Закарпатці взяли участь у Подгородському ювілейному фестивалі

26 серпня 2012 року в амфітеарі села Подгородь (Кошицький самоврядний край, Словаччина) відбувся традиційний, ювілейний, 40-й фестиваль – день села, який було організовано місцевою владою за участі Центральної Ради Союзу русинів-українців Словаччини (голова – Петро Сокол).

 

Головне завдання  цього мистецького дійства – показ духовного єднання народів Східної Словаччини та України,  близькість культур цих народів, висловлена в піснях і інструментальній музиці.

Колективи, які виходили на сцену, представляли різні місцевості Східної Словакччини, де проживають русини-українці. Народний ансамбль під керівництвом Ондрея Кандрача виконав багато пісень, які відомі по обидва боки українсько-словацького кордону. Глядачі, які вщерть заповнили того вечора глядацький зал амфітеатру села Подгородь, підспівували артистам і бурхливими оваціями винагороджували усіх без винятку учасників концерту.

А далі естафету народної пісні підхопили такі відомі виконавці, як Міхал Петрашовський з дочкою, гуморист Йошко Йошка, чоловіче вокальне тріо з міста Гуменне, солістки М.Мацошкова і М.Кандрачова. Гарно виконав народні пісні і колектив загальноосвітньої школи с.Подгородь. Чудову програму представив і фольклорний колектив «Шарішан» з м.Пряшів

Україну у концертній програмі фестивалю представляв добре відомий словацьким глядачам вокальний дует «Камелія» у складі Мирослави Швах-Пекар та Оксани Ленарт. Почергово змінюючи на сцені словацьких виконавців, українки дарували глядачам свої пісні. Це своєрідне мистецьке змагання, в якому всі стали переможцями, принесло справжню насолоду всім його учасникам. Глядачі гаряче аплодували пісням «Мрії», «Трави», «Просто весна» у виконанні дуету «Камелія». А закарпатські народні пісні в естрадній обробці разом з дуетом «Камелія»  співали всі глядачі.

Особливу увагу викликало кулінарне змагання, у якому взяли участь і представники України. Викладачі Тарновецької дитячої школи мистецтв Ужгородського району  Вікторія Балог, Ельвіра Золотиліна, Іветта Мудрова, а також директор Тарновецької ДШМ Софія Рябець проявили себе з несподіваного боку, майстерно зліпивши близько 400 вареників з грибовою, картопляною і вишневою начинками. Їх чудовий смак змогло оцінити як авторитетне журі, так і всі бажаючі. Результатом їхньої праці стало нагородження української кулінарної команди цінними подарунками на головній сцені фестивалю за оригінальність і майстерність виконання цього кулінарного завдання.   

Українська делегація, яку очолив завідуючий сектором міжнародних зв’язків Закарпатського обласного організаційно-методичного центру культури Іван Тужеляк, і в яку також увійшли автор цих рядків та представник  телеканалу «М-студіо» Крістіна Матта, також висловлює подяку організаторам цього прекрасного мистецького дійства за запрошення і теплий прийом, а управлінню культури обласної державної адміністрації – за транспортне забезпечення. Час, проведений у Подгороді, залишив найкращі спомини у наших серцях і збагатив духовно всіх, хто мав змогу бути присутнім на цій акції.  

Леонтій Ленарт, начальник відділу культури і туризму Ужгородської райдержадміністрації, заслужений працівник культури України

Українці Словаччини, Закарпаття онлайн.Спецпроєкти
27 серпня 2012р.

Теги: русин, Словаччина

Коментарі

У Пряшеві відбувся 4-й український книжковий фестиваль
/ 5ЧИН МИКОЛИ МУШИНКИ
/ 1Роковий концерт і лемківське весілля. Пласт в Словаччині знов підготував дітям і молоді 9 незабутніх таборових днів
/ 3Проща до Марійського відпустового центру Лютина у Словаччині зібрала українців
У Музеї української культури в Свиднику відбудеться 70-е Свято русинсько-української культури
Музей української культури вже 60 років є перлиною міста Свидник у Словаччині
/ 22У Пряшеві за участі Глави УГКЦ відбулася архиєрейська хіротонія та інтронізація Глави Словацької греко-католицької церкви
/ 5Архиєпископом і митрополитом Пряшівським іменовано ігумена Святоуспенської Унівської лаври УГКЦ
На Пряшівщині втридцятьдруге пройшли туристично стежками будителя Олександра Павловича
Свято "перогів" пройшло у музеї української культури у Свиднику
Пласт відзначив 95-ту річницю перших гуртків на Пряшівщині таборуванням
Український народний хор із Кошиць завершив цикл різдвяних концертів
Через проблеми з фінансуванням у Пряшеві можуть закрити клас для українських дітей в місцевому дитсадку
Після річної перерви у Кошицях у рамках Днів України відбувся концерт хору "Карпати"
Табір "Карпати-2022" у Словаччині знов приніс дітям і молоді багато знань і забави
Музей української культури у Свиднику запрошує на "рекордні" та антивоєнні "Вишиті обійми"
У музеї української культури у Свиднику пройде День народних традицій зі змаганням у приготуванні вареників
У таборі Пласту "Карпати 2021" у Словаччині знов зустрілася майже сотня дітей і молоді
/ 2Микола Мушинка. Боротьба за "минуле"
/ 1Миколу Мушинку з Пряшівщини нагороджено найвищим орденом України
Після довгих місяців в Кошицях прозвучав традиційний концерт хору "Карпати"
/ 1На Пряшівщині на 89 році життя відійшов у вічність професор Юрій Бача
Ювілей визначного україніста. До 90-ліття Михайла Романа з Пряшівщини
/ 1Перший лемко, творчість якого визнали в Європейському Союзі
/ 335 років відзначає хор "Карпати" у Кошицях
» Всі записи