У суботу 11-го січня зустрілося в прекрасному залі «Сполоченського павілону» понад 370 осіб на 29-му «Маланчиному вечорі» - Новорічному балі, а в неділю 12-го січня до останнього місця заповнився зал Історичної ратуші на ювілейному 20-му Новорічному концерті Русинів-Українців. До великого успіху обидвох імпрез сприяли своєю програмою і гості з Ужгороду – Заслужений академічний Закарпатський народний хор.
«Маланчин вечір», як і в попередніх роках, завдяки кропіткій роботі організаторів, зокрема директорки всіх дотеперішніх балів Олени Довгович, став знову незабутньою подією. У фойе, перед початком «Маланки» українськими колядками вітав гостей оркестр «Музика Ювеналіс». Між учасниками були і в цьому році почесні гості: староста міської частини Кошиці-Красна Петер Томко, старостка Малої Іди Яна Каллова, старостка Курова Марія Шпіркова, уповноважений мера міста Кошиці для співпраці міста Кошиці з Україною Едуард Бураш, директор кошицького Управління праці, соціальних справ і родини Павол Мутафов, довгорічні спонзори Петро Грінко та Ян Пітух, лиректор Середньої фахової школи технічної, представники Клубу Земплинчанів та дальші.
Розпочався бал мистецькою програмою Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, в якій прозвучали різдвяні колядки, народні пісні і само собою і танці. За традицією програму закінчив «Гопак», після якого танцюристи запросили до першого вальсу учасників балу. В кінці художній керівник ужгородського колективу Наталія Петій - Потапчук подякувала художньому керівнику хору «Карпати» Левку Довговичу та головній організаторці Олені Довгович за запрошення в Кошиці.
Модераторки Людмила Ґарянська та Зузана Бобрикова на початку подякували всім спонзорам, які допомогли при нелегкій підготовці одного із найстарших балів в Кошицях. Слова подяки висловила їм при офіційному відкритті балу і його директорка Олена Довгович: «Сходимось тут як одна велика родина без національної та конфесійної різниці. Тому дозвольте подякувати вам всім з цього місця за те, що приходите на наш бал разом привітати новий рік за Юліянським календарем. Ваше участь є для нас неабияким поштовхом до дальшої роботи, яка не є легкою,». До танцю грав «Епілог» зі Свидника. В другому блоці програми учасників прекрасними народними піснями потішили солісти Закарпатського хору народний артист України Петро Матій та Василина Голянич.
Забава продовжувалася і після новорічного тосту, в якому всього доброго в новому році учасникам балу побажали присутні старости. Учасників потішили і ціни в багатій «томболі», речовій лотереї, після якої присутні вже традиційно танцювали аж до «білого рана». Організатори і в цьому році підготували бал на високому рівні і всі учасники відходили натхнені і багато з них вже висловили запитання – який буде ювілейний 30-ий «Маланчин вечір» в Кошицях в наступному 2021 році.
Пройшло лише трохи більше як дванадцять годин і багато учасників балу зустрілося в залі Історичної ратуші на ювілейному 20-ому Новорічному концерті Русинів – Українців. Новорічний концерт реалізовано у співпраці з містом Кошиці, під захистом мера міста Ярослава Полачека, який привітав учасників концерту з новим роком і на початку концерту і разом із заступником мера Луцією Гурбальовою передав символічні подарунки керівникам Заслуженого академічного Закарпатського народного хору з Ужгорода. Луція Гурбальова висловила велику подяку хору «Карпати» за те, що в мультинаціональних Кошицях пропагують українську культуру і реалізують незабутні імпрези з чудовими колективами і виконавцями: «Не сумніваюсь, що так само це буде і на сьогоднішньому концерті.»
Програма Заслуженого академічного Закарпатського народного хору з Ужгорода, який в цьому році святкує 75-у річницю заснування, принесла всім присутнім незабутній вечір і одну з найкращих імпрез останніх років. Прозвучали колядки «Возвеселімся» і «Коли ясна звізда» та в цілому світі відома щедрівка «Щедрик, щедрик», українські і словацькі народні пісні, навіть і угорська у виконанні хору і солістів, які публіка оцінила бурхливими оплесками. Так само і оригінальне хореографічне спрацювання окремих танців, як наприклад вокально-хореографічної композиції «Червона ружа» з танців народів, які живуть на Закарпатті та словацький народний танець «Василькові цифри» публіка прийняла довготривалими оплесками. Закінчено програму українським «Гопаком» і новорічним вітанням, після якого цілий зал разом з виконавцями заспівав «Многая і благая літа».
Святослав Довгович