Зареєстровано «Гуцульську столицю» у вересні поточного року. За цей час розроблено логотип організації, створено прапор і намічено основні напрямки роботи. Наразі йде формування ядра організації, яка, станом на сьогодні, нараховує 50 членів. До речі, вступити у «Гуцульську столицю» може кожен, кому уже виповнилося 14 років, хто підтримує статут організації і переслідує таку ж мету, як і її засновники. А метою організації, за словами заступника голови ГО «Гуцульська столиця» Юрія Саса, є «сприяння збереженню та відродженню гуцульських звичаїв, традицій, спадщини, розвитку мови та туризму». «Будемо формувати базу даних, до якої увійшли б усі майстри і митці, котрі працюють у гуцульському напрямку. Зараз плануємо видати річний календар, де будуть висвітлені туристичні можливості Рахівського району, історія краю, гуцулів і, обов’язково, опришків. Уже є певні напрацювання у видавничій справі: думаємо над написанням книг та брошур. А ще одним із напрямків нашої роботи є допомога в правових та соціально-економічних питаннях», – розповів Юрій Сас.
Член організації Ігор Іванків зазначив, що «організація повинна нести в собі таку ідею, в якій буде розвиватися культура, самобутність Гуцульщини». За його словами, необхідно зберегти те, що ми маємо унікальне.
«Ми всі, як одна велика родина, метою якої є сприяння і допомога у захисті різних інтересів членів. Разом ми хочемо відроджувати те, що втрачається», – додав голова громадської організації «Гуцульська столиця» Едуард Зелінський. Він повідомив, що зараз триває активна робота над створенням словника гуцульського діалекту. Працює над ним священик Андрій Молдавчук, який зібрав 1500 слів. Усього словник міститиме понад 4000 гуцульських слів.
Едуард Зелінський, котрий також є головою селища Ясіня, розповів, що робота на підтримку і популяризацію гуцульщини проводиться досить давно, хоча офіційно організація зареєстрована кілька місяців тому. Зокрема, у Ясінях встановлено пам’ятник президент Гуцульської республіки Степану Клочуряку. Сам Едуард Зелінський має приватний музей, що містить в середньому 500 експонатів. Колекцію предметів гуцульського побуту, одяг, справжню гуцульську зброю та старовинні фотографії можна переглянути безкоштовно.
Член організації, голова ревізійної комісії Михайло Куриляк уже 12 років займається зеленим туризмом. У своїй садибі приймає туристів, демонструючи їм гуцульський побут. У своїй колекції має всі інструменти троїстих музик. Та не тільки має, а й використовує за призначенням: на багатьох різноманітних фестивалях звук саме його трембіти нерідко розпочинає подію.
Офіс громадської організації «Гуцульська столиця» розташований у селищі Ясіня Рахівського району на базі готельно-розважального комплексу «Скіфське полювання» за адресою: вул.Івана Франка, 50. Телефон: 050-875-07-06 (Юрій Сас)
Lesya Turyanska 2013-03-30 / 04:09:23
Ой, роде наш красний, роде наш прекрасний! Не цураймося, признаваймося ,бо багато нас є!" Тому: ГУЦУЛИ ВСЬОГО СВІТУ- ЄДНАЙМОСЯ У ОДНУ ВЕЛИКУ ГУЦУЛЬСЬКУ РЕСПУБЛІКУ! Адже столиця уже є. В.Зеленчук з Криворівні уже один гуцульський словник видав.
гуцул з Рахівщини 2012-12-19 / 21:00:39
(ДЛЯ ДОБРОСЛАВА) Дякую за файне слово про Гуцулів, все так і є як ви кажете!!!Слава Україні!
Доброслав 2012-12-16 / 13:50:46
Скептично ставився спочатку до цього починання.
Були мої друзі на презентації організації.
Відгук позитивний - тому вважаю, що варто долучитись до цього починання усім, кому не байдуже майбуття Карпат, гуцулів і всіє нашої спадщини, що там збережена.
кокіш Микола 2012-12-09 / 21:38:41
длясправжнього Гуцула (Закуреного вовочки)пане Закурений,вам молдавансько-Гагаузському жидику який примазався зайдов до Рахівських Гуцулів, не гоже коментувати тут на сайтови і воняти хто є хто!Вам у Молдавію на свою родіну пора давно...........
гуцулик 2012-12-06 / 07:30:08
едурд не був нили Жидом до речи.
Справжній Гуцул 2012-12-05 / 22:29:49
Відколи Едуард Францішкович перейменувався на Федоровича то вмить перетворився з жида на гуцула.