У неділю, 2 серпня, о 18.00 вузи завершили прийом заяв у паперовій або електронній формі від вступників на денну форму навчання на основі повної загальної середньої освіти. За даними МОНу, цього року стати студентами виявили бажання 519 485 чоловік, які подали 1,82 млн заяв.
Не Київ, а Львів…
Найбільше їх було подано до вузів ІІІ—ІV рівнів акредитації. МОН України навіть оприлюднило рейтинг ВНЗ за кількістю поданих заяв (дані станом на 31 липня). Першу сходинку в ньому посідає Львівський національний університет ім. І.Франка (54507 заяв), другу — Національний університет «Львівська політехніка» – 49453, а от третя дісталася Київському національному університету ім. Т.Шевченка – 48336. У десятці ще Національний авіаційний університет, Київський національний торговельно-економічний університет, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана», Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича та Дніпропетровський національний університет ім. О.Гончара.
І хоча закарпатських вузів у цій чудовій десятці нема, найбільший виш області – УжНу — має чим похвалитися. Йдеться про кількість заяв – понад 15,5 тисяч (станом на 7 серпня). А торік рекорд був 12,5 тисячі.
«Цього року жодних технічних проблем з використанням єдиної державної електронної бази освіти не виникало. Все працювало, інформація оновлювалася», — розповідає Петро Горват, відповідальний секретар приймальної комісії. Загалом конкурс на держзамовлення в УжНУ був великим. Найбільший попит серед абітурієнтів має «Лікувальна справа», далі йде «Правознавство». Популярними спеціальностями також є «Біологія», «Англійська мова і література», «Туризм», «Фармація» і «Стоматологія». А в іноземців найбільшим попитом користувалися медичний і стоматологічний факультети.
«Вже із нетерпінням чекаю результатів»
Цьогорічна випускниця із Мукачева Катерина Чиряк розповіла «Новинам», що подала документи у 5 вузів України на три спеціальності.
Дівчина закінчила школу зі срібною медаллю і має високі бали на ЗНО. Нині вона, зізнається, тримає включеним ноутбук увесь день і активно стежить за тим, коли з’явиться навпроти її прізвища «рекомендовано до зарахування». До слова, цьогоріч випускник сам при реєстрації на сайті складав пріоритетний список обраних для вступу вишів і факультетів. А це означає: якщо ти не вступаєш на державне місце вузу, що для тебе є найбажанішим, «стрілка» автоматично переходить на вуз під номером 2 (торік було більш заплутано). Катя ж каже, що дуже б хотіла навчатися у НУ «Львівська політехніка».
До слова, кілька днів тому МОН України прийняло рішення, яким список рекомендованих до зарахування на місця державного замовлення оприлюднюється не пізніше 12 години 6 серпня. Ті, хто до нього потрапили, повинні виконати кілька вимог, аби бути зарахованими на місця державного замовлення (з’явитися у вуз, в який пройшли на бюджет, і подати оригінали документів), що важливо, це треба зробити до 18 години 10 серпня. А не пізніше 17 серпня стануть відомі й прізвища тих, хто навчатиметься за контрактом.
Оксана Штефаньо
Рем 2015-08-10 / 10:18:13
Хто готує тільки економістів-юристів - закривати нараз. Залишати тільки навч. заклади з широким профілем. А то за останні 25 років розплодилося контор по видачі диплові, які спеціалізуються на підготовці тільки найбільш ліквідних спеціальностей.
Респект! 2015-08-09 / 18:52:21
Це насправді рекорд! А інші кишенькові вузи в закарпатті, як у них вступна кампанія? Доста як даколи на усьо закрпаття один УЖНУ!!!!