Цьогорічний рекорд УжНУ: понад 15,5 тисяч заяв на вступ

Особливістю цьогорічної вступної кампанії до вишів стало те, що випускники шкіл виявили бажання навчатися не в столичних університетах та інститутах, як у минулі роки, а в західноукраїнських. А рейтинг популярності очолили Львівський національний університет ім. І.Франка та Національний університет «Львівська політехніка». І тільки третій у ньому Київський національний університет ім. Т.Шевченка, який досі вважався беззаперечним авторитетом. Прикро, що Ужгородського національного в цьому списку нема, але флагман закарпатської освіти та науки також має чим похвалитися…

Цьогорічний рекорд УжНУ: понад 15,5 тисяч заяв на вступ

У неділю, 2 серпня, о 18.00 вузи завершили прийом заяв у паперовій або електронній формі від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти. За даними МОНу, цього року стати студентами виявили бажання 519 485 чоловік, які подали 1,82 млн заяв.

Не Київ, а Львів…

Найбільше їх було подано до вузів ІІІ—ІV рівнів акредитації. МОН України навіть оприлюднило рейтинг ВНЗ за кількістю поданих заяв (дані станом на 31 липня). Першу сходинку в ньому посідає Львівський національний університет ім. І.Франка (54507 заяв), другу — Національний університет «Львівська політехніка» – 49453, а от третя дісталася Київському національному університету ім. Т.Шевченка – 48336. У десятці ще Національний авіаційний університет, Київський національний торговельно-економічний університет, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана», Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича та Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара.

І хоча закарпатських вузів у цій чудовій десятці нема, найбільший виш області – УжНу — має чим похвалитися. Йдеться про кількість заяв – понад 15,5 тисяч (станом на 7 серпня). А торік рекорд був 12,5 тисячі.

«Цього року жодних технічних проблем з використанням єдиної державної електронної бази освіти не виникало. Все працювало, інформація оновлювалася», — розповідає Петро Горват, відповідальний секретар приймальної комісії. Загалом конкурс на держзамовлення в УжНУ був великим. Найбільший попит серед абітурієнтів має «Лікувальна справа», далі йде «Правознавство». Популярними спеціальностями також є «Біологія», «Англійська мова і література», «Туризм», «Фармація» і «Стоматологія». А в іноземців найбільшим попитом користувалися медичний і стоматологічний факультети.

«Вже із нетерпінням чекаю результатів»

Цьогорічна випускниця із Мукачева Катерина Чиряк розповіла «Новинам», що подала документи у 5 вузів України на три спеціальності.

Дівчина закінчила школу зі срібною медаллю і має високі бали на ЗНО. Нині вона, зізнається, тримає включеним ноутбук увесь день і активно стежить за тим, коли з’явиться навпроти її прізвища «рекомендовано до зарахування». До слова, цьогоріч випускник сам при реєстрації на сайті складав пріоритетний список обраних для вступу вишів і факультетів. А це означає: якщо ти не вступаєш на державне місце вузу, що для тебе є найбажанішим, «стрілка» автоматично переходить на вуз під номером 2 (торік було більш заплутано). Катя ж каже, що дуже б хотіла навчатися у НУ «Львівська політехніка».

До слова, кілька днів тому МОН України прийняло рішення, яким список рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення оприлюднюється не пізніше 12 години 6 серпня. Ті, хто до нього потрапили, повинні виконати кілька вимог, аби бути зарахованими на місця державного замовлення (з’явитися у вуз, в який пройшли на бюджет, і подати оригінали документів), що важливо, це треба зробити до 18 години 10 серпня. А не пізніше 17 серпня стануть відомі й прізвища тих, хто навчатиметься за контрактом.

Оксана Штефаньо

09 серпня 2015р.

Теги: УжНУ, вступ, абітурієнт

Коментарі

Рем 2015-08-10 / 10:18:13
Хто готує тільки економістів-юристів - закривати нараз. Залишати тільки навч. заклади з широким профілем. А то за останні 25 років розплодилося контор по видачі диплові, які спеціалізуються на підготовці тільки найбільш ліквідних спеціальностей.

Респект! 2015-08-09 / 18:52:21
Це насправді рекорд! А інші кишенькові вузи в закарпатті, як у них вступна кампанія? Доста як даколи на усьо закрпаття один УЖНУ!!!!

Григорій Сковорода вийшов у словацькому перетлумаченні пряшівця Івана Яцканина
Втрачені церкви Закарпаття повернуться на культурну мапу
/ 5Найбільша в Україні приватна альпійська гірка розташована в Кам’яниці
/ 2Справжня історія воловецького трампліна
/ 3Заради спорудження Теребле-Ріцької ГЕС затопили кілька сіл, але вільшанці до останнього не вірили в її запуск
/ 5Оксана Ганич була ровесницею епохи Карпатської України й першою жінкою – доктором наук на Закарпатті
Цінова гойдалка на закарпатському ринку квітів і ярини
/ 1Мешканець Тячівщини вже роками виготовляє соляні лампи та створює соляні кімнати
/ 1У Тересві похована "Чорна графиня" – дружина одного з найвідоміших угорських митців ХІХ століття
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
На Закарпатті розкидуватимуть "вакцинаційні" брикети від сказу
На Закарпатті 80% пенсіонерів уже отримали монетизовані субсидії
/ 1Закарпатська спортсменка стала володаркою Кубка Європи із фристайлу-слоупстайлу
В Іршаві відкрили експозицію "Прикордонник Василь Попик – захисник Карпатської України"
"Шлях Пинті" врочисто відкриють наприкінці травня на Виноградівщині
Кращих легкоатлетів-2018 відзначили на Закарпатті
Василь Горват побачив "Зірки впритул"
Закарпатець Василь Сочка робить пластичну скульптуру... із космосу
Мозковий інсульт: Більше ризикують чоловіки й люди похилого віку
Кам'яні дрозди та інші птахи Олексія Лугового
Ужгород у 2022 році претендуватиме на проведення міжнародних дитячих ігор
Закарпатські письменники знову представлені у черговому номері "словацько-українського" журналу "Дукля"
Головні державні свята в Ужгороді відзначатимуть із квітковим велетенським тризубом і ходою зі 100-метровим прапором
Через терни – до волі. Про свою долю політв’язень оповів у книжці
/ 2На Закарпатті зареєстровано 5,2 тисячі безробітних у пошуку роботи
» Всі записи