За словами координатора акції на Закарпатті Андрія Ребрика, ця акція дедалі популярнішою стає на Сході. У прес-центрі «Закарпаття» він розповів, що цього року Вифлеємський вогонь миру прибув до України вп’ятнадцяте і, саме завдяки пластунам, буде доступний в різних населених пунктах. Крім того, символ миру поширюватимуть і серед тих, хто святкуватиме Різдво поза своїм домом – у лікарнях, притулках, дитячих будинках, будинках престарілих, військових та пожежних частинах і навіть СІЗО. «Зрештою, чи не на Різдво ми можемо позбутися постійних суперечок — хто кращий і розпочати святу вечерю із запалення вогню та молитви. Це той вогонь, який буде потім горіти в серцях», – зазначив Андрій Ребрик. Він розповів, що акція, крім внутрішнього, має ще й міжнародний напрямок, суть якого полягає в тому, щоб показати єдність українських людей, у якому б куточку світу вони не проживали. До речі, за словами Андрія Ребрика, вперше відбудеться передача вогню в Росії, де «ситуація з українцями досить складна».
Акцію традиційно благословили та підтримали чотири українські церкви – Українська православна церква Київського патріархату, Українська автокефальна православна церква, Українська греко-католицька церква та Українська римо-католицька церква. То ж всі бажаючі зможуть запалити власну свічечку у цих церквах. Передача вогню людям відбудеться у суботу, о 12-ій годині 22 грудня і "Гірчичному Зерні" ("Палачінта"). Участь у заході зможуть взяти всі охочі.
В Ужгороді, окрім традиційної символічної передачі вогню, відбудеться і майстер-клас для дітей, під час якого вони власноруч виготовлятимуть різдвяне печиво, яким можна прикрасити ялинку. Захід відбудеться 22 грудня у «Гірчичному зерні». Початок – о 12:00. «Мета акції – пояснити на дітям на їхньому рівні дітей, в чому полягає значення вогню, який є символізм Різдва і взагалі, що це таке. Нам важливо пояснити, що це не тільки подарунки, яких ми так чекаємо. Це добро і тепло до тих людей, яких ми любимо. Ми хочемо пояснити, що треба творити добро. І хай вони понесуть вогонь у свої домівки». Майстер-клас з виготовлення різдвяного печива розрахований на дітей віком до 7 років.