Серед присутніх були також закордонні гості з Сербії та України – учасники огляду народних пісень «Маковицька струна», який саме в той час проходив в Бардієві і Пряшеві.
Панахиду відслужив секретар Пряшівської православної єпархії, настоятель пряшівського приходу о. прот. Михайло Швайко.
Після панахиди присутні поклали вінки і квіти до пам’ятника, а також запалили свічки вічної пам’яті, чим засвідчили, що доля невинно убієнних - жертв Голодомору в Україні - для них не є байдужою.
Звертаючись до присутніх, заступник голови Центральної ради СРУСР Павло Боґдан сказав, що кожного року в Україні пригадують жертви Голодомору, який за різними даними забрав життя від 4 до 10 мільйонів людей. Разом з Україною жертви Голодомору пригадують у всьому світі, в тому числі у Словаччині.
Імена 85 померлих від голоду дітей зі списку мільйонів замучених голодом зачитали студентки Пряшівського університету Катерина Салієнко і Людмила Козирєва.
Сталінський режим готував цей геноцид в Україні, щоб придушити волелюбність українців, які повставали проти насильної колективізації.
Багато країн світу, серед них США, Канада, Мексика, Португалія, Польща, Угорщина, Литва, Латвія, Естонія, Грузія, Австралія вже визнали Голодомор в Україні геноцидом українського народу, а Словаччина, Чехія, Італія, Іспанія, Аргентина, Бразилія засудили Голодомор як акт винищення людства, вчинений тоталітарним сталінським режимом або вшанували пам'ять його жертв.
На мармуровій плиті Хреста-Пам’ятника (хрест виготовив пряшівчанин Ігор Пешта) є двомовний українсько-словацький напис: «Жертвам Голодомору в Україні 1932 – 1933 рр. Святий хрест посвячений 4 листопада 2006 р.»