«Вважаю, що сьогоднішня подія є важливим складником гуманітарного співробітництва між Україною та Словацькою Республікою. Зі свого боку хочу запевнити, що українська сторона і надалі докладатиме зусиль для створення на державному рівні належних умов для етнонаціонального розвитку української та словацької національних меншин», – підкреслив Леонід Новохатько.
Також українська делегація на чолі з міністром культури візьме участь у роботі XII засідання Двосторонньої українсько-словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури.
Під час Засідання сторони обміняються інформацією про державну політику у сфері захисту прав осіб, що належать до національних меншин та розглянуть проект протоколу XIІ засідання Двосторонньої українсько-словацької комісії з питань національних меншин, освіти і культури.
Як раніше повідомляло Закарпаттят онлайн, місто Пряшів є природним центром культурного, освітнього та релігійного життя русинів-українців на території сучасної Словаччини. Тут є греко-католицька і православна єпархії, тобто єпархії тих віросповідань, до яких зголошується більшість цього населення, тут діяли і діють різні культурно-національні установи та організації, були школи різних типів для дітей цієї національності. З них на сьогоднішні залишилися З’єднана школа ім. Тараса Шевченка, кафедра україністики Філософського факультету та Інститут русинської мови та культури Пряшівського університету.
З 1945 року тут працював Український національний театр, який на початку дев’яностих років було перейменовано на Театр ім. О.Духновича і виступає переважно на діалекті. У 1948-2003 роках тут працювала Українська студія Чехословацького радіо, згодом – Русинсько-українська редакція Словацького радіо. Пряшів був тим містом, де традиційно були розміщені редакції періодичної преси русинів-українців. Сьогодні українською мовою тут виходять газета «Нове життя», дитячий часопис «Веселка» та літературно-мистецький та публіцистичний журнал «Дукля».
info 2013-11-04 / 21:16:57
http://www.holosy.sk/tsenter-z-minulosti - така стаття принижує і зневажає роботу людей (в тому числі і О. Бенч, О. Гаваші ) які брали участь у створенні центру української культури.
ANNA 2013-10-28 / 17:03:14
ВСЕ ЗАДЯКИ МУДРІЙ ЛЮДИНІ ОЛЬЗІ БЕНЧ! ЯК БИ НЕ ВОНА, ТОЙ ЦЕНТР ВІДКРИВАЛИ Б ЩЕ РОКІВ 10
100ronnij 2013-10-27 / 00:16:23
Знаменна подія !
Ужгород 2013-10-26 / 17:02:52
Вітаємо українців Пряшівщини з такою знаменною подією!