Експертизою виноградівського органу свого часу займалися львівські майстри Віталій Чижевський та Едвард Куц, а за реставрацію відповідав Давід Сухарський із Хмельницького, представник фірми Єжи Куклі.
Виноградівський орган, висота якого більше трьох метрів, за технічними якостями можна використовувати не тільки для акомпанементу під час Божественної літургії, але і в концертах як сольний чи ансамблевий інструмент для виконання камерної та органної музики. Неповторне його звучання у тандемі з майстерним виконанням та монастирською атмосферою дарують незабутні музичні враження.
Випробувати старовинний орган і дати власний концерт у жовтні 2009 року до Виноградова приїхав відомий польський музикант Єжи Кукля.
Він, крім того, і знаний майстер органобудування та реконструкції цих рідкісних інструментів. Пан Єжи закінчив Краківську музичну академію по класу органу і диригування, був учнем одного зі старійшин польських органістів – Йоахима Грубих, а в Братиславі стажувався у відомого органіста Фердинанда Клінди.
Довгий час пан Єжи організовував фестивалі в своєму рідному місті Бєльско-Бяла, диригував оркестрами в Польщі та за кордоном, а десять років тому його основною роботою стало відновлення цих інструментів. На рахунку фірми порятунок кількох органів, зокрема з Вінниці, Жовкви, Летичова і Виноградова.
І вже на ці зимові свята заслужена артистка України, колишня виноградівчанка Етелла Чуприк організувала в рідному місті концерт органної музики. Різдвяний дарунок віртуоз зі світовим ім’ям презентувала в костелі Святого Франциска.
Валерія Каналош
володимир 2013-02-17 / 19:30:46
молоді,що організували відновлення органу,а якщо іще переймуть виконання органоі музики,чи сольноі на цьому інструменті так як це роблють на Самбірщині,тобто в Самборові,то це буде для області взагалі як-то кажуть супер!!!! Я згоден бути там як слухач щотижня.Дякую!!!
прізвище органного майстра? 2013-02-16 / 22:24:34
Wörth am Rhein
in Germersheim, Rhineland-Palatinate, Germany