Голова Асоціації антиколекторів України «Ваша надія» Федір Олексюк повідомив присутнім про те, що на будь-якому етапі можна відстояти свої права. Він розповів про «ненажерливість» сучасної банківської системи. Зокрема, проілюстрував прикладом, по якому триває судове слідство в Ужгороді. За його словами, ужгородець взяв у кредит 40 тисяч доларів і впродовж 5 років виплатив з них 36 тисяч доларів. Та банк, перерахувавши, призначив підприємцю з виплатити... іще 43 тисячі доларів. Аби встановити справедливість, справу направлено на судово-економічну експертизу.
Фахівець наголосив, що всі, хто має проблеми з банками, повинні знати про можливості такої експертизи. «Заангажованість нашої судової влади не має меж. Банки пролобіювали інтереси, – і сьогодні більшість суддів відкритим текстом говорять про те, що якщо вони приймуть рішення проти банку, їх звільнять. Я на 120% впевнений, що експертиза покаже порушення. І суддя не зможе приймати рішення, навіть якщо матиме власний інтерес. Це найефективніший метод», – сказав Федір Олексюк. Він уточнив, що експертиза не є безкоштовною. Її вартість, в залежності від розрахунків, становитиме від 2 до 6 тисяч гривень і триватиме від 6 до 10 місяців.
Та навіть якщо суд програно, не варто опускати рук, – радить фахівець. «Це – друга фаза стосунків, яку теж можна оскаржити», – каже він і наголошує, що з 1 квітня 2011 року постанову мають надсилати рекомендованим листом.
Так само можна не впускати представників виконавчої служби до помешкання, якщо вони не мають на це санкції суду. У даному випадку Конституція України стоїть на стороні позичальника і гарантує недоторканість осель. «Багато виконавців спекулюють на тому, що вони мають право входити в будь які помешкання. Але насправді КРІМ житлових помешкань. Тому неправильно роблять ті, хто запускають їх», – зазначив Федір Олексюк. За словами правозахисника, оскаржити також можна і акт опису майна і навіть результати експертизи, вимагаючи призначити повторну.
Щодо проведення торгів, то їх пан Федір взагалі називає «лохотронами», адже в майно людей у більшості випадків продається за безцінь «своїм людям», при чому ж уже з 2-ї спроби та й зі знижкою у 30% від початкової, і без того копійчаної, ціни. Це призводить до того, що людина позбувається майна, але борг так і не покриває, а тому залишається боржником. Та Федір Олексюк наголошує, що навіть торги впродовж місяця можна оскаржити, адже вони зазвичай відбуваються із великими порушеннями.
Микола 2012-11-20 / 19:21:31
Такі як Федір Олексюк консультують кредиторів з однією метою - викачати з них бабло. А кредит брав - повернути прийдеться. Не ведіться на таких антиколекторів, а якщо є необхідність, порадьтесь з справжнім юристом, а краще з декількома, і не платіть гроші антиколекторам типа Олексюк і КО