Власне сесія повинна була розпочатися опівдні. Тому вже з 10-ї години площу Народну заполонили найдорожчі в області блискучі автівки народних обранців. Серед них важко було не помітити спортивний "Порш" білого кольору, який належить великому поціновувачу такого типу автівок Андрію Стрижаку, сину голови Конституційного суду України. Авто тягне на цілий статок. Хоча для Стрижака –молодшого, який розбив уже кілька подібних, воно шкарпетки для пересічного закарпатця...
Депутати справно зібралися у сесійній залі рівно о 12-й. голова обласної виборчої комісії разом з помічницею розпочали з оголошення прізвищ депутатів, які пройшли в раду від окремиз політичних сил.
Як на журналістський смак сесія була досить нудною. До її початку і ще до оголошення кандидатур на посаду голови ради уже всі знали і говорили про те, що це крісло має посісти Іван Балога. Відтак протягом півгодини по черзі Михайло Кічковський, Володимир Смолнка та Микола Вегеш заспівали дифірамби Івану, мовляв він має величезний досвід роботи, залучив величезні кошти в Закарпаття, величезний патріот краю і ще дуже багато епітетів про єдино правильного кандидата.
Перед голосуванням за голову ради запам'яталося передавання Віктором Балогою губернатору Олександру Ледиді через своїх депутатів записки. Після неї голова ОДА запропонував включити Балогу у президію ради, однак останній хитро посміхнувшись, відмовився. Натомість залишився сидіти біля ректора УжНУ Миколи Вегеша і читати свою електронну книгу. Відтак носпечений міністр кожні 5 хвилин десь зникав, спілкуючись то з мером Ужгорода Погорєловим, то з окремим єцівськими депутатами та своїми головами районних рад.
Тож нині можна сміливо говорити, що обласна рада, а відповідно й область належить Балогам. Боротися або сперечатися з ними там ніхто не збирається. Відтак не важко спрогнозувати, що у новій раді матимуть місце ідентичні піднімання рук і натискання кнопок на користь ЄЦу та його інтересів.
Майже наступного дня після цього ситуацію навколо обрання старшого Балоги міністром МНС, а середнього — головою Закарпатської облради прокоментував екс-міністр МВС Геннадій Москаль. Він вважає, що Балога увійшов до Кабміну за наслідками ще літніх домовленостей, коли було знято з посади Нестора Шуфрича. Щоправда, тоді призначення не відбулося через відмову комуністів підтримати кандидатуру екс-глави секретаріату Ющенка.
Після невдалої спроби Балога взяв тайм-аут - до завершення місцевих виборів, щоб "Єдиний Центр" з опозиційною риторикою міг набрати на них кращий результат. Але сьогодні вони - влада. І депутати Балоги у парламенті тихо голосують з Партією регіонів.
В уряді Азарова за Балогою офіційно закріплено кураторство над його рідною областю. Прапором легалізації впливу Балоги в закарпатському регіоні стало обрання його середнього брата Івана на посаду голови обласної ради.
За словами Геннадія Москаля, гра Балоги не обмежується лише "Єдиним Центром". "Він завів своїх людей до рад різних рівнів на Закарпатті за списками Яценюка, Тігіпка та угорської партії Міклоша Ковача", — стверджує Москаль.
Однак справжня мета призначення Балоги набагато більш далекосяжна, ніж просто працевлаштування колишнього глави секретаріату президента, який регулярно пив кров з Юлії Тимошенко.
Неофіційно він став куратором формування підтримки Януковича по всій Західній Україні.
Місія Балоги — бути частиною плану Банкової з отримання у наступному парламенті 300 голосів для Януковича. Левову частку має принести Партія регіонів на сході та півдні. Решту голосів має забезпечити Балога на заході.
За словами Москаля, досвід виборів на Закарпатті Балога поширюватиме на всю підшефну територію.
"На цих виборах Балогою була застосована проста, але, як показав результат, ефективна технологія. Маючи доступ до бази соціального захисту населення, Пенсійного фонду, було відібрано найбільш вразливих громадян — тих, хто отримує мінімальну пенсію, багатодітні сім'ї, одиноких матерів. Ввечері напередодні виборів їм роздали гроші. Народ той дисциплінований. І далі було справою техніки —наступного ранку стояти біля дільниць та перевіряти, хто прийшов, а хто — ні", — розповідає Москаль.