І День народження, і Свято Перемоги з розмахом відзначили буштинці й отримали численні подарунки

Минулої неділі давнє і славне селище Буштино, котре розкинулось у мальовничій місцині Тячівщини, де Теребля вливається у Тису, зустріло 642-ий день народження. Звісно, такий вік селища доволі умовний, адже, як стверджують науковці, на цій території люди жили більш ніж 2200 років тому.

І День народження, і Свято Перемоги з розмахом відзначили буштинці й отримали численні подарунки

За однією з версій, у 1369 році хоробрий селянин Іван Буща, таємно змовившись з односельчанами Тонієм Якобцем-Комендарем, Юрієм Андришиним, Микулою Пашем та Іваном Лукачем, разом із сім'ями втекли від ненависного пана-феодала і 6 травня, на Юрія, знайшли благодатну землю, де й вирішили оселитись. Згодом у цьому куточку виросло село Буштино.

Найбільший розквіт нині вже селища, розбудова його інфра¬структури припадає на 60-80 роки ХХ століття. Тоді на таких підприємствах, як завод "Електроавтоматика", Буштинський лісокомбінат, працювало понад  7 тисяч робітників. Нині ж діє лише перше, але вже далеко не в тих масштабах.
Цьогорічне святкування – перше за два десятки років. Влада готувалась до нього ретельно і відповідально – розчистили місцевий дендропарк, облаштували вулиці і площі. А мешканці селища від малого до великого з нетерпінням очікували на святкову подію.

"Буштино заслуговує на власне свято, адже має славну історію, – каже автор кількох книг про селище, педагог Дмитро Копинець. – Ще у ХIV столітті сюди навіду¬вались посли від ерцгерцоґині Австрії Марії Терезії, а угорські вельможі полюбляли полювати тут, у місцині, де розташований сучасний дендропарк".

Урочистості розпочалися з освячення пам'ятного каменю у центрі селища, встановленого на знак вшанування п'ятьох засновників цього населеного пункту. Обряд провели священнослужителі всіх релігійних громад Буштина, а також єпископ Ужгородський і Закарпатський Української православної церкви Київського патріархату о. Кирило.

Серед гостей на святкуванні був і народний депутат України Юрій Кармазін.

А епіцентром видовищних дійств, приурочених іменинам Буштина, став селищний стадіон у парку.
Громаду привітав селищний голова Іван Паш: "Приємно, що сьогодні священики всіх конфесій освятили камінь на честь засновників Буштина, адже з давніх-давен його мешканці жили у злагоді. Нас об'єднує любов до рідного селища, котрим пишаємось. Мине рік-два – і, дасть Бог, слава Буштина відродиться".

Керівник селищної влади вручив грамоти видатним сільчанам: Михайлові Азарію – першому директору заводу "Електроавтоматика", вчителю, автору кількох книг про Буштино Дмитрові Копинцю, депутатам селищної ради Мирославу Форкошу, Іванові Пашу, Олександру Кравченку, Золтану Варзі, Юрієві Фречці, Андрію Францу, Іванові Лукачу, Сергію Костякіну, Михайлові Поковбі, Русланові Рацину, Юрієві Мадаю та іншим, заступнику голови селища Ігореві Рацину.

Відтак Іван Паш подякував за сприяння у проведенні свята народному депутату України Василю Петьовці, місцевим підприємцям, загалом усім, хто долучився до його підготовки.

Та найбільшою увагою того дня були оточені ветерани Буштина – Михайло Васильович Лях, Василь Петрович Паш, Іван Васильович Данч, Олена Федорівна Мацола, котрі до Дня Перемоги отримали  чудові подарунки від народного депутата України Василя Петьовки – телевізори. А Івана Філіповича Демочка та Івана Івановича Мочара помічники народного обранця Степан Хома та Михайло Штефко навідали вдома. Їм теж передали подарунки – газову плиту і телевізор. 
 

Приємною несподіванкою став новенький автомобіль ВАЗ-2107, подарований нардепом для потреб районної організації ветеранів та інвалідів. Голова спілки Василь Черничко не приховує радості: "Це не вперше Василь Петьовка допомагає ветеранам. Минулоріч ми теж отримували від його імені цінні подарунки, матеріальну допомогу. Наш район – найбільший за територією в області, тому завжди було важко навідуватися до ветеранів із віддалених сіл. Тепер цю проблему вирішено!"

Окрім автівки, ветеранська організація Тячівщини отримала ще й ксерокс.

Задоволеними були і футбольні вболівальники, адже вперше за двадцять років спортивна арена селищного стадіону приймала матч Першої ліги на кубок першості області з футболу. ФК "Тиса" грав із золотарівським "Стартом" із сусідньої Хустщини. Фортуна була на боці господарів, тож буштинці перемогли з рахунком 2:0. Однак і тріумфатори, і переможені не залишились без подарунків від Василя Петьовки. Помічники нардепа Михайло Штефко і Степан Хома під оплески фанатів вручили командам грамоти і подарунки – комплекти спортивної форми та м'ячі.

Тим часом сценою та увагою численних глядачів заволоділа юна зміна буштинців – спочатку дошкільнята, затим – школярі та вихованці Буштинської дитячої школи мистецтв. Під завісу концерту для рідного селища співала дзвінкоголоса учасниця багатьох пісенних фестивалів, студентка Київської академії естрадного та циркового мистецтва Аліна Паш.

На завершення програми виступила депутат обласної ради Марія Думнич, котра відзначила внесок педагогів Буштина у розвиток освіти Тячівщини. Без приємних презентів не залишились і навчальні заклади. Від імені Василя Петьовки його помічники передали колективам дитсадків, гімназії-інтернату та загальноосвітньої школи телевізори, а для вихованців дитячої школи мистецтв – телевізор та караоке-програвач.

Без сюрпризів не залишились навіть ведучі святкової програми, котрі отримали в подарунок від народного депутата України Василя Петьовки мобільні телефони.

Справжньою несподіванкою  для всіх стало і караоке-шоу "Хочеш-співай!", а також концертна програма за участі відомих виконавців Закарпаття. Завершилося свято яскравим феєрверком.

Оксана КАРТАТА
 

12 травня 2011р.

Теги: Буштино, ветерани, школа мистецтв

Коментарі

Володимир 2011-05-13 / 18:02:00
Детально про святкування Дня Буштино - на сайті www.tozak.org.ua

«П’ятиповерхівки ще нема, а квартири обіцяні і Погорелову, і Ратушняку»
/ 8Закарпатці організувалися у партизанський загін
/ 4Батьки дитини, яка померла в пологовому будинку Ужгорода, вважають, що немовля підмінили
/ 1Архієпископ Феодор: «Ми готові духовно підтримати наших військових у Криму»
/ 6Закарпатський інтерн оперував поранених на Майдані
/ 3З церкви в Мукачеві вкрали мощі святих, яким дві тисячі років
/ 3Чеські медики досі не наважуються вийняти з тіла уродженця Ужгорода картеч, "отриману" на Майдані
Подорожі чоловіка-мізинчика Сабоніса
«Виношу дитину за 30 тисяч доларів»
Заробітчанські поневіряння ужгородки
На Закарпатті послуги детектива поки що не надто популярні
/ 14На Закарпатті болісно відреагували на погрози "регіоналів" закрити УГКЦ
/ 3В Ужгороді прокуратура досі не знає, чи законно влада продала аптеки
/ 1Від новорічного похмілля допоможуть швидкий секс і контрастний душ
/ 1Люди захистили від дерибану футбольне поле у Горянах
Одержимий кухнею
/ 3Новий Рік в Ужгороді, або Стриптиз Снігуроньки – від 600 гривень
/ 1Розлучені, геї, ігромани – «клієнти» закарпатських психотерапевтів
Ужгород: Замість туалетів – заіржавілі дірки
/ 15Повернулася лікарка, яка продавала дітей
Скульптурний трудоголік. Роботи ужгородця Юрія Максимовича купують попи і прокурори
У Мукачеві Будинок офіцерів руйнується, бо казначейство не дає грошей
Презервативи, Ленін і цуцик за 10 «штук»
/ 2В Ужгороді "забули" відновити покриття пішохідної частини транспортного мосту
Отрутою і ґумовими кулями. Доґгантери в Ужгороді вбивають щомісяця 5–10 собак
» Всі записи