Нині понад 90% продукції розливається в ПЕТ-пляшки. Значно зменшився розлив мінеральних вод у скляні пляшки – на 20%, хоча європейський досвід свідчить, що саме скляна тара найбільше до вподоби споживачам, оскільки є більш сприятливою для зберігання цілющих властивостей води, її хімічного складу. Спад виробництва спричинений в першу чергу зменшенням попиту на внутрішньому ринку. Так, найбільший виробник мінеральних вод ТДВ «Свалявські мінеральні води», на який припадає 70% обсягу фасованої води, за результатами першого півріччя 2012 року зменшив виробництво на 17%. Така ж ситуація спостерігається і на інших підприємствах області – ТОВ «Шаяни», ТОВ «Аква Поляна», ТОВ «Маргіт», МПП «Алекс».
В області нераціонально використовуються 38 свердловин мінеральних вод. Найбільш ефективно задіяні Полянське, Свалявське, Голубинське родовища – в середньому 45—60%. Найменше – Драгівське (2,44%), Соймівське (7%), Дравецьке (1,67%).
Складною та бюрократичною є процедура отримання ліцензій. Вона занадто заплутана та тривала. Її можна спростити, наприклад, окремим законодавчим актом.
Чимало земельних ділянок, на яких знаходяться родовища, розпайовано та забудовано, і цей процес хаотично продовжується у багатьох районах. Внаслідок дроблення родовищ з’являється багато користувачів, які здебільшого працюють без єдиного координатора у справі видобутку та розливу мінеральної води для широкого кола споживачів, повідомили з прес-служби ТУ АМКУ в Закарпатській області.
закарпатське око 2013-04-03 / 11:21:49
Розбазарюйте народне багатство! Незалежна малоросія не побудувала жодного дитячого оздоровчого комплексу на основі мінеральних і термальних вод. Нехай монополісти і далі купляють собі айфони, гвинтокрили і т.д.