Причому власник, уповноважені ним особи або орендарі цих споруд чи окремих приміщень зобов’язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму. Передбачено і відповідальність за порушення цих правил. Не розміщення попільничок або невживання заходів з припинення куріння на підприємствах (організаціях) громадського харчування тягне за собою від однієї до десяти тисяч гривень штрафу для підприємства. Для самих відвідувачів-курців штраф становить 50—170 грн. (якщо людину впіймали з сигаретою перший раз) і 170—340 — для злісних порушників.
Цікаво, як дотримуються цього закону?
Керівник сектору зв’язків із громадськістю УМВС України в Закарпатській області Ганна Валюк каже, що патрульна служба, котра перевіряє кафе на випадки куріння, значних порушень не виявляла. А штрафів поки що не накладали взагалі, обмежувалися тільки попередженнями.
В.о. начальника інспекції з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області Анатолій Рижиков також запевняє, що наразі скарг від населення краю стосовно куріння у громадських місцях не було.
У тому, що посадовці не грішать проти істини, згодом пересвідчилася сама. У жодному закладі, до котрих завітала, тютюнового диму не відчувалося. На запитання, чи можна в них курити, всі офіціанти відповідали, що не можна через уже не раз згаданий закон. Всюди знайшла й інформацію про заборону куріння та спеціальні заборонні позначки на дверях.
Працівниця ресторану-кафе «Кактус», що на вулиці Корзо в Ужгороді, Елизавета Арендаш каже, що в якійсь мірі стало краще. І співробітники закладу, і відвідувачі задоволені, що нарешті можуть вільно дихати і їхній одяг більше не пахне димом.
— Але з тих пір, як запрацював закон, візитерів у кав’ярнях стало суттєво менше, запевняє жінка. Десь на 25—30%.
Натомість директор кафе «Астіка», що в обласному центрі, Тетяна Тукало зазначила, що у їхньому закладі й раніше не поважали сигаретний дим. А віднедавна тут зовсім перестали смалити. У новорічно-різдвяний період гостей, каже, у закладі побільшало. Можливо, це пов’язано з тим, що на свята Ужгород відвідують багато туристів.
Надія Сарана
Рома 2013-01-21 / 12:16:13
2NNNА тобі шо до маямі?Чий заграти хочеш? А в вухо талпов?
NNN 2013-01-12 / 20:38:22
Шановна редакція! Є на Собранецькій такій заклад(більярдний клуб), Маямі називається. Так ось там ТОТАЛЬНО ігнорують введення в дію цього Закону про заборону паління. Палять там і вдень, і вночі! Запевнитись можете власнооч! Як сказав власник : "Тут палили, палять, і будуть палити". Майте на увазі.