Засланий "казачок". Як корумпована прокуратура Закарпаття працює в інтересах кримінального Волошина

Нічого спільного між правоохоронною діяльністю і спробами оголосити підозри Рахімову і Богуславському немає. Потенційне притягнення потерпілих у справі стрілянини в «Короні» до кримінальної відповідальності – це спроба виживання та помсти І.Волошина, реалізована руками його прокурорського кума А.Малинича і обласного прокурора Д.Казака

Засланий "казачок". Як корумпована прокуратура Закарпаття працює в інтересах кримінального Волошина

11 вересня 2020 року Закарпаття отримало нового керманича обласної прокуратури – 31-річного харків’янина Дмитра Казака. Призначення одразу викликало резонанс з огляду на наявний у прокурорського працівника негативний бекграунд: він притягався до дисциплінарної відповідальності, попадав на радари засобів масової інформації у зв’язку з небажанням розслідувати конкретні тіньові схеми, його родичі проживають в Криму, а дружина в 2019 році відвідувала окупований півострів. Тоді ж стало відомо, що Дмитро Казак підтримує тісні дружні стосунки з іншим експрокурорським працівником з Харкова  – колишнім керівником прокуратури Закарпатської області В. Корбанем.

На момент призначення Д. Казака на посаду прокурора області одіозний екс-депутат Ужгородської міської ради Іван Волошин вже майже два роки перебував в міжнародному  розшуку у справі про стрілянину в готелі «Корона» і переховувався за межами України, був глибоко «нерукопожатим» у середовищі політичних і бізнесових еліт Закарпаття, а провадження відносно нього не наважився спустити на гальмах жоден керівник правоохоронних органів області чи держави загалом.

Загалом, криміналу в «доробку» Івана Волошина було чимало: це і незаконна приватизація пам’ятки архітектури місцевого значення «Готелю-ресторану «Корона» за заниженою вартістю, крадіжка частини території військового містечка і рейдерське захоплення частини приміщення на площі Театральній у ГО «Школа здоров’я», і вчинення шахрайства відносно своїх бізнес-партнерів по будівництву торгівельних центрів на місці згаданого готелю та колишнього універмагу «Україна», крадіжка газу в готелі «Унгварський» в особливо великих розмірах та резонансне хуліганство із застосуванням вогнепальної зброї проти представників громади, які намагались втрутитися в процес руйнування об’єкта історичної спадщини Ужгорода. Крім цього, накопичилось багато такого, що не дотягнуло до криміналу, проте однозначно було плювком в обличчя ужгородців: плюндрування історичної будівлі «Червеної ружі» без жодних документів, спроба отримання від міської ради через схему на «піджаків» земельних ділянок для встановлення гаражів в самісінькому центрі Ужгорода – на площі Петефі, системне обкрадання найманих працівників, створення "клонів" популярних видань, агітація за сепаратизм тощо.

Одразу по прибуттю до Ужгорода, новопризначений керівник обласної прокуратури Казак оселився в готелі «Унгварський», що належить І. Волошину, де прожив близько 2 місяців. За цей час, як стверджують джерела, за посередництва екс-прокурора Закарпаття  В.Корбаня він встановив вже ближчий контакт з дружиною  втікача Тамарою Готрою та його кумом Андрієм Малиничем, який, до того ж, є працівником обласної прокуратури. Є підстави вважати, що саме тоді вказаними особами  було розроблено план із порятунку І.Волошина та повернення його з вигнання.

Відразу після цього керівник Ужгородської місцевої прокуратури Дмитро Кириленко витребував матеріали кримінального провадження з Головного слідчого управління НП України для подальшого розслідування провадження. Процесуальним керівником у вказаному провадженні було визначено О.Трофіменкова.

8 грудня 2020 року відбулася перша сесія Ужгородської міської ради VIII скликання, що автоматично припинило повноваження депутата Ужгородської міської ради VII скликання І.Волошина. Оскільки з моменту припинення депутатських повноважень підозрюваного І.Волошина його статус більше не вимагав оголошення йому підозри винятково прокурором області, заступником Генерального прокурора чи Генеральним прокурором, то вже 11 грудня 2020 року О.Трофіменков самостійно виніс постанову про зміну кваліфікації та повідомив про зміну раніше оголошеної підозри матір та представника І.Волошина, поховавши, таким чином, найбільш резонансну кримінальну справу на теренах області за останні 5 років.

Згадуваною постановою про зміну кваліфікації діяння, в якому підозрюється І.Волошин, було перекваліфіковано з  ч.4 ст.296 Кримінального кодексу України (хуліганство, вчинене із застосуванням вогнепальної зброї), покарання за яке передбачає до 7 років позбавлення волі, на  ч.2 ст. 125 Кримінального кодексу України (легкі тілесні ушкодження), що не тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі. Одразу ж після цього було подано клопотання про зміну І.Волошину запобіжного заходу.

18 грудня 2020 року клопотання було задоволено Ужгородським міськрайонним судом, а запобіжний захід скасовано, що потягло за собою зняття підозрюваного І.Волошина з міжнародного та національного розшуку. 30 грудня 2020 року рейдер, організатор ОЗУ та підозрюваний у вчиненні хуліганства із застосуванням вогнепальної зброї І.Волошин завдяки прокурорам Казаку, Кириленку, Малиничу та  Трофіменкову повернувся до Ужгорода, що викликало значний суспільний резонанс в місті та області.

Дмитро Казак від даної оборудки і пов’язаного з нею скандалу дистанціювався. Всіх собак повісили на Трофіменкова і Кириленка, у якого до того ж закінчився контракт на перебування в посаді керівника Ужгородської місцевої прокуратури. Проте саме подальші дії керманича прокуратури області показали, що Казак високо оцінив здібності Кириленка під час операції з «порятунку» І. Волошина – незабаром він призначив одіозного прокурора, якого всі вже подумки списали, на рівнозначну посаду керівника Мукачівської місцевої прокуратури. Жодної, навіть дисциплінарної, відповідальності за протиправну зміну кваліфікації діяння, вчиненого І. Волошиним, ні Трофіменков, ні Кириленко не понесли.

Тим часом, у перекваліфікованому провадженні відносно І. Волошина швидко закінчили досудове розслідування і передали справу до суду. Оскільки ч.2 ст.125 КК України відноситься до кримінальних проступків, термін притягнення до відповідальності за які становить 3 роки, то одразу ж в підготовчому засіданні І. Волошин та його захисники можуть клопотати про закриття кримінального провадження, адже зазначений строк сплинув. Єдине, що не дає відбутися такому щасливому для афериста фіналу, – це супротив потерпілих Рахімова і Богуславського, які ігнорують засідання, чим змушують суд постійно їх перекладати. Тим часом обидва учасника провадження шукають можливість оскаржити зміну кваліфікації і не полишають спроб реанімувати кримінальну справу.   

Оскільки методів впливу на потерпілих Рахімова і Богуславського, які свою ціну за право відстоювати інтереси громади у даному провадженні заплатили в прямому і переносному смислах власною кров’ю, у прокурорів не знайшлося, А. Малинич, який є кумом І.Волошина, запропонував свій варіант тиску на позицію учасників провадження. За його пропозицією, з дальньої полиці були витягнуті кримінальні провадження 2014-2015 років, які порушувались за заявами І. Волошина, які той подавав до правоохоронних органів відносно Богуславського і Рахімова в шаленій кількості. Йшлося про кримінальні провадження щодо придуманих Волошиним підпалів, замінувань тощо. Історію виникнення і розвитку цих справ можна прослідкувати за публікаціями в ЗМІ, що належать до пулу І.Волошина. 

Пропозиція А.Малинича вочевидь припала Д.Казаку по душі, і вже декілька тижнів обласною прокуратурою відновлено та активно розгорнуто розслідування інспірованих Волошиним кримінальних справ 5-7 річної давнини. В даних справах прокурорським організованим злочинним угрупованням планується притягнення до відповідальності громадських активістів Богуславського і Рахімова, щоб змусити тих піти на мирову з Волошиним у справі про стрілянину в «Короні». Матеріали даних проваджень були зібрані на особисте замовлення Волошина ще за часів керівництва в обласному управлінні поліції Р. Стефанишина і не містять жодних доказів причетності потерпілих Рахімова і Богуславського до будь-якої протиправної діяльності. Так звані докази, на які посилається орган досудового розслідування, оприлюднювалися особисто Волошиним в соціальних мережах ще в 2015-2016 роках, хоча він не є стороною провадження і законного доступу до матеріалів не мав, і більше 5 років обласна прокуратура вважала їх недостатніми для притягнення будь-кого до кримінальної відповідальності. 

Ключовою зміною для даних надуманих кримінальних проваджень стала зміна прокурора області, адже тільки з приходом Д. Казака на цю посаду стало можливе закриття однієї з найбільш резонансних справ нашого регіону останніх років, повернення рейдера, організатора ОЗУ і афериста І. Волошина до Ужгорода та відновлення практики переслідування неугодних активістів за допомогою сфабрикованих кримінальних справ.

Нічого спільного між правоохоронною діяльністю і спробами оголосити підозри Рахімову і Богуславському немає. Потенційне притягнення потерпілих від стрілянини в «Короні» до кримінальної відповідальності – це спроба виживання та помсти І.Волошина, реалізовані руками його прокурорського кума А.Малинича і обласного прокурора Д.Казака, а також здійснення тиску на постраждалих з метою остаточно поховати справу про хуліганство.

Здавалося б, Революція Гідності остаточно поклала край неприхованим фактам перебування правоохоронців на службі у відвертого криміналу. Проте Дмитро Казак і Іван Волошин цю практику відродили в 2021 році.

01 липня 2021р.

Теги: Волошин, Казак, Малинич, Рахімов, Богуславський

Коментарі

До прокурорів 2021-07-17 / 07:17:28
Так хто привласнив дві вантажівки сигарет на міліон$$$$ ??? Суспільство повинно знати! Зловлять якогось корупціонериа за 500 грн пишуть і всіх соцмережах і ЗМІ!!! А тут справа на міліон доларів і тишина. P.s ніхто не знає де пропали дербак і малицький????

Василина 2021-07-16 / 23:25:28
Уже ці Харківські клоуни дістали, хай пи..ть за Аваковим свої порядки в Харькові встановлювати і кормитися.

Спостеріга 2021-07-15 / 22:06:21
Вельмишановне керівництво прокуратури області де ваш коментар чи реакція на продаж діючим працівниками прокуратури речових доказів у кримінальній справі - 2 вантажівок з сигаретами??? Постає очевидне запитання - ви як керівники в долі і в темі??? Якшо ні то де ваша закономірна караюча реакція??? Чому мовчать ті хто називає себе громадськими активістами, журналістами - розслідувачами??? Прокурори вивели з під носу всіх сигарет вартістю 28 млн. гривень а ви мовчите…..

Факт 2021-07-15 / 00:43:03
Казак - відомий у свінгер тусовках свінгер разом з дружиною.

Зальотнийй 2021-07-12 / 23:49:16
Спалился Димас Казачек, не получилось долго играть в правильного и чёрного прокурора, специфику месных плохо изучил, те молчат пока хорошо, но по секрету всему свету, ещё и дорисуют. А за сигареты надо будет ответить, 20 лямов не шутка, на пехоту не спишеш. Такие вопросы мелочь не рулит сама. В Киеве разберутся или добрые люди подскажут.

Прокурор 2021-07-09 / 23:11:22
От і проявились основні дійові особи напряму пов‘язані із зникненням сигарет - цікава реакція керівництва на дії цих ділків

Дербаку 2021-07-09 / 22:28:17
На злодію і кепка горить

Дербак 2021-07-09 / 22:16:43
Гроші за фуру з табаком взяв Сливич.

Петро 2021-07-09 / 20:13:14
Коли уже закриють наркобордель у Мукачеві по митрополита володимира 22/21

Небайдужий 2021-07-08 / 23:47:04
Чого ви причепилися . Всі знають що Форгачі сидить на зельонках і сигаретах у нього і питайте

Робі 2021-07-08 / 23:45:22
Гроші у сливича

Garage 2021-07-07 / 15:44:03
Спросите дербака и демянчука где деньги за фуры с сигаретами???

вій 2021-07-06 / 23:38:07
яке ж це волошін гидотнє

Нік 2021-07-06 / 22:52:02


Облиште державу в спокої. Можете повторити свій коментар в частині прокурорів. Коментар видалено. Адмін


Піз***а рулю 2021-07-06 / 16:13:46


коли цей під*****ний сир волошин гнида здохне уже , корону у цього *****а треба забрати, а прокурорів ************************


ужгородка 2021-07-06 / 02:41:07
Господи, які вони всі гидкі! :((((((((((

злий 2021-07-05 / 00:44:40
Покидьки завжди туляться одне до одного

Кант 2021-07-04 / 12:09:54
В прокуратурі є один працівник, він здогадається, що це саме про нього, який замовляє статті про колег на різних інтернет ресурсах, обливає брудом через «активіста з пискливим голоском» - Пересоляка! Так от дружище - очікуй на днях цікавий матеріал про себе, з пікантними фото та відео. Ти ходиш по тій прокуратурі як отшельник, люди цураються тебе як прокаженого. Сором

Анна 2021-07-04 / 00:34:37
На початку двотисячних років батько Малинича, будучи дяком грекокатолицької громади, обікрав віруючих наівних людей, зібравши у вірян кошти на побудову церкви. Втік з грошима до Угорщини. Яблуко від яблуні далеко не падає.

Вісник прокуратури 2021-07-03 / 23:05:29
Це ти приходняку так мило про закарпатців. Ти і правда думаш, що вони не інтригани? Та закарпатці готові один одного в ложці води втопити. Один другому заздрять, підставляють та продають. Тому чужинці і правлять прокуратурою бо закарпатцям нема довіри. Ану поразуйте скільки було прокурорів закарпатців і хто про них добре слово скаже? Чужинці менше нищили прокурорских працівників ніж свої. Закарпатцями мусай керувати, бо самі між собою перегризуться. Одним словом марга. Бкнца ненавидів Лемака,а Лемак Бенцу, а разом здавали Ороса. Тому більше і анема закарпатських прокурорів, бо худоба.

НОВИНИ: Кримінал

17:49
/ 4
На Закарпатті повідомлено про підозру чоловіку, що звернувся до "смотрящого", аби той допоміг йому повернути неіснуючий борг
14:13
У Білках поблизу Іршави чоловік проник у будинок пенсіонера і, погрожуючи ножем, відібрав у нього 500 грн і мобільний
12:22
На Закарпатті керівника одного з управлінь водгоспу та підприємців підозрюють в незаконному видобутку гравію
11:30
На Закарпатті під час спроби перетнути кордон затримали розшукуваного за крадіжку краянина
10:31
Торговцю канабісом на Хустщині просять призначити заставу в сумі майже 1 млн грн замість 83 тис, визначених судом
09:20
Спійманого на Закарпатті киянина, що перевозив нелегалів, взято під варту із заставою у 120 тис грн
22:37
/ 4
Мукачівського суддю Пака за хабар засудили до 7 років тюрми з конфіскацією майна
17:47
На Закарпатті у затриманого на хабарі прикордонника ще й вилучили амфетамін
17:12
На Хустщині зупинили незаконний видобутк піщано-гравійної суміші з Тиси
16:34
На Закарпатті повідомили про підозру ексголові селищної ради, що допустив вибуття з комунальної власності землі вартістю 7,2 млн грн
14:52
/ 1
У Мукачеві 18-річний юнак розкидав на АЗС товари, вдарив оператора, а відтак чинив спротив поліцейським
11:26
/ 3
В Ужгороді, Мукачеві, Хусті та Тересві припинили діяльність 6 незаконних ігротек
11:19
Під час продажу марихуани затримали мешканця Рахова
11:11
/ 1
На Закарпатті затримали росіянина, котрий ішов коліями в бік Угорщини
09:53
/ 1
Мешканця Ужгорода, що підпалив власний будинок, а заразом – чотири сусідніх, засудили до 3 років в’язниці
09:32
В Ужгороді у двох затриманих наркоторговців у сховку на робочому місці знайшли метамфетамін та арсенал зброї
06:42
/ 3
В центрі Ужгорода у молодика виявили наркотики
06:38
/ 1
На Ужгородщині п'яний водій без прав перекинув свій Fiat
13:05
На Закарпатті за організацію каналу нелегального переправлення осіб до ЄС судитимуть двох учасників ОЗГ
12:26
На Закарпатті поблизу кордону виявили безпілотник, яким намагалися переправити до Словаччини сигарети
10:53
В Іршаві поліція проводить перевірку за фактом пошкодження меморіальних плит
05:04
/ 2
В Ужгороді п'яний водій, позбавлений права керування, перевозив наркотики
04:35
/ 12
ФОТОФАКТ. Ужгородці оприлюднили фото затриманого грабіжника, що зірвав ланцюжок з шиї жінки
17:27
На Закарпатті за добу попередили три спроби нелегальної міграції
17:23
У порожнинах стелі Fiat-у на Закарпатті на кордоні знайшли 855 пачок безакцизних сигарет
» Всі новини