Словаччина буде завжди підтримувати Україну на шляху європейської інтеграції, зокрема, під час проведення саміту «Східного партнерства» у листопаді у Вільнюсі.
Про це заявив голова Національної Ради Словацької Республіки Павол Пашка 1 жовтня на зустрічі з головою Верховної Ради України Володимиром Рибаком.
Підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на третьому саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада цього року залишається ключовим пріоритетом зовнішньої політики України, заявив В. Рибак.
У ході розмови співрозмовники відзначили активізацію двостороннього політичного діалогу в поточному році та обговорили ряд питань щодо подальшої співпраці парламентів обох країн в економічній, політичній, культурно-гуманітарній сферах, а також щодо спрощення візового режиму.
Рибак підкреслив, що Словаччина - «наш сусід і надійний зовнішньополітичний партнер». Він нагадав, що у вересні цього року відбувся офіційний візит міністра закордонних справ України Леоніда Кожари до Братислави, і повідомив, що в грудні планується візит президента Словацької Республіки Івана Ґашпаровича в Україну, опрацьовуються також терміни візиту керівника словацького уряду Роберта Фіца.
Відзначаючи позитивні тенденції у двосторонній торгівлі між Україною та Словаччиною, а саме - зростання товарообігу у першому півріччі 2013 на 10%, керівник парламенту підкреслив, що українська сторона позитивно оцінює результати 4-го засідання українсько-словацької змішаної комісії з питань економічного, промислового та науково-технічного співробітництва, яке відбулося 2-3 вересня цього року в місті Братислава. «Розраховуємо також на успішне проведення в листопаді цього року в Кошицях наступного засідання Українсько-Словацької міжурядової комісії з питань транскордонного співробітництва», - сказав він.
«Позиція Словаччини завжди була позитивною. Хочемо підтримувати Україну і сподіваємося, що угода про асоціацію буде підписана", сказав П. Пашка. За його словами, це буде мати наслідки не тільки з точки зору політичної стабільності і подальшого розвитку України, а й економічні. "Бо складовою частиною є й угода про зону вільної торгівлі. Передбачається зростання економічного потенціалу і взаємної торгівлі в три рази». Він підкреслив, що словацька економіка "потребує як сіль новий ринок».
Сторони також обговорили питання культурно-гуманітарного співробітництва України та Словаччини. Зокрема, Рибак зазначив, що Україна вживає необхідні міри з метою підтримки словацької національної меншини в Україні, і за рахунок бюджетних коштів держави фінансується діяльність школи зі словацькою мовою навчання та Центру словацької культури у м. Ужгород.
У той же час, зазначив голова Верховної Ради, до теперішнього часу невирішеним залишається питання початку роботи Центру української культури в м. Пряшів, оскільки словацька сторона досі не надала відповідних коштів, необхідних для проведення ремонту будівлі названого Центру.
Вирішення цього питання, на думку Рибака, позитивним чином вплине на подальший розвиток українсько-словацьких відносин у сфері культурно-гуманітарного співробітництва та дозволить надати істотну підтримку українській національній меншині Словаччини. Він висловив сподівання на сприяння з боку парламенту Словаччини у вирішенні цього питання.
За матеріалами інформаційних агентств