Аби подібні випадки траплялися якомога рідше, Павло Шварцман наголосив, що подорожувати дитина, якщо вона перетинає кордон лише з одним із батьків, повинна із дозволом від іншого батька. «Часто виникають проблеми, коли виїжджає один з батьків, везе дитину, а не має доручення від іншого батька. Інколи виявляється, що доручення підроблені, або нотаріуса, який це «підписав», насправді не існує. Наше відомство до таких випадків ставиться жорстко... Буває, їде мати-одиначка, а відповідного рішення суду нема. Або ж коли їде група дітей, і один неповнолітній не має всіх необхідних документів, доводиться висаджувати і відправляти його на Львів чи Київ», – зазначив Павло Шварцман.
Згадав прикордонник і про нововедення, згідно з якими організовані групи мають можливість надіслати на електронну скриньку Державної прикордонної служби інформацію, коли група планує перетнути кордон і у якому складі. Ця послуга, починаючи з червня 2012 року, повинна була полегшити і пришвидшити оформлення документів і не провокувати черги на кордоні. Та, незважаючи на те, що із представниками туристичних фірм і перевізниками проводився круглий стіл, на якому цю інформацію було озвучено, послугою майже ніхто не скористався. За весь час про поїздки організованими групами за кордон на скриньку надійшло лише 2 інформування. На запитання, чому ж так сталося, помічник начальника Чопського прикордонного загону, начальник прес-служби Роман Павленко відповів: «Можливо, не вважали, що це їм потрібно. Але ми це створюємо не для нас, а для них. Щоб не створювати черг на кордоні. Тепер ми повторно направили листи на адреси туристичних фірм. Електронну ж адресу, на яку треба відсилати інформацію, можна взяти з офіційного сайту Державної прикордонної служби».
Проводять прикордонники і моніторинг громадської думки у пунктах пропуску. Для цього проводиться анонімне анкетування, де можна зазначити про факти вимагання хабаря або ж неналежну поведінку працівника кордону. Радіють: за останній місяць жодної подібної скарги не було, «а це добра оцінка діяльності персоналу». До речі, про такі факти можна повідомити і на цілодобовий «телефон довіри» за номером 044-527-63-63. І якщо у цьому році тривожних сигналів іще не зафіксовано, то минулого їх було 3, внаслідок чого 7 людей перевели у підрозділи, не пов’язані із охороною кордону. У деяких випадках, за результатами службового розслідування, працівника можуть звільнити із займаної посади. Презентували у прес-центрі і «Відомчі стандарти» – брошуру, у якій, за словами Павла Шварцмана, "для персоналу написано, що можна робити, а чого ні".
Також під час зустрічі було повідомлено, що найближчим часом планують провести прес-конференцію нових командирів Чопського та Мукачівського прикордонних загонів – Романа Гоця та Олександра Назаренка.
василь 2013-02-02 / 08:52:17
Ви краще зберіть прес конференцію з приводу прикордонників нюхачів-наркоманів, яких було викрито співробітниками СБУ під час несення служби, або про факти організації вищим керівництвом Чопського загону переправки контрабанди і нелегалів ! Ось це буде цікаво послухати народу, а не той бред що ви несете !!!