Свій вечір у Пряшеві Галина Павловська провела у віночку з Ясіня (ФОТО)

Галина Павловська є в сучасності найпопулярнішою письменницею, публіцисткою та сценаристкою в Чехії. Має на своєму рахунку два десятки книжок, шість сценаріїв, чотири кінофільми, понад двадцять інсценацій в телебаченні та кілька серій телевізійних „ шов”, з яких найбільш відомим, є „Бананові рибки” (Banánové rybičky). Були в неї і власні часописи („Halyna”, „Glanc”), видавництво та кілька ролей у телевізійних фільмах. В сучасності дуже популярною є „Мамбашов” Галини Павловської.

Свій вечір у Пряшеві Галина Павловська провела у віночку з Ясіня (ФОТО)

 

До Пряшева 10 березня ц. р. вона приїхала із новою програмою „Банановий кит” (Banánová veľryba). В салі найбільшого пряшівського кінотеатру „Скала” (раніше „Токаїк”, а ще раніше теж „ Скала”), заповненому до останнього місця (квиток 14 євро) вона в першій частині розважала глядачів своїми пікатними життєвими пригодами, які завжди кінчалися „геппі-ендом” (щасливим кінцем), в другій – дотепно відповідала на письмові запитання глядачів.

Вийшовши на сцену, вона, представляючи себе, підкреслила, що по батькові є українкою, по матері – чешкою, а в Пряшеві почуває себе як дома, оскільки в її першому кінофільмі  „Спасибі за кожен новий ранок” (Díky za každé nové ráno) грали актори колишнього Українського національного театру (нині – Театр ім. Олександра Духновича). На доказ свого походження вона перед очима публіки наділа на голову типовий український віночок, оздоблений жовто-синіми стрічками, привезений з останньої її подорожі в гуцульське село Ясіня на Закарпатській Україні (батьківщині її тата Василя Клочурака, рідного брата Степана Клочурака – президента Гуцульської республіки 1918-1919 року, міністра господарства та оборони Карпатської України 1939 року та дванадцятирічного в’язня ГУЛАГу в сибірській  Воркуті 1945-1957 років). Вінок вона не здіймала до кінця першої частини програми.

Значна частина її життєвих пригод першої частини була пов’язана з її батьком Василем та його не стандартними „виховними методами”. Не оминула вона ні веселі пригоди в телевізійних реляціях, пригоди з подорожі в США (куди вона їздила перебрати премію в сумі п’ять тисяч доларів за найліпший телевізійний сценарій), зі своїх телефільмів тощо. Бурхливі оплески та масовий сміх викликала розповідь артистки про те, як на „ протоколярній вечері” з президентом Чехії Вацлавом Гавлом та України Леонідом Кучмою вона звернулася до дружини останнього по-українськи, а та не змогла відповісти їй рідною мовою, бо нею не володіла. Це мовляв викликало справжній дипломатичний конфуз, бо дружина Людмила у незручне становище.

Більшість запитань другої частини торкалася її особистого життя. На кожне з них вона відповідала з притаманним їй гумором. Глядачі, наприклад, довідались, що живе вона у спільній квартирі з 93-річною мамою та 86-річною тещею, чоловіком та двома псами, любить їздити на відпочинок в гори або на море, де завжди з нею трапляються неочікувані веселі пригоди. Свою доволі габаритну фігуру вона з немалим успіхом залюбки піддає самоіронії, що викликає симпатії публіки.

На запитання коли глядачі побачать телефільм „Таємниця роду Галини Павловської”, який штаб чеських телепрацівників минулого року знімав теж на Закарпатській Україні та у Пряшеві, Галина Павловська відповідала, що прем’єра цього фільму відбудеться на станції ČT 1 в середу 13 березня 2013 р. о 21.00 год., а реприза – у п’ятницю 15 березня о 9.30 год.

Позитивну відповідь на запитання одного з глядачів, чи любить вона українські пісні, артистка продемонструвала бездоганним виконанням лемківської пісні „ На поточку-м прала, на вербочку клала, поможи мі, Пане Боже, што-м собі думала” у супроводі акордеоніста Михала Черв’єнку, гостем її вечора, який своєю віртуозною грою на акордеоні чудово доповнював не менш віртуозні розповіді та відповіді героїні вечора, яка на відміну від багатьох т.зв. „ нових українців” за кордоном не приховує своє українське походження, але гордо голоситься до нього.

Після успішної шоу Галина Павловська продавала і тут же на сцені підписувала п’ять своїх останніх книжок, виданих її видавництвом „МОТТО”. З автографами прославленої авторки на придбаних книгах поверталось додому понад півсотні задоволених пряшівчан.

11.03. 2013.

Микола Мушинка. Фото Миколи і Магди Мушинки

 

Галина Павловська в українському віночку

Галина Павловська відповідає на письмові запитання    

    глядачів

Павловська співає пісню „На поточку-м прала” в супроводі Михала Черв’єнку

Павловська підписує свою книгу М. Мушинці

Остання книжка Г. Павловської

Українці Словаччини, Закарпаття онлайн.Спецпроекти
11 березня 2013р.

Теги: Павловська, Клочурак, гуцул

Коментарі

Відбулася зустріч представників українських організацій Словаччини і співробітників Посольства України в СР
Старий Новий рік українці Словаччини святкували в Кошицях із Закарпатським народним хором
Традиційний "Святий вечір з Карпатами" відбувся з нагоди Різдва у Кошицях
Різдвяний вечір у виконанні Піддуклянського ансамблю відбувся у Пряшеві
/ 3У Пряшеві презентували книжку про бомбардування міста Червоною армією у грудні 1944 року
Український народний хор "Карпати" представив "Різдвяні традиції нацменшин міста Кошиці"
/ 2Пряшівський Театр ім. О. Духновича вшанував Марка Кропивницького прем’єрою комедії за його твором
У Музеї української культури у словацькому Свиднику покажуть "Дари Карпат"
У Пряшеві вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні
У музеї української культури у Свиднику на Дні народних традицій проведуть міжнародне змагання з приготування вареників
/ 3У Братиславі на 103-у році помер корифей словацької та чеської україністики Микола Неврлий
У Словаччині відбувся XXIV-й літній табір "ПЛАСТу"
Українці Словаччини у День незалежності України пройдуть "Стежками Олександра Павловича"
"Шенгенський мерідіян" у Словаччині відбувся за участі митців із Закарпаття і Львова
"Український хор "Карпати" виступив з концертом на "Днях України 2019" в Кошицях
/ 3Майстрині з Закарпаття представили свої вироби на виставці "Карпатська писанка" у Словаччині
Микола Мушинка. Моя провесна 2019 року
У словацькому Свиднику клуб художнього слова організовує зустріч із закарпатським поетом Василем Густі
/ 1У Свиднику стартує ювілейне міжнародне бієнале лляної тканини "З Кросно до Кросно"
100-річчя Олени Рудловчак розпочали відзначати у Пряшеві
Пряшівський "Пулс" сприяв одному з найкращих новорічних балів і концертів в історії в Кошицях
Із колядою та віншуваннями відзначив Різдво у Кошицях український хор "Карпати"
/ 1У Кошицях відбувся різдвяний концерт хору "Карпати"
У Бардієві та Пряшеві звучала "Маковицька струна"
Українці в Пряшеві також вшанували пам’ять жертв Голодомору в Україні
» Всі записи