Нетбуки у закарпатських школярів будуть, але не скоро

Мультимедійне диво, обіцяне наприкінці минулого року Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України, відкладається. Закарпатські школярі, котрі одними з перших в країні мали перейти на навчання з допомогою спеціальних нетбуків, високотехнологічної забавки можуть чекати ще кілька років.

Нетбуки у закарпатських школярів будуть, але не скоро

Амбітний проект «Відкритий світ» бере початок ще у вересні 2010 року. Його метою мало стати забезпечення всіх учнів загальноосвітніх шкіл персональними нетбуками, а всього навчального процесу – електронним учителем, мультимедійними та інтерактивними системами через створення інформаційно-комунікаційної (4G) освітньої мережі національного рівня.

Закарпаттю в цьому процесі підготували далеко не останню роль. Наш регіон, за торішніми даними Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України, мав стати одним з перших у країні в розбудові мережі 4G, а дітям вже 2012–2013 навчального року обіцяли надати у безвідсотковий кредит своєрідний гібрид нетбука й смартфона, а також провести у домівку кожного школяра Інтернет.

Та оскільки час іде, а особливих підготувань до нововведення в закарпатських навчальних закладах не спостерігається, «Замок» звернувся по коментар до обласного управління освіти і науки. В структурі управління це питання курує обласний методичний центр бібліотечних фондів підручників і технічних засобів навчання. Як розповів методист центру Михайло Данашевський, коли проект стартував, очікувалося, що вже 1 вересня 2012 року крайовим школярам почнуть видавати нові мультимедійні підручники. Однак нині спрогнозувати точний старт проекту в управлінні не можуть, тож порадили звернутися по інформацію безпосередньо до його керівників.

Як розповів «Замку» помічник керівника «Відкритого світу» Володимир Бабенко, для пілотного впровадження сучасної навчальної техніки через анкетування було відібрано 128 закарпатських навчальних закладів – переважно ті, які вже знайомі з сучасними інформаційно-комунікативними технологіями (мультимедійними дошками, проекторами тощо) і мають непогану матеріально-технічну базу, тобто переважно міські.

«Нині, – розповідає Володи­мир Бабенко, – обласна влада Закарпаття погодила нам 98 навчальних закладів із 128 запропонованих. Але це й так досить велика кількість, адже в Миколаївській області для проекту відібрали лише 74 школи, а в Сумській – 19. Нині проект перебуває на етапі навчання тренерів. Незабаром вони готуватимуть регіональних тренерів, а ті своєю чергою – вчителів на місцях. Очікується, що вже цієї осені ті педагоги, які успішно пройдуть курси, отримають ноутбуки. Бо не можна зразу просто так роздати дітям навчальні прилади, якщо ні вони, ні їхні наставники не вмітимуть успішно використовувати їх у навчальному процесі».

За словами Володимира Бабенка, керівники національного проекту наразі не визначилися з тим, який вигляд і, головне, яке програмне забезпечення матимуть майбутні навчальні прилади для дітей. Наразі розглядаються 4 типи: ноутбуки, нетбуки, ридери, айпади, але до кожного з них у фахівців проекту є зауваження.

«Питання це складне, тому поспішати ні в якому разі не можна, – зазначив Володимир Бабенко. – Ми й досі не узгодили багатьох нюансів, наприклад, чи потрібно давати навчальний пристрій дитині, батьки якої вже купили їй ноутбук для домашнього використання, або як побудувати навчальний процес так, аби витримати рекомендації медиків не навантажувати очі дитини сидінням за монітором більше 15 хвилин за академічну годину».

У «Відкритому світі» вважають, що говорити про ціни на навчальні пристрої та механізм їхнього розповсюдження ще зарано. Проект розрахований на 2012–2015 роки, тож поступово зі світом мультимедіа планують ознайомити вчителів і лише потім дійдуть до принципу «1+1», тобто дадуть нетбук (чи навчальний пристрій іншого типу) кожному школяреві.

Тетяна Літераті

02 травня 2012р.

Теги: нетбук, мультимедійний

Коментарі

oiuh 2012-05-24 / 19:31:23
Хочуть щоб зовсім посліпли в нас лиш влада хоче жити добре.

вчитель 2012-05-06 / 17:41:11
не буде ніякої ефективності з цієї програми, переважна більшість дітей і так в окулярах, краще забезпечте їх підручниками.

Фери 2012-05-03 / 14:08:48
мене читаво хаплют сомнєнія

«П’ятиповерхівки ще нема, а квартири обіцяні і Погорелову, і Ратушняку»
/ 8Закарпатці організувалися у партизанський загін
/ 4Батьки дитини, яка померла в пологовому будинку Ужгорода, вважають, що немовля підмінили
/ 1Архієпископ Феодор: «Ми готові духовно підтримати наших військових у Криму»
/ 6Закарпатський інтерн оперував поранених на Майдані
/ 3З церкви в Мукачеві вкрали мощі святих, яким дві тисячі років
/ 3Чеські медики досі не наважуються вийняти з тіла уродженця Ужгорода картеч, "отриману" на Майдані
Подорожі чоловіка-мізинчика Сабоніса
«Виношу дитину за 30 тисяч доларів»
Заробітчанські поневіряння ужгородки
На Закарпатті послуги детектива поки що не надто популярні
/ 14На Закарпатті болісно відреагували на погрози "регіоналів" закрити УГКЦ
/ 3В Ужгороді прокуратура досі не знає, чи законно влада продала аптеки
/ 1Від новорічного похмілля допоможуть швидкий секс і контрастний душ
/ 1Люди захистили від дерибану футбольне поле у Горянах
Одержимий кухнею
/ 3Новий Рік в Ужгороді, або Стриптиз Снігуроньки – від 600 гривень
/ 1Розлучені, геї, ігромани – «клієнти» закарпатських психотерапевтів
Ужгород: Замість туалетів – заіржавілі дірки
/ 15Повернулася лікарка, яка продавала дітей
Скульптурний трудоголік. Роботи ужгородця Юрія Максимовича купують попи і прокурори
У Мукачеві Будинок офіцерів руйнується, бо казначейство не дає грошей
Презервативи, Ленін і цуцик за 10 «штук»
/ 2В Ужгороді "забули" відновити покриття пішохідної частини транспортного мосту
Отрутою і ґумовими кулями. Доґгантери в Ужгороді вбивають щомісяця 5–10 собак
» Всі записи