Ксеня Скунць, Катка Мучичка, Андрій Ребрик, Леся Корж, Крістіна Планчак, Василь Малишка, Томаш Деяк, Габріела Леврінц, Тарас Ващук, Віктор Григаш, Настя Лукач, Наталія Братасюк та інші. Усього – 32. Хтось із них уже має свої доробки, а хтось завдяки книзі «Оnline покоління» вперше представив на розсуд широкому загалу свою творчість. Ця збірка стала четвертою у серії «Бібліотечка газети «Старий Замок», що видається з ініціативи і за пітримки народного депутата Віктора Балоги.
Головний редактор газети «Старий Замок» Лариса Подоляк розповіла, що довго не було об’єднуючого стержня для збірки. «Дуже вдалою була назва попередньої антології творчості закарпатських молодих авторів – «Джинсове покоління», вона відображала сутність тих авторів, чиї твори увійшли до неї. Нам здається, що визначальна риса тих, хто представлений у цій збірці – це люди комп’ютерної доби».
Книга вийшла у львівському видавництві «АРС» накладом у 500 примірників. Редактор «Старого Замку» подякувала закарпатським майстрам слова, котрі допомогли відібрати тексти: Василеві Густі, Хрестині Кериті, Лідії Повх, Надії Панчук, Петрові Ходаничу, Ірині Надворній. Також додала, що обкладинку створила студентка Закарпатського художнього інституту Христина Сливка, а в якості ілюстрацій використані пейзажні фото Сергія Гудака.
Голова Закарпатської організації Спілки письменників України Василь Густі зазначив: «Цей збірник мене радує й тим, що він уже в новому тисячолітті продовжує традиції тих збірників молоді, які були напрацьовані у 20-30 роках та й пізніше ще минулого століття, де так само дебютували Іван Чендей, Михайло Томчаній, Дмитро Вакаров — видатні письменники, які прославили наш край». До речі, коли доробок однієї з авторок, Кристини Планчак, яка навчається у гімназії В.Березного, відібрали до збірки, це так надихнуло дівчинку, що вона завершила свою першу повість-фентезі і твір уже теж вийшов окремою книжечкою.
Поетеса Надія Панчук відмітила, що дуже горда за тих авторів, котрі пройшли через клуб «Нові імена», який кілька років тому був створений в обласній бібіліотеці. «Зазвичай так буває, що з 10 авторів, представлених в якій-небудь збірці, лише 1 лишається в літературі назавжди. А тут, підозрюю, буде трошки більше. І я з цього радію», – сказала поетеса.
«Дуже приємно, що у збірці представлено багато жанрів: маємо ліричну поезію, прозу. Приємно, що прозу пишуть молоді люди. Бо прозу писати дуже важко. Вона починається тоді, коли закінчуються емоції, закінчуються вірші. А тут бачимо хороших молодих прозаїків, у яких перспективне майбутнє», – наголосив письменник Петро Ходанич. Він відзначив, що у кожного з представлених авторів – свій шлях у літературу і потреба у літературі. «Серед авторів збірки – не тільки представники молодого покоління як, скажімо, Василь Малишка, який ще навчається в школі. Маємо людей, які йдуть в літературу свідомо. От Наталія Братасюк — мама двох студентів і чотирирічного малюка. Але література для неї є духовним змістом життя. Вона пише для своїх дітей і про своїх дітей. Отож, як бачимо, в літературу входять по-різному», – сказав він.
Оскільки наклад «Оnline покоління» невеликий, придбати книгу пощастить не всім охочим. Однак, будь-хто зможе почитати її, взявши у бібліотеці. Директор Закарпатської обласної універсальної наукової бібіліотеки ім. Ф.Потушняка Людмила Григаш зазначила, що ще до презентації книгою цікавилися відвідувачі. Вона пообіцяла, що «Оnline покоління», як і всі інші книги із «Бібліотечки» обов’язково буде доступна читачам. І не тільки обласної, але й районних та багатьох сільських читалень.
Читання своїх творів, перші автографи, знайомство з «колегами по перу» — це ще один результат видання книги та її презентації. Онлайн-покоління прийшло у закарпатську літературу.
Лідія 2013-04-14 / 09:41:47
Щиро рада за всіх, хто серед авторів збірника. Дасть Біг, будемо і в майбутньому з духовним хлібом. щасти вам, наша юнь!