Хочеш залишити авто у центрі – плати

«Доброго дня, парковка на цьому місці платна», – такими словами водіїв із минулої п’ятниці, 11 лютого, зустрічають чоловіки у зелених жилетах у центрі Ужгорода. Зокрема – на площі Шандора Петефі та вулиці Фединця. Хтось одразу платить. А дехто й обурюється, мовляв, як парковка може бути платною, якщо про це ніхто ніде не повідомляв?

Хочеш залишити авто у центрі – плати

Безперечно, саме брак офіційної інформації і призвів до того, що містом почали ширитися чутки, що гроші за стоянку збирають не працівники спеціалізованого підприємства, а аферисти. Лише цього тижня на Поштовій, 3 офіційно поінформували: в центрі міста дійсно стоянки платні. Їх обслуговує відновлене комунальне підприємство "Уж-Енергія". Чому ужгородців не повідомили про це у муніципальній газеті та на офіційному сайті міськради перед тим, як випустити на вулиці паркувальників, незрозуміло.

Нагадаємо: раніше за негласної підтримки екс-мера Сергія Ратушняка з ужгородських водіїв гроші за стоянку здирала приватна фірма. Вона зникла з міста майже одразу, як Окружний адміністративний суд Києва заборонив чіпляти на колеса "краби". Напевне, у цивілізованих умовах ділкам працювати стало невигідно. З тих пір, а саме з літа 2010-го, за паркування у центрі Ужгорода не треба було платити.

Рішення про відновлення платних парковок Ужгородський міськвиконком прийняв 1 лютого. Мер Ужгорода Віктор Погорєлов наголошує: крім засилля автомобілів в історичному центрі, зробити такий крок змусив і новий Податковий Кодекс, який передбачає надходження до міської казни саме з парковок. У центрі міста водії сплачуватимуть за стоянку на площах Жупанатській, Корятовича, Петефі, вулиці Фединця. Також місце для паркування стане платним на окремих ділянках проспекту Свободи, вулицях Мукачівській, Заньковецької та Перемоги. 220 квадратних метрів оголошено платною стоянкою і у Боздоському парку.

Година парковки коштує 2 гривні. За словами начальника управління майном міста Олексія Касперова, такий тариф встановила ще попередня місцева влада. Поки його залишили на тому ж рівні, хоча він і не є рентабельним. Та невдовзі розроблять нову, економічно обґрунтовану ціну. 50 % із прибутку КП "Уж-Енергія" наповнюватимуть безпосередньо бюджет міста. Решта піде на сплату податків, зарплату працівникам, а також купівлю сучасних паркоматів (згідно з "Правилами паркування транспортних засобів" вони із 2012 року мають обов'язково бути на кожній платній стоянці країни. – Авт.).

Водії, які відмовлятимуться платити за парковку, каже пан Касперов, матимуть справу з муніципальною поліцією – ті складатимуть адмінпротоколи щодо порушення Правил благоустрою. Якщо треба, залучать і працівників ДАІ.

А тому, хто заплатив за стоянку, працівник КП має обов'язково дати чек. "Загалом, організація сервісу паркування в місті ще триває, – додає начальник управління майном міста. – Тобто робота нашого паркувальника зводиться не лише до того, щоб взяти від водія гроші. Працівник має допомогти заїхати та виїхати зі стоянки, а також, у разі потреби, навіть допомогти відкрити дверцята чи, приміром, скласти сумки в багажник водієві-жінці. Представника КП шофер впізнає за спеціальною формою та бейджиком".

"Паркувальники працюють із 8-ої ранку до 5.30 вечора, – розповів начальник КП "Уж-Енергія" Нуцу Марина. – Найближчим часом у нас будуть і номери телефонів, і диспетчери, які відповідатимуть на можливі скарги водіїв". До слова, нині повноцінного офісу нове КП ще не має. На питання, коли на стоянках буде дорожня розмітка, як цього вимагають "Правила паркування транспортних засобів", Нуцу Іванович відповів: нанесуть одразу, як тільки дозволить погода.

Ярослав ГУЛАН,  фото автора

22 лютого 2011р.

Теги:

«П’ятиповерхівки ще нема, а квартири обіцяні і Погорелову, і Ратушняку»
/ 8Закарпатці організувалися у партизанський загін
/ 4Батьки дитини, яка померла в пологовому будинку Ужгорода, вважають, що немовля підмінили
/ 1Архієпископ Феодор: «Ми готові духовно підтримати наших військових у Криму»
/ 6Закарпатський інтерн оперував поранених на Майдані
/ 3З церкви в Мукачеві вкрали мощі святих, яким дві тисячі років
/ 3Чеські медики досі не наважуються вийняти з тіла уродженця Ужгорода картеч, "отриману" на Майдані
Подорожі чоловіка-мізинчика Сабоніса
«Виношу дитину за 30 тисяч доларів»
Заробітчанські поневіряння ужгородки
На Закарпатті послуги детектива поки що не надто популярні
/ 14На Закарпатті болісно відреагували на погрози "регіоналів" закрити УГКЦ
/ 3В Ужгороді прокуратура досі не знає, чи законно влада продала аптеки
/ 1Від новорічного похмілля допоможуть швидкий секс і контрастний душ
/ 1Люди захистили від дерибану футбольне поле у Горянах
Одержимий кухнею
/ 3Новий Рік в Ужгороді, або Стриптиз Снігуроньки – від 600 гривень
/ 1Розлучені, геї, ігромани – «клієнти» закарпатських психотерапевтів
Ужгород: Замість туалетів – заіржавілі дірки
/ 15Повернулася лікарка, яка продавала дітей
Скульптурний трудоголік. Роботи ужгородця Юрія Максимовича купують попи і прокурори
У Мукачеві Будинок офіцерів руйнується, бо казначейство не дає грошей
Презервативи, Ленін і цуцик за 10 «штук»
/ 2В Ужгороді "забули" відновити покриття пішохідної частини транспортного мосту
Отрутою і ґумовими кулями. Доґгантери в Ужгороді вбивають щомісяця 5–10 собак
» Всі записи