Четверо ужгородських дітей знайшли собі нову родину

Усі вони відтепер живуть у прийомній сім’ї Есенових. Йосип і Тетяна уже впродовж багатьох років допомагають дітям, котрі опинилися у складній життєвій ситуації і котрих у нашому суспільстві так полюбляють називати «дітьми вулиці». Свого часу ці люди заснували в Ужгороді їдальню для таких дітей, тепер вирішили створити сім’ю, аби подарувати малечі увагу та батьківську любов.

Четверо ужгородських дітей знайшли собі нову родину

Подружня пара має трьох власних дітей. Усі – дівчата. Найстаршій з них – 16 років, найменшій – 3,5 місяця. Четверо новеньких – теж дівчата. Та цією кількістю «дівоче царство» не обмежиться, адже незабаром Есенови візьмуть іще трьох. Про це вони розповіли сьогодні у прес-центрі «Закарпаття».

Ідея створити таку сім’ю прийшла поступово, – стверджує Йосип. Він розповів, що 12 років тому став звертати увагу на дітей, що тинялися вулицею, а переламним моментом був випадок, коли він, услід за хлопчаками, спустився у каналізаційний люк. Діти сиділи на трубах і «їли якийсь хліб». «Після цього мені було дуже важко. Я почав працювати з такими дітками. Виявилося, що вони — соціальні сироти. При живих батьках вони на вулиці, роблять, що хочуть. Їх батьки чи то наркозалежні, чи то алкозалежні. Я  сам годував їх. Купував, що їм було потрібно. Потім створили їдальню, де безкоштовно годували таких дітей. Тоді приходили 30-40 дітей. Після цього почали детальніше спілкуватися з ними. Виявляється, проблема є більш глибокою, ніж ми бачили. Ми бачили тільки зовнішні її прояви, а насправді ситуації були настільки плачевними, що я не міг спати. Думав про цих дітей, зривався увечері з дому, купував якусь їжу, годував їх. Коли ми працювали в їдальні, почали відвідувати їх домівки, бо цікаво стало: чому так стається? Чому вони опиняються на вулиці? Діти ж мають бути нагодованими, вчитися. Виявилося, що багатьом просто нема куди повертатися. Тоді виникло бажання створити таку сім’ю», – розповів Йосип Есенов.

«У якийсь момент ми зрозуміли, що хочемо більше допомогти цим дітям, ніж просто нагодувати. Спочатку ми прагнули зробити усе, аби діти повернулися у власні сім’ї: батькам кількох дітей навіть оплатили лікування від наркотичної чи алкогольної залежності. Такі батьки не можуть і не хочуть піклуватися про дітей. Тривалий час дітки жили у нас із дозволу батьків. Ми сподівалися, що вони одумаються і житимуть по-новому. Але бували випадки, коли мама у п’яному вигляді приходила, забирала дитину додому у жахливі умови. Ми вирішили оформити документи, аби захистити їх. Нам пішли назустріч. Особливо – районна служба у особі Василя Тамишинця. Він нам допоміг в питанні оформлення документів. Але справа не в тому, що ми не хочемо віддавати дітей біологічним батькам. Питання в тому, що ці батьки — загроза для дітей, бо багато з них зазнавали насилля і фізичного, і психологічного. Це — небезпечно. В результаті батьків позбавили батьківських прав. А діти тепер — наші. Ми хочемо дати їм путівку у життя», – розповів Йосип.

23 жовтня відбулося офіційне відкриття будинку сімейного типу. До того часу, як стверджує батько-вихователь, все робилося на власній ініціативі і завдяки допомозі друзів. За цей час вдалося придбати будинок, у якому й житимуть діти. Тепер сім’я, згідно із законодавством, отримуватиме допомогу на утримання дівчат. Та тим не менше, стверджує Йосип Есенов, зробити ще потрібно багато, адже хотілося б облаштувати для дітей ігрову кімнату та комп’ютерний клас.

“Люди думають, що ми маємо корисні цілі, що хочемо нажитися на цьому. Можливо, хтось так і робить, але ми хочемо допомогти. Тому намагаємося не перейматися з цього приводу”, — сказала Тетяна Есенова. За словами жінки, головне, що діти щасливі. До речі, приклад сім’ї Есенових спонукав їхніх знайомих теж замислитися над ідеєю створення прийомної сім’ї. Хтозна, можливо, завдяки ним в Ужгороді стане іще на кілька щасливих дітей більше.


Прес-центр "Закарпаття", Закарпаття онлайн.Спецпроєкти
06 листопада 2012р.

Теги: прийомна сім’я, діти, Есенови, діти вулиці

Коментарі

Михайло 2012-11-07 / 14:40:16
Благородна справа! Миру Вам, щастя і Божої Благодаті Йосип та Тетяна)

Новий генплан Ужгорода, що голосуватиме сесія у п'ятницю, – біда і катастрофа для міста – експерти
В Ужгороді відбудеться неформальна розмова з активістами Ініціативної групи за збереження парку "Перемога"
/ 1У прес-центрі «Закарпаття» відбудеться прес-конференція головного медика Закарпаття
В Ужгороді "Щасливі діти" розкажуть, як переселенці з дітьми адаптовувалися в закарпатську спільноту
/ 11Народний Рух України готовий сформувати уряд народної довіри та формує молоду команду на місцеві вибори в Ужгороді
/ 2У прес-центрі «Закарпаття» відбудеться прес-конференція лідерів Народного Руху України
У прес-центрі "Закарпаття" розкажуть, як дітям зі Сходу позбутися страхів і стресу
/ 3Професорові УжНУ Сергію Федаці вручено диплом за перемогу у Всеукраїнському рейтингу “Книга року-2014”
/ 1Професору УжНУ Сергієві Федаці вручать диплом за перемогу у Всеукраїнському рейтингу "Книжка року — 2014"
В Ужгороді відбудеться виставка-конкурс мініатюрних акваріумів
Ужгородка вдруге стала переможцем конкурсу мініатюрних акваріумів у Львові
/ 3У прес-центрі "Закарпаття" розкажуть про перемогу ужгородки в конкурсі мікроакваріумів у Львові та проведення аналогічного заходу в Ужгороді
В Ужгороді презентували видання про трагедію насильницької колективізації на Закарпатті
/ 1У прес-центрі "Закарпаття" презентують фундаментальний збірник документів і матеріалів про колективізацію на Закарпатті
/ 5У разі відсутності реакції на спотворення унікальної церкви у Кострині, Закарпаття проситиме втручання Генпрокуратури
/ 6У прес-центрі «Закарпаття» розкажуть про злочинне знищення унікальної дерев’яної церкви в селі Кострино
/ 11Визначальним фактором результату голосування по ужгородському округу будуть гроші — політологи
/ 2У прес-центрі "Закарпаття" проаналізують перебіг виборчої кампанії
“АтмАсфера” в Ужгороді допомагатиме сповнитись внутрішньою силою, спокоєм та гармонією
У прес-центрі "Закарпаття" "АтмАсферно" говоритимуть про мир в Україні та презентують проект "Мантра-дайвінг"
Василь Куйбіда в Ужгороді: після президентських необхідні вибори парламентські і модель країн "старої демократії"
У прес-центрі «Закарпаття» кандидат у Президенти України Василь Куйбіда презентує свою передвиборчу програму
/ 7У прес-центрі «Закарпаття» презентовано соціальну ініціативу: громадські соціологічні дослідження (ІНФОГРАФІКА)
У прес-центрі «Закарпаття» презентують зріз суспільно-політичних настроїв ужгородців
/ 3"Березневі коти-2014" в Ужгороді: три дні художнього, літературного та музичного мистецтва
» Всі записи