Пряшівський "Пулс" сприяв одному з найкращих новорічних балів і концертів в історії в Кошицях (ФОТО)

Вітання Нового року за Юліянським календарем з Українським народним хором «Карпати» з Кошиць було в цьому році чи не найкращим в майже тридцятилітній історії.

Пряшівський "Пулс" сприяв одному з найкращих новорічних балів і концертів в історії в Кошицях (ФОТО)

Сприяв тому гість новорічних заходів хору «Карпати», Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева, який на 28-му Новорічному балі Русинів-Українців «Маланчиному вечорі» і 19-му Новорічному концерті Русинів-Українців в Кошицях підняв зі стільців глядачів, які оцінили неповторне мистецтво танцюристів, співаків і музикантів бурхливими оплесками і многократними вигуками «БРАВО!». 

Червоним килимом простягнутим перед «Spoločenským pavilónom» в Кошицях приходили в суботу 12-го січня в прекрасний зал більш як три сотні гостей одного з найстарших і найкращих  балів в місті – Новорічного балу Русинів-Українців «Маланчиного вечора», якого організатором уже 28-ий раз був Український народний хор «Карпати». Гостей мелодіями наших колядок вітав молодіжний оркестр «Музика Ювеналіс» під керівництвом Ігоря Довговича та учасниці хору «Карпати» старовинним звичаєм – хлібом і сіллю. У фойє був підготовлений і стіл з «щедро- вечірніми стравами», який пізніше став ціною в жеребкуванні столової томболи, та інстальована виставка фотографій з минулих балів і визначніших концертів хору «Карпати». І в цьому році «Карпати» привітали на балі чимало почесних гостей – депутата Національної ради Словацької республіки Едуарда Адамчіка, директора управління Кошицького самоврядного краю Юрія Дьорка, членку Центральної ради СРУСР Жанету Штефанікову, старостів сіл – Лівію Ковалчікову з Орябини, Йозефа Нємчіка з Бачкова, Яну Каллову з Малої Іди, Петра Томка з міської частини Кошиці-Красна та Штефана Баштака зі Славошовець, продеканку Факультету електротехніки та інформатіки Технічного університету в Кошицях Марію Ґамцову, медичного директора Лікарні Л. Пастера в Кошицях Петра Лінкеша, директора об’єднання Феман і уповноваженого мера міста Кошиці для стосунків з Україною Едуарда Бураша, представника Спілки Ґемерчанів Яна Пієтера та привітали і довгорічних спонсорів Петра Грінка, Владислава Вашіва та Яна Пітуха.

Кілька хвилин після 19-ої години бал розпочався прекрасним різдвяним пасмом пряшівського ПУЛСу «Пастире не сидьте» з останньої ціловечірньої програми ансамблю. З колядкою «Добрий вечір тобі, пане господарю», за довголітньою традицією серединою зали пройшли хлопець з дівчиною, несучи хліб-коровай – символічне вітання всіх учасників «Маланчиного вечора». Тисячолітнім вітанням нашого народу «Христос раждається» привітали гостей балу модераторки Зузана Бобрикова та Людмила Гарянська. Офіційне відкриття балу провели  директорка балу Олена Довгович разом з довголітнім спонсором хору «Карпати» і його заходів Петром Грінком.

«Три королі принесли дари Ісусикові, а нам приніс в подарунок мистецьку програму  Піддуклянський художній народний ансамбль, художнім директором якого є Юрій Швантнер, хормейстером Мілош Рамацеттер, керівником оркестру Мілош Веверка та шефом балету Юрій Велебір,» привітали модераторки гостей з Пряшева. Програма єдиного професіонального ансамблю в Словаччині, який зберігає традиції Русинів-Українців, від самого початку до кінця була незабутньою. Бурхливі оплески і вигуки свідчили про неабиякі відчуття. Після заключного «Гопака» вперше в історії балів цілий зал стоячи дякував виконавцям за їхнє мистецтво. 

Танцюристи з «піддуклянського» після закінчення своєї програми розійшлися між гостей, запросивши їх до першого таночку балу. В ритмі вальсу їм грала група «Епілог» зі Свидника у складі: Слук Владислав – керівник групи,  синтетизатор; Калиняк Мілан – соло гітара; Родак Іван – соліст, яка супроводила гостей балу до скорого рана. Несподіванкою в цьому році був виступ відомої співачки народних пісень Анни Порачової, яку на акордеоні супроводив Ігор Крета. Ще перед північчю організатори жеребкували «томболу» для столів із смачними призами. 

«Десять,...., три, два, один» - відраховували північні дзвони модераторки балу. Слідував новорічний тост, кілька кратне «Многая літ», смачна друга вечеря і жеребкування багатої «томболи» балу. Після неї аж до самого ранку гості танцювали і забавлялися.   

Не пройшло ані пів доби від моменту, коли останні гості балу розійшлися по домівках, а в Історичну ратушу міста Кошиці 13 січня почали сходитися глядачі 19-го Новорічного концерту Русинів-Українців. Офіційних гостей концерту привітала модераторка Людмила Гарянська – голову Регіональної ради СРУСР Йосипа Воока, директора управління Кошицького самоврядного краю Юрія Дьорка та дальших. За місто Кошиці була присутня і заступник мера міста Кошиці Луція Гурбальова, яка всім учасникам концерту побажала всього найкращого до нового 2019 року і висловила щиру подяку керівництву хору «Карпати» за зберігання традицій русинів-українців і довгорічне організування непересічних імпрез в Кошицях.

І в  мистецькій програмі Новорічного концерту виступив Піддулянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева, який показав програму, котру 420 присутніх глядачів буде довго згадувати. Вигуки «БРАВО!» і кілька хвилинні бурхливі оплески після кожного номеру та двократно повторюваного заключного «Гопака» і неохота відходити з залу після закінчення концерту, свідчать про високий професіональний рівень виконавців. Окремі учасники «Маланки» та Новорічного концерту констатували, що цьогорічні новорічні імпрези перевершили усі попередні річники. Така оцінка для організаторів є чималою сатисфакцією, що їх зобов’язує уже зараз думати над програмою «Маланки» і Новорічного концерту в 2020 році, щоб перевершити незабутній бал і концерт в році 2019 – не буде це легким завданням. 

28 - ий Новорічний бал Русинів-Українців в Кошицях

Учасники хору «Карпати» - зліва Марія Матисова, Андрій Личко, Ярослав і Оксана Господарі, Олена Личко та Марія Побегова за старовинним звичаєм – хлібом і сіллю вітають гостей балу

Мелодіями колядок вітає гостей балу Молодіжний оркестр «Музика Ювеналіс»

Староста села Бачков Йозеф Нємчік (вліво) з дружиною коло щедровечірнього столу разом з учасником хору «Карпати» Данкою Коларчіковою

Левко Довгович вітає довголітнього спонзора балів Владіслава Вашіва з дружиною

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Модераторки балу - вліво Зузана Бобрикова та Людмила Ґарянська

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Художній керівник хору «Карпати» Левко Довгович та директорка і головний організатор балів Олена Довгович

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева підняв зі стільців глядачів

Перший вальс – директор управління Кошицького самоврядного краю Юрай Дьорко

Перший вальс – на передньому плані довголітній спонзор балів Іван Пітух

Багата томбола

Офіційне відкриття балу провели  директорка балу Олена Довгович (вліво)разом з довголітнім спонсором хору «Карпати» і його заходів Петром Грінком

Несподіванкою був виступ відомої співачки народних пісень Анни Порачової, яку на акордеоні супроводив Ігор Крета

Наймолодший учасник балу Левко Довгович мол. з дідом Левком і бабусею Марійкою

Гостей балом супроводив «Епілог» зі Свидника з солістом Іваном Родаком

Гості забавлялися до скорого ранку

Новорічний тост - зліва модераторки Зузана Бобрикова та Людмила Ґарянська, солістка хору «Карпати» Марія Побегова,  художній керівник хору «Карпати» Левко Довгович, директорка і головний організатор балів Олена Довгович, продекан Факультету електротехніки та інформатіки Технічного університету в Кошицях Марія Ґамцова, директор управління Кошицького самоврядного краю Юрай Дьорко та довголітній спонзор хору «Карпати» Петро Грінко

Новорічне «Многая літ» Українського народного хору «Карпати»

Відкриття 19-го Новорічного концерту Русинів – Українців, ведуча Людмила Ґарянстка

Заповнений зал Історичної ратуші в Кошицях

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Вітання заступника мера міста Кошиці Луції Ґурбальової

Почесні гості концерту – справа директор управління Кошицького самоврядного краю Юрай Дьорко з дружиною та заступник мера міста Кошиці Луція Ґурбальова

Почесні гості концерту – в середині директор об’єднання Феман і уповноважений мера міста Кошиці для стосунків з Україною Едуард Бураш

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Бурхливі оплески звучали після кожного танцю і кожної пісні

Оркестр Піддуклянського народного художнього ансамблю «ПУЛС» з Пряшева

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Натхнена публіка

Натхнена публіка

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Піддуклянський художній народний ансамбль «ПУЛС» з Пряшева

Святослав Довгович 

 

 
Українці Словаччини, Закарпаття онлайн.Спецпроекти
17 січня 2019р.

Теги: Пулс, концерт, Кошиці

У Кошицях вітали з ювілеєм Левка Довговича
/ 3Левко Довгович – "Заслужений діяч мистецтва України" та лауреат "Премії Пам’яті народа"
/ 2Зеленський зустрівся з українською громадою Словаччини
Українці Словаччини зберуться на День народних традицій та "Пероги-2020"
У Кошицях молодь знову зустрілася на ювілейному 25-му літньому таборі "Карпати 2020"
/ 1Українці Словаччини святкують цьогоріч День вишиванки онлайн
Відбулася зустріч представників українських організацій Словаччини і співробітників Посольства України в СР
Старий Новий рік українці Словаччини святкували в Кошицях із Закарпатським народним хором
Традиційний "Святий вечір з Карпатами" відбувся з нагоди Різдва у Кошицях
Різдвяний вечір у виконанні Піддуклянського ансамблю відбувся у Пряшеві
/ 3У Пряшеві презентували книжку про бомбардування міста Червоною армією у грудні 1944 року
Український народний хор "Карпати" представив "Різдвяні традиції нацменшин міста Кошиці"
/ 3Пряшівський Театр ім. О. Духновича вшанував Марка Кропивницького прем’єрою комедії за його твором
У Музеї української культури у словацькому Свиднику покажуть "Дари Карпат"
У Пряшеві вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні
У музеї української культури у Свиднику на Дні народних традицій проведуть міжнародне змагання з приготування вареників
/ 3У Братиславі на 103-у році помер корифей словацької та чеської україністики Микола Неврлий
У Словаччині відбувся XXIV-й літній табір "ПЛАСТу"
Українці Словаччини у День незалежності України пройдуть "Стежками Олександра Павловича"
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
"Український хор "Карпати" виступив з концертом на "Днях України 2019" в Кошицях
/ 3Майстрині з Закарпаття представили свої вироби на виставці "Карпатська писанка" у Словаччині
Микола Мушинка. Моя провесна 2019 року
У словацькому Свиднику клуб художнього слова організовує зустріч із закарпатським поетом Василем Густі
/ 1У Свиднику стартує ювілейне міжнародне бієнале лляної тканини "З Кросно до Кросно"
» Всі записи