«Красія» готується до зими, а вже потім – до літа

У селі Вишка, що розляглося між горами Великоберезнянського району, нині не багатолюдно – місцеві пораються на господарстві, гостей-туристів малувато. Зате взимку ні проїхати, ні пройти – усі їдуть сюди кататися на лижах та сновбордах. Чи цікава «Красія» влітку й чого на курорті чекати взимку – з’ясовував «Замок».

«Красія» готується до зими, а вже потім – до літа

Дивлячись у минулотижневі дощові дні на гору Красію, з якої текли потоки води, навіть не вірилося, що там узимку працюють лижні траси. І, виявляється, через погоду їх справді могло б не бути – останні зими пішли теплі. "При такій температурі, як була минулого сезону, без штучного снігу не обійтися, – зазначає директор гірськолижного комплексу "Красія" Костянтин Стасюк. – Добре, що ми встановили нову систему засніження".

А до зими на Красії готуються вже. За словами Костянтина Сергійовича, наступного сезону на базі встановлять два великі павільйони, у яких поміститься і пункт прокату лиж, і медпункт, і зал харчування на 100 місць. Будуть відведені окремі столики й для тих, хто приїде зі своїми харчами. До речі, цьогоріч серед проблем курорту був саме брак місця для тих, хто зробив паузу в катанні. Порадують у Вишці й новачків зимового спорту – крім того, що тут продовжить працювати школа професійних інструкторів, для них зроблять й 200-метровий спуск із невеликим нахилом. Нагору початківців доправлятиме бугельний підйомник.

Традиційно туристи зможуть на Красії не лише кататися, а й спостерігати за професійними зма¬ганнями спортсменів. У цих місцях періодично влаштовують змагання із зимових видів спорту. А минулого року курорт на Великоберезнянщині, до речі, Кабмін оголосив ще й базою олімпійської підготовки.

Яка ж Красія влітку? Свого часу, як відомо, була озвучена думка зробити цей курорт Великоберезнящини цілорічним. Костянтин Стасюк каже, що від такої ідеї не відмовилися, однак наразі тут працюють, аби вдосконалити роботу під час зимового сезону. Тільки-но завершать – візьмуться й за літній варіант. "Просто піднятися на підйомнику наверх, подивитися й спуститися донизу – не завжди  для туриста цікаво, – зазначає наш співрозмовник. – Для того, щоб говорити про літній курорт, треба створити відповідну інфраструктуру". У планах – доріжки для велосипедистів-есктремалів, оглядовий майданчик на вершині гори, зони з мангалами й бесідками,  пішохідні маршрути тощо.

Хоча, запевняє Костянтин Сергійович, підйомник для туристів можуть увімкнути й тепер. Правда, для цього група має бути як мінімум із 15-ти чоловік й попередити про свій візит за кілька днів – аби підйомник встигли підготувати до роботи.

Актуальне питання у Вишці – де зупинитися на ніч. Своїх готелів гірськолижний комплекс "Красія" не має. Зате туристи можуть заночувати в кількох приватних готелях або ж садибах. За словами Костянтина Стасюка, в принципі місць у них, крім високого сезону, вистачає для всіх охочих. А ось тим, кому в пік снігокатання таки не пощастить оселитися у Вишці, доведеться сюди добиратися. Або своїм транспортом, або громадським. З останнім, треба констатувати, ситуація бажала б бути кращою – поїзд вранці приїжджає до су¬сіднього села Кострина лише двічі з інтервалом у дві години. Рейсовий автобус також курсує не за зручним для туриста графіком. Аби якось вирішити проблему, комплекс "Красія" організовує взимку додатковий автобус з Ужгорода.

На питання, чи слід наступного сезону чекати на курорті так званих нічних катань, Костянтин Стасюк відповідає, що це не актуально. Річ у тім, що такий режим доцільний для спусків, кот¬рі розміщені неподалік від міст. Туди люди приїздять після роботи – ввечері й до ночі не так катаються, як просто розважаються собі на втіху. Далі повертаються додому. Красія надто далеко від Ужгорода, тож їхати після 18.00 на курорт, аби кілька годин покататися, мало хто захоче.

Залишається сподіватися, що наступна зима таки порадує нас снігом. І його для любителів катання буде вдосталь. Відтак на Красії, сумарна довжина підйомників якої становить три з половиною кілометри, а спускових трас – близько десяти, усі зможуть відірватися на повну. Кожен – за своєю програмою.

Олександр Ащека

19 липня 2011р.

Теги: Красія, курорт

«П’ятиповерхівки ще нема, а квартири обіцяні і Погорелову, і Ратушняку»
/ 8Закарпатці організувалися у партизанський загін
/ 4Батьки дитини, яка померла в пологовому будинку Ужгорода, вважають, що немовля підмінили
/ 1Архієпископ Феодор: «Ми готові духовно підтримати наших військових у Криму»
/ 6Закарпатський інтерн оперував поранених на Майдані
/ 3З церкви в Мукачеві вкрали мощі святих, яким дві тисячі років
/ 3Чеські медики досі не наважуються вийняти з тіла уродженця Ужгорода картеч, "отриману" на Майдані
Подорожі чоловіка-мізинчика Сабоніса
«Виношу дитину за 30 тисяч доларів»
Заробітчанські поневіряння ужгородки
На Закарпатті послуги детектива поки що не надто популярні
/ 14На Закарпатті болісно відреагували на погрози "регіоналів" закрити УГКЦ
/ 3В Ужгороді прокуратура досі не знає, чи законно влада продала аптеки
/ 1Від новорічного похмілля допоможуть швидкий секс і контрастний душ
/ 1Люди захистили від дерибану футбольне поле у Горянах
Одержимий кухнею
/ 3Новий Рік в Ужгороді, або Стриптиз Снігуроньки – від 600 гривень
/ 1Розлучені, геї, ігромани – «клієнти» закарпатських психотерапевтів
Ужгород: Замість туалетів – заіржавілі дірки
/ 15Повернулася лікарка, яка продавала дітей
Скульптурний трудоголік. Роботи ужгородця Юрія Максимовича купують попи і прокурори
У Мукачеві Будинок офіцерів руйнується, бо казначейство не дає грошей
Презервативи, Ленін і цуцик за 10 «штук»
/ 2В Ужгороді "забули" відновити покриття пішохідної частини транспортного мосту
Отрутою і ґумовими кулями. Доґгантери в Ужгороді вбивають щомісяця 5–10 собак
» Всі записи