Книга дійшла до читача лише через три роки з моменту, коли дітки власноруч і з захопленням створювали строкаті ілюстрації для видання. Вийшла книга невеличким накладом у 200 примірників, бо ж видання і розповсюдження книг, тим більше дитячих, – справа доволі затратна, розповіла під час презентації видавець Олександра Гаркуша, у видавництві котрої і вийшла «Ангіна у жирафи». Та, незважаючи ні на що, книга вийшла цікавою, незвичайною, яскравою і вкрай доброю. «Якби я була дитиною, я б зараз голосно вигукнула «Ура!». Ми довго-довго творили її, і робота над книгою стала справжнім святом – і для нас, дорослих, і для дітей», – розповіла Олександра Гаркуша.
Ідея проілюструвати дитячу книгу дитячими же малюнками, створеними з пластиліну, виникла, за словами видавця, спонтанно. Каже: коли побачили малюнки дітей, «зрозуміли, що це шедеври», а для того, аби в цьому переконались і гості презентації, учасники її влаштували під час заходу міні-виставу дитячих пластилінових малюнків, з яких і робили ілюстрації. Крім того, присутнім в рамках презентації продемонстрували фільм-сюжет про створення книги.
До якого з віршів і який малюнок з пластиліну створювати, діти обирали за власним бажанням: спочатку читали вірші, визначали, якого персонажа хочуть відобразити, відтак – із завзятістю приступали до роботи. Коли «малюнки» були готові, їх фотографували і затим використовували фото в якості ілюстрацій.
Що цікаво, малюнки дітки виконували в різних техніках, самі творили образ, розповіла педагог дитячої образотворчої студії школи мистецтв Олена Гораль. «Діти завжди з великою радістю ліплять з пластиліну, а тут ще така захоплива ідея… З неї у нас почалась якась «пластилінова лихоманка», діти дуже легко, безпосередньо і творчо «підхопили» ідею. Дехто з тих, хто спочатку не були залучені до проекту, вже коли бачили захоплення тих, хто працює, і собі просились. Створювали по 2-3 малюнки для книги, один із хлопчиків навіть зробив 10 ілюстрацій! Його працелюбності можна тільки позаздрити», – розповіла Олена Гораль.
Автор книги, письменниця Людмила Кудрявська розповіла про історію створення книги: «Спочатку виникла ідея написати книгу про різні породи собак. Потім було написано досить багато віршів про кішок. Але поки упорядкована книга цих віршів не вийшла – через брак фінансування, ймовірніше всього, вона ввійде окремим розділом в окрему книгу «Азбука природи», – розповіла Людмила Кудрявська. Каже: після віршів про собак та котів «подумалось, що буде цікаво написати вірші для дітей про різну «живність» – хижаків, домашніх тваринок, рибок, комах». Ідея ця – зовсім не нова, зізнається Людмила Кудрявська, про це «писано-переписано», але ж «спосіб подачі у кожного автора свій».
Каже, що писалась книга легко, з радістю і задоволенням: «я веселилась, де було весело, тужила, там була туга, а є і такі вірші у книзі. Є вірші, побудовані на парадоксі. Та найбільш цікаві особисто для мене ті, які мають «двоплановість»: дорослий і дитячий зміст водночас».
У ході презентації Людмила Кудрявська висловила подяку усім, хто долучився до створення книги – окрім діток-ілюстраторів і видавця, рідних і близьких, згадала і обласне управління культури, яке взяло на себе більшу частину фінансування.
«Міні-презентація» «Ангіни у жирафи» вже відбулась у дитячій бібліотеці в Ужгороді – всі діти, котрі брали участь у створенні книги, отримали тоді від видавництва в подарунок м’які іграшки. Сьогодні ж автор Людмила Кудрявська ще й вручила кожному з маленьких ілюстраторів підписаний власноруч примірник книжки. А дітки, своєю чергою, залишили для прес-центру подарунок, який виготовили за час проведення презентації - яскраву "пластилінову" табличку "Прес-центр "Закарпаття".