / 17:54:00
який дурак питав за завод такий і відповідав !! при Вегешу з полони значно зросли хабарі в УЖну , і це не студенти винні за те , що від них силою вимагають викладачі хабарі, а і сам ректор який на цих хабарях хижину собі будуе ! при цьому ректорі даний вуз опустився нижче плінтуса !!

професор 2011-07-29 / 17:07:00
відповідь Володимиру : а ніхто й не накидується на Вегеша і не "валить" лише його. Почитайте всі коментарі та зрозумієте.
не Вегеш винний, звісно! винне все керівництво, але на чолі з ним. Сьогодні читав статтю, що УжНУ в 10-і кращих вузів, трохи дивно, бо знаючи, що там робиться і не скажеш!
згадується один цікавий факт : коли до Ужгорода прилітав Ющенко, ще як президент, то при відїзді з аеропорту він спитав тоді ще у Гаваші, мовляв "що то за такий великий завод у вас на горі", це йшла мова про корпуси на БАМі. Що не скажеш, а цікаве порівняння провідного вишу у області з заводом.

AcrobatReader 2011-07-29 / 03:26:00
Відповідь для "достали":

Наскільки пригадую, Мирослав Щербей був призначений в.о.декана за часів ректора Русина під президентські вибори 2004 року.

2011-07-28 / 23:41:00
2 ira, 28.07.2011 23:35

чому одразу пяного ?
він , що на вас безпосередньо дихав перегаром чи пили ви з ним разом за одним столом ?
а можу йому просто зле стало ?

Григорій Сковорода вийшов у словацькому перетлумаченні пряшівця Івана Яцканина
Втрачені церкви Закарпаття повернуться на культурну мапу
/ 5Найбільша в Україні приватна альпійська гірка розташована в Кам’яниці
/ 2Справжня історія воловецького трампліна
/ 3Заради спорудження Теребле-Ріцької ГЕС затопили кілька сіл, але вільшанці до останнього не вірили в її запуск
/ 5Оксана Ганич була ровесницею епохи Карпатської України й першою жінкою – доктором наук на Закарпатті
Цінова гойдалка на закарпатському ринку квітів і ярини
/ 1Мешканець Тячівщини вже роками виготовляє соляні лампи та створює соляні кімнати
/ 1У Тересві похована "Чорна графиня" – дружина одного з найвідоміших угорських митців ХІХ століття
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
На Закарпатті розкидуватимуть "вакцинаційні" брикети від сказу
На Закарпатті 80% пенсіонерів уже отримали монетизовані субсидії
/ 1Закарпатська спортсменка стала володаркою Кубка Європи із фристайлу-слоупстайлу
В Іршаві відкрили експозицію "Прикордонник Василь Попик – захисник Карпатської України"
"Шлях Пинті" врочисто відкриють наприкінці травня на Виноградівщині
Кращих легкоатлетів-2018 відзначили на Закарпатті
Василь Горват побачив "Зірки впритул"
Закарпатець Василь Сочка робить пластичну скульптуру... із космосу
Мозковий інсульт: Більше ризикують чоловіки й люди похилого віку
Кам'яні дрозди та інші птахи Олексія Лугового
Ужгород у 2022 році претендуватиме на проведення міжнародних дитячих ігор
Закарпатські письменники знову представлені у черговому номері "словацько-українського" журналу "Дукля"
Головні державні свята в Ужгороді відзначатимуть із квітковим велетенським тризубом і ходою зі 100-метровим прапором
Через терни – до волі. Про свою долю політв’язень оповів у книжці
/ 2На Закарпатті зареєстровано 5,2 тисячі безробітних у пошуку роботи
» Всі записи