Комунальний рай для обраних. Ужгородська зелень і прибирання вулиць коштують мільйони

На вулицях обласного центру чисто? Не спішіть хитати головою чи й обурюватися, бо з бюджету на прибирання передбачено майже 6 мільйонів (!) гривень. А понад півтора мільйона міська влада Ужгорода виділила на озеленення. Ці гроші дісталися, крім комунальних підприємств, ще й приватним структурам. Їх власники, як з’ясувалося, – директори жеків.

Комунальний рай для обраних. Ужгородська зелень і прибирання вулиць коштують мільйони

Мільйон –  на «квіточки»

17 грудня минулого року Департамент міського господарства оголосив тендер, хто озеленюватиме Ужгород. За дивним «збігом», участь у ньому узяли лише наближені до мерії підприємства. Чи інших охочих озеленювати Ужгород апріорі не знайшлося, чи їх просто попросили «не хотіти», – уже й не з’ясуєш.

Як стало відомо з Вісника держзакупівель, за обрізання дерев, утримання квітників, викошування зелених зон КП «Агромікс» отримає півтора мільйона гривень. Схоже, суто для формальності ще одні комунальники – КШЕП – запросили за ці послуги на 146 тисяч гривень більше.

За викошування трави на вулицях Собранецькій, Гойди, пл. Бабушкіна, Загорській, Грибоєдова, Університетській, І. Франка, Закарпатській, Митній «Агромікс» дістане ще майже 35 тисяч гривень (КШЕП запросив аж 38 з половиною тисяч).

Ще 24 з половиною тисячі «Агроміксу» з бюджету перерахують за косіння трави на вулицях Гагаріна, Дворжака, Будителів, Другетів, Шумній, Електрозаводській, Тімірязєва, Ольбрахта, Руській, Анкудінова та площі Кирила і Мефодія (КШЕП захотів за це ж 27 тисяч).

Озеленення за півтора мільйона викликало резонанс в інтернет-користувачів. У соц­мережі «Фейсбук» навіть зіронізували: невже вирощування квіточок коштує так дорого?

Там же директор Департаменту міського господарства Олексій Касперов пояснив: «Робити акцент тільки на квітах неправильно, існує ще прибирання парків і скверів, обрізання дерев, косіння і т. д. У цю вартість входять витрати на утримання техніки і механізмів, зарплата, податки».

Покосять замість жеків

Якщо перерахунок грошей комунальному підприємству ще більш-менш зрозумілий, то виникає питання: а навіщо додаткові гроші давати ще й приватним структурам?

Так, майже у 67 тисяч ужгородцям обійдеться викошування трави на газонах вулиць Минайської, Грушевського, Заньковецької, проспекту Свободи, Джамбула, набережних Православній та Київській. Гроші за це отримає приватне підприємство «Двірник».

Воно зареєстроване за тією адресою, що й... ЖРЕР № 5, який очолює депутат міськради, член фракції Партії регіонів Анатолій Ковальський, – вул. 8 Березня, 28.

Така ж ситуація із ПП «Прибиральник Плюс». Воно матиме з бюджету 41 тисячу гривень. За це покосить траву на вулицях Легоцького, 8 Березня, Баб’яка, Г. Свободи, Перемоги, Володимирській та набережній Слов’янській. Будинки за такими адресами обслуговує ТОВ «Житло-Сервіс» (колишній жек № 7). Хоч як дивно, ПП «Прибиральник Плюс» також зареєстроване за тією ж адресою, що й «Житло-Сервіс». Ба більше: у двох структурах той самий директор – Богдан Тереняк.

«Двірник» та «Прибиральник Плюс» зуміли подати свої пропозиції на тендер так, аби не заважати одне одному на територіях «своїх» жеків, що нагадує монопольну змову. Фактично вони – підприємства – супутники жеків, мають тих самих керівників і, що цілком імовірно, навіть одних робітників.

Та не зрозуміло, чому керівництво Ужгорода не доручить жекам, котрим ужгородці щомісяця перераховують квартплату, косити траву на територіях закріплених за ними вулиць. Натомість за це додатково платять із бюджету немалі гроші структурам-привидам, які контролюють самі директори жеків.

Щодо ПП «Двірник», то, за інформацією депутата міськ­ради Василя Гнатківа, воно примудряється брати ще й гроші від жителів багатоповерхівок як квартплату. З незрозумілих причин згадуваний жек № 5 добровільно довірив «Двірникові» обслуговувати частину цих будинків. Наскільки це законно – нині з’ясовують правоохоронці.

6-мільйонна чистота Ужгорода 

5 мільйонів 892 тисячі гривень – саме стільки міський бюджет обласного центру заплатить за прибирання вулиць. Частина цих грошей також піде на рахунки приватних структур.

Так, інформує Вісник держзакупівель, ПП «Двірник» отримає майже 218 тисяч за те, що підмітатиме 18 вулиць. Віники в руках на ще 9 вулицях принесуть ПП «Прибиральник-Плюс» 131 тисячу. І знову ж таки ці підприємства прибиратимуть на територіях, які закріплені за 5 жеком і ТОВ «Житло-сервіс».

КШЕП за те, що замітатиме міські вулиці, отримає найщедріше – цілих 5 мільйонів 487 тисяч гривень. До слова, ТОВ «ОІР-Сервіс» за один із лотів закупівлі – підмітання 10 вулиць – просило майже 160 тисяч. Але цю пропозицію відхилено – переміг КШЕП, який замітатиме ці ж вулиці за 163 тисячі гривні.

Тож якщо на наших вулицях буде брудно, як-от нині, а комунальники нарікатимуть на економічну кризу, варто знати: у цій сфері Ужгорода крутиться сума з шістьма нулями. І частина цих немалих грошей іде в приватні руки.

Ярослав Гулан, Бюро журналістських розслідувань «Варто ЗНАТИ!»

 

11 квітня 2013р.

Теги: озеленення, прибирання

Коментарі

Витя 2013-06-24 / 21:28:57
Все можна зрозуміти, крім цього безлада на вулицях нашого рідного міста,тим більше за такі великі кошти ,які виділяються на прибирання!!!Достатньо пройтись вулицями :легоцького! Тлехаса!Заньковецької! Грушевського!Челюскінців!Одним словом переферією! Центральні вулиці хоча б для блезиру частково прибирають.Але платнити податків і виборці живуть в основному в спальних районах! Де ж ваша так звана справедливість і совість???P.S:де ж в цей час дивиться і за о відповідає мер 'господарник'????????

Читач 2013-04-12 / 10:05:55
Якби найти народний метод контролю за виконанням обов'язків наших чиновників - от все би закрутилося. Контролювати і карати за невиконання. Як таке зробити в наших умовах?

«П’ятиповерхівки ще нема, а квартири обіцяні і Погорелову, і Ратушняку»
/ 8Закарпатці організувалися у партизанський загін
/ 4Батьки дитини, яка померла в пологовому будинку Ужгорода, вважають, що немовля підмінили
/ 1Архієпископ Феодор: «Ми готові духовно підтримати наших військових у Криму»
/ 6Закарпатський інтерн оперував поранених на Майдані
/ 3З церкви в Мукачеві вкрали мощі святих, яким дві тисячі років
/ 3Чеські медики досі не наважуються вийняти з тіла уродженця Ужгорода картеч, "отриману" на Майдані
Подорожі чоловіка-мізинчика Сабоніса
«Виношу дитину за 30 тисяч доларів»
Заробітчанські поневіряння ужгородки
На Закарпатті послуги детектива поки що не надто популярні
/ 14На Закарпатті болісно відреагували на погрози "регіоналів" закрити УГКЦ
/ 3В Ужгороді прокуратура досі не знає, чи законно влада продала аптеки
/ 1Від новорічного похмілля допоможуть швидкий секс і контрастний душ
/ 1Люди захистили від дерибану футбольне поле у Горянах
Одержимий кухнею
/ 3Новий Рік в Ужгороді, або Стриптиз Снігуроньки – від 600 гривень
/ 1Розлучені, геї, ігромани – «клієнти» закарпатських психотерапевтів
Ужгород: Замість туалетів – заіржавілі дірки
/ 15Повернулася лікарка, яка продавала дітей
Скульптурний трудоголік. Роботи ужгородця Юрія Максимовича купують попи і прокурори
У Мукачеві Будинок офіцерів руйнується, бо казначейство не дає грошей
Презервативи, Ленін і цуцик за 10 «штук»
/ 2В Ужгороді "забули" відновити покриття пішохідної частини транспортного мосту
Отрутою і ґумовими кулями. Доґгантери в Ужгороді вбивають щомісяця 5–10 собак
» Всі записи