У цьому переконані люди, відповідальні за проведення ужгородської акції. Вони завітали до прес-центру “Закарпаття” з метою проанонсувати захід і, таким чином, залучити якомога більше учасників. Координатор Вік Коврей, котрий щороку долучається до подібних заходів, відзначає, що щороку кількість людей, котрі виходять на вулиці з метою прибрати, збільшується. Та, за словами Віка, все одно певна кількість громадян не усвідомлюють важливість подібних акцій. Більше того, вони не тільки не прибирають, а й страшезно засмічують територію міста. “Я провів вихідними рейд. Пройшовся – купа сміття. Особливо, починаючи від транспортного мосту, в районі студентських гуртожитків. Звідти сміття можна вивозити каміонами”, — зазначив активіст. Він наголосив, що подібні акції, враховуючи свідомість ужгородців, потрібно робити неодноразово і, бажано, тривалими в часі. Більше того, активно працювати в освітньо-просвітницькому напрямку. “Ми закликаємо не бути байдужими, долучатися, ставати волонтерами і відчути себе людьми, які можуть щось змінити у власному місті. І для цього нічого не вимагається, крім бажання і невеликих зусиль”, — наголосив він. За словами Віка Коврея, розпочнеться захід о 10.00 зборами волонтерів біля центрального входу в парк “Під замком”. Після того, як буде прибрано територію парку і береги Ужа в тому районі, продовжуючи збір сміття, люди почнуть просуватися в напрямку Боздоського парку. Для тих, хто долучиться до 2 етапу, повідомляємо, що збір відбудеться о 12:00 біля підвісного мосту.
“Цьогорічна “фішка” акції у тому, що по всій Україні прибирається саме паркова зона”, — розповів голова Громадської ради при Державній екологічній інспекції в Закарпатській області Валентин Волошин. Він зазначив, що ужгородська акція матиме від загальноукраїнської й певні відмінності. “Ми маємо домовленість із творчим центром “Кубло”, яке об’єднує ужгородських митців. Вони мають намір встановити на території Боздоського парку певні інсталяції — творчі елементи, скульптури. Це покращить зовнішній вигляд парку порівняно швидко, бо виростити з саджанця велике дерево — тривалий процес, а поставити скульптуру – набагато швидше”, — сказав Валентин Волошин. Більше того, в суботу на території парку планують садити дерева. Щоправда, планування парку, яким зараз займаються деякі активісти, викликає певні труднощі. За словами пана Валентина, на сьогодні не існує не те, що затвердженого, а й жодного розробленого проекту, а тому “ніхто не знає, яким він має бути через 10 років, адже різні люди по-різному собі уявляють, що то може бути”.
Загалом, як наголосили учасники прес-конференції, ідея акції полягає в тому, що паркові зони належать не представникам міської влади чи депутатського корпусу, а простим громадянам. Тому й ставитися до них треба як до власного саду чи городу.
Коля 2012-04-21 / 19:36:09
А що вто за фраєр Вік Коврей? Звідки взявся? Прям "месія".