Реклама B3

Фінансовий колапс від держказначейства

Нещодавно одразу кілька голів міських рад із різних куточків України поскаржилися на те, що обласні державні казначейства блокують рахунки органів місцевого самоврядування. Склалася парадоксальна ситуація: гроші в міськрад є, але розпоряджатися ними, розраховуватися з підрядниками та забезпечувати належне фінансування захищених статей вони не можуть.

Фінансовий колапс від держказначейства

 

Як уже писав «Замок», одним із перших привернув увагу громадськості і влади до цієї проблеми міський голова Мукачева. Минулого тижня Золтан Ленд’єл навіть надіслав телеграму прем’єр-міністру Миколі Азарову з проханням оперативно втрутитися в ситуацію. У звернені мер Мукачева відзначив, що виконком Мукачівської міської ради через блокування Державною казначейською службою платежів не в змозі виконувати свої зобов’язання з фінансування видатків міського бюджету. Станом на 10 жовтня 2012 року Держказначейство заблокувало коштів міського бюджету на 511 тисяч гривень. Як ідеться у телеграмі, це ставить під загрозу утримання установ бюджетної сфери, житлово-комунального господарства, соціальної інфраструктури, ремонт шкіл, дошкільних навчальних закладів, доріг і може призвести до зриву початку опалювального сезону.

У вівторок, 17 жовтня, Золтан Золтанович у коментарі «Замку» зауважив, що за цей час ситуація не зрушилася з місця – на рахунках і далі «нуль».

А наш земляк Віктор Балога на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив, що майже заблоковані рахунки всієї Закарпатської області. «Держказначейство не проводить ніяких розрахунків, крім заробітних плат. Такі затримки в області становлять понад 150 мільйонів гривень», – написав політик.

На жаль, начальник головного управління Державного казначейства України в області Іван Шоля так і не знайшов часу прокоментувати ситуацію журналістові «Замку». 

Загалом, саме в такому перманентному режимі «блокування» держскарбниця працює як мінімум з липня цього року. В серпні через аналогічні проблеми з оплатою рахунків до прем’єра зверталася Асоціація міст, просячи терміново вирішити питання з проведенням платежів на видатки місцевих бюджетів.

11 жовтня у Кривому Розі на нараді з представниками Дніпропетровської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Микола Азаров заявив: «У нас були проблеми фінансування за системою казначейства через те, що 7 жовтня Україна заплатила Росії мільярд доларів за спожитий газ. Ми пригальмували фінансування, а вчора процес відновлено», – заявив Микола Азаров. Також, за його словами, уряду доводиться корегувати такий спосіб асигнування через те, що надходження до Пенсійного фонду не збігаються з виплатами пенсій. За словами Прем’єра, з держбюджету йдуть значні перерахування до Пенсійного фонду.

Тут варто згадати, як днями Азаров ревно переконував працівника заводу в Запоріжжі, що той заробляє 3,5 тисячі гривень, а не нещасні півтори. Микола Янович – майже як вередлива принцеса з відомої казки: я ж сказала, що «травка зеленєєт», ну то й що, що зима?! Або перефразовуючи: я ж кажу, що проблем немає, мені видніше.

Аналітики ж відзначають, що головна причина того, чому Кабмін заліз у кишеню до місцевих бюджетів, – це потреба підтримувати анонсований президентом курс на підвищення соціальних стандартів при тому, що економіка фактично не зростає.

До речі, ручне управління державним бюджетом для нашої країни – явище зовсім не нове. При цьому нинішня влада товчеться на граблях, які колись «апробувала» прем’єр Юлія Тимошенко. Екс-урядницю  тримають у тюрмі, а граблі.. використовують. 

Експерти ще влітку попереджали: якщо не взяти ситуацію під контроль, у жовтні проблеми знову повторяться. Зокрема, директор департаменту Інституту бюджету та соціально-економічних досліджень Артем Рудик відзначав, що виконання плану бюджету цього року напружене, попри традиційні звіти влади про перевиконання планів: «Квітень і липень – останні місяці перед квартальною сплатою податку на прибуток, яка припадає на травень і серпень. Отже, наступна проблема з фінансуванням витрат у держави може з’явитися в жовтні».

У вересні промислове виробництво скоротилося на 7 % (до вересня минулого року), колосальні витрати на Євро ’2012, виплачування гігантських сум за позикою зовнішнього боргу, розрахунок за дорогий російський газ, а на носі – вибори. Щодня ж активно доводити електорату, що нас «покращило» вже сьогодні (вони ж бо професіонали), – дуже дороге задоволення. Враховуючи, яка нині загальна економічна ситуація в державі, схоже, у влади залишився єдиний варіант: лізти в кишеню органів місцевого самоврядування. Як наслідок, саме керівництво на місцевому рівні й буде «крайнім» в очах пересічних українців. Бо ж, наприклад, якщо нині через неможливість сплачувати рахунки у місті призупиняють ремонт доріг, то люди звинувачуватимуть саме мера, а не казначейство чи уряд. 

Владислава Руна

25 жовтня 2012р.

Теги: держказначейство, гроші, затримка

FacebookTwitterdel.icio.us
Реклама B4

Коментарі

шоля 26.10.2012 / 22:33:01
моральний колапс від казначейства пяниця і шизофренічка Скрипчук

Реклама B12
«П’ятиповерхівки ще нема, а квартири обіцяні і Погорелову, і Ратушняку»
/ 8Закарпатці організувалися у партизанський загін Фото новина
/ 4Батьки дитини, яка померла в пологовому будинку Ужгорода, вважають, що немовля підмінили
/ 1Архієпископ Феодор: «Ми готові духовно підтримати наших військових у Криму»
/ 6Закарпатський інтерн оперував поранених на Майдані Фото новина
/ 3З церкви в Мукачеві вкрали мощі святих, яким дві тисячі років
/ 3Чеські медики досі не наважуються вийняти з тіла уродженця Ужгорода картеч, "отриману" на Майдані Фото новина
Подорожі чоловіка-мізинчика Сабоніса
«Виношу дитину за 30 тисяч доларів»
Заробітчанські поневіряння ужгородки
На Закарпатті послуги детектива поки що не надто популярні
/ 14На Закарпатті болісно відреагували на погрози "регіоналів" закрити УГКЦ
/ 3В Ужгороді прокуратура досі не знає, чи законно влада продала аптеки
/ 1Від новорічного похмілля допоможуть швидкий секс і контрастний душ
/ 1Люди захистили від дерибану футбольне поле у Горянах
Одержимий кухнею
/ 3Новий Рік в Ужгороді, або Стриптиз Снігуроньки – від 600 гривень
/ 1Розлучені, геї, ігромани – «клієнти» закарпатських психотерапевтів
Ужгород: Замість туалетів – заіржавілі дірки
/ 15Повернулася лікарка, яка продавала дітей
Скульптурний трудоголік. Роботи ужгородця Юрія Максимовича купують попи і прокурори
У Мукачеві Будинок офіцерів руйнується, бо казначейство не дає грошей
Презервативи, Ленін і цуцик за 10 «штук»
/ 2В Ужгороді "забули" відновити покриття пішохідної частини транспортного мосту Фото новина
Отрутою і ґумовими кулями. Доґгантери в Ужгороді вбивають щомісяця 5–10 собак
» Всі записи