За економічними показниками Мукачівський район займає п’яту позицію на Закарпатті

Звітну прес-конференцію за підсумками діяльності 9 місяців 2010 року в. о. голови Мукачівської РДА Едуард Дуда розпочав із заяви, що рік, який минає, Мукачівщина завершує з певними здобутками і проблемами. Зведений бюджет району виконаний на 110, 6 %. Надходження, у порівнянні з 2009 роком, зросли на 19 відсотків. Податок із доходів фізичних осіб, який є основним у бюджетоутворенні, склав майже 15 млн. грн. (більше на 2 млн., ніж у 2009-му). Він дорівнює лише 70,3 % усіх доходів. Плановий показник сплати за землю склав 115,9 %. Інші доведені планові цифри також виконані.

За економічними показниками Мукачівський район займає п’яту  позицію на Закарпатті

В економіці Мукачівщини ситуація стабілізувалася. Вона характеризується наявністю підприємств з обробки  деревини і легкої промисловості. Загалом 8 із 16 підприємств району збільшили виробництво, а показник реалізації продукції склав 106 %. Мережа магазинів, кафе і ресторанів за минулий рік збільшилася на 9 одиниць.

Натомість у сільському господарстві ситуація набагато гірша. Озимих і ріпаку в районі посіяно більше запланованого. Наступного року також буде збільшено посівів кукурудзи, сої, гречки. Спостерігається постійна тенденція щодо зменшення кількості ВРХ в особистих селянських господарствах. Населення району, яке є основним виробником м'ясо-молочної продукції, поступово відмовляється утримувати вдома корів. Тому пріоритет у розвитку в районі надаватиметься свинарству, суттєве кількісне збіль-шення якого відчувається в місцевих господарствах і характеризується завершеним циклом від вирощування до переробки.

Бюджетні  кошти району витрачалися на будівництво  і розробку документації ЗОШ і  ДНЗ в селах Чомонин, Форнош, Обава, Лавки, Лучки, Визниця, Копинівці, Баркасово. Капремонти проведені в школах Лохова, Верхнього Коропця, Станова, Яблунова. 5 шкільних автобусів перевозять учнів із малих сіл до Баркасова, Бобовища, Обави, Кальника. 33 шкільні установи мають доступ до Інтернету. Сільська медицина також поступово розвивається. Мережа Мукачівського району, найбільша в області, нараховує 3 дільничні лікарні, 24 амбулаторії та 43 ФАПи. Готується амбулаторія в Лавках і ФАП у Домбоках. Відкрита сучасна амбулаторія в Клячанові. Уперше в Україні проведена комп'ютеризація районних закладів охорони здоров'я.
 
Недостатньої  уваги районні керівники приділяли  покращенню транспортного обслуговування жителів району, які здійснюють перевезення  на 43 маршрутах (з них пільговиків  налічується 27 тисяч осіб). Це стосується як стану доріг місцевого значення, так і якості послуг на Мукачівському автовокзалі. Мотивування зводяться до того, що дане підприємство, яке, образно висловлюючись, вважається воротами Мукачівщини, є приватним і знаходиться на території міста. Водночас керманичів РДА не полишає мрія збудувати районний Будинок культури. Серед місць-претендентів – Мукачево, але згадуються й Чинадієво та Дерцин. Натомість відсутнє опалення в 11 закладах культури у великих селах району. До того ж у них слабка матеріально-технічна база. В районі налічується 11 стадіонів, 2 басейни, створені 3 нові футбольні клуби.

Травневі  та червневі, а також грудневий  паводки на Мукачівщині траплялися через несвоєчасне прочищення русел  малих річок та мережі водних каналів  відповідними службами. З їхніми керівниками  проведена певна робота.

Номінальна середня заробітна плата в районі зросла на 127,9 %. З 12 до 9 % зменшилась кількість робітників, яким платили менше прожиткового мінімуму. Державні соціальні допомоги виплачені повністю.

Загальний підсумок діяльності Мукачівського  району за січень-вересень 2010 року забезпечив йому 5 місце серед 18 адміністративних одиниць області. Він складається з наступного: у сфері реального сектору – 9, інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності – 7, сфері фінансів – 9, соціального сектору – 4. За обсягами іноземних інвестицій Мукачівщина посіла перше місце. Таким чином, район піднявся з 12 місця, яке він займав у 2009 році.

Олексій Філіппов

20 січня 2011р.

Теги: Мукачівська РДА, бюджет

«П’ятиповерхівки ще нема, а квартири обіцяні і Погорелову, і Ратушняку»
/ 8Закарпатці організувалися у партизанський загін
/ 4Батьки дитини, яка померла в пологовому будинку Ужгорода, вважають, що немовля підмінили
/ 1Архієпископ Феодор: «Ми готові духовно підтримати наших військових у Криму»
/ 6Закарпатський інтерн оперував поранених на Майдані
/ 3З церкви в Мукачеві вкрали мощі святих, яким дві тисячі років
/ 3Чеські медики досі не наважуються вийняти з тіла уродженця Ужгорода картеч, "отриману" на Майдані
Подорожі чоловіка-мізинчика Сабоніса
«Виношу дитину за 30 тисяч доларів»
Заробітчанські поневіряння ужгородки
На Закарпатті послуги детектива поки що не надто популярні
/ 14На Закарпатті болісно відреагували на погрози "регіоналів" закрити УГКЦ
/ 3В Ужгороді прокуратура досі не знає, чи законно влада продала аптеки
/ 1Від новорічного похмілля допоможуть швидкий секс і контрастний душ
/ 1Люди захистили від дерибану футбольне поле у Горянах
Одержимий кухнею
/ 3Новий Рік в Ужгороді, або Стриптиз Снігуроньки – від 600 гривень
/ 1Розлучені, геї, ігромани – «клієнти» закарпатських психотерапевтів
Ужгород: Замість туалетів – заіржавілі дірки
/ 15Повернулася лікарка, яка продавала дітей
Скульптурний трудоголік. Роботи ужгородця Юрія Максимовича купують попи і прокурори
У Мукачеві Будинок офіцерів руйнується, бо казначейство не дає грошей
Презервативи, Ленін і цуцик за 10 «штук»
/ 2В Ужгороді "забули" відновити покриття пішохідної частини транспортного мосту
Отрутою і ґумовими кулями. Доґгантери в Ужгороді вбивають щомісяця 5–10 собак
» Всі записи