Окрім організаційних питань було розглянуто та затверджено цілу низку оригінальних проектів, реалізація яких сприятиме розвиткові Закарпаття та утвердженню його на міжнародній арені. Мова, насамперед, про спільний з ГО "Рідне Закарпаття" проект-ідею "Модель поваги до людей, потрібності, затребуваності їх до суспільства" та ініціативу створення у Берегівському районі термального лікувально-оздоровчого та рекреаційного центру "Анна-Марі та Марі-Анна".
Берегівщина належить до одного з найперспективніших регіонів України на термальні води. Аналогічні азотні кремнисті терми широко розповсюджені у світі. Найбільша кількість курортів на кремнистих лужних термах розташована в Болгарії, на півдні Словаччини, у Франції в Піренеях. Наявність таких національних світових скарбів у надрах країни вказує на вигідність інвестування у цю галузь. Освоєння бальнеоресурсів забезпечить створення курорту, який нічим не буде поступатися всесвітньо відомому угорському курорту Гайдусобосло. Для забезпечення розвитку природно-рекреаційного потенціалу району, який базується на термально-мінеральних водах, місцева влада пропонує зацікавленим інвесторам зарезервовані землі площею до 50 га.
Створення бальнеологічного курорту на Берегівщині позитивно позначиться на розвитку внутрішнього та зовнішнього туризму; лікуванням та оздоровленням зможуть скористатись співвітчизники, які проживають у промислово розвинених областях України: шахтарі, працівники металургійних комбінатів, гірничодобувної та хімічної галузі, населення, яке постраждало під час аварії у Чорнобилі, населення країн СНД, іноземні туристи.
Будівництво термального центру лікувально-оздоровчих та рекреаційних закладів "Анна-Марі та Марі-Анна" з ефективним використанням наявних водопроявів термальних мінеральних вод – привабливий проект для інвестування, який покликаний створити найсучасніший термальний лікувально-оздоровчий центр Європи.
Також було схвалено ініціативу проведення футбольного матчу в м.Ужгород у квітні 2012 року між збірними Угорщини та України з нагоди 20-річчя проведення першого офіційного футбольного матчу між цими країнами, який відбувся 29 квітня 1992 року в м. Ужгород, та прийнято Звернення до впливових людей світу стосовно бережливого ставлення до нашої спільної колиски – планети Земля. "Якщо ми, світова спільнота, в найближчий час не знайдемо розумну форму співпраці з планетою Земля, то нас, чим далі, тим більше будуть чекати природні катаклізми, які приведуть до нечуваних масштабів втрати людей і матеріальних цінностей", – говориться у Зверненні.
Завершилося засідання врученням нагород.
Міжнародного призу "ВІЖИ-3000" удостоєно
Володимира Гісема –директора Ужгородського коньячного заводу,
Владику Мілана – єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії,
Олександра Ледиду – голову Закарпатської обласної державної адміністрації,
Мирона Маркевича – головного тренера футбольного клубу "Металіст",
Юрія Пільчевського – керівника інформаційного центру "Україна-2012" Кабінету Міністрів України,
Володимира Смоланку – директора обласного центру нейрохірургії і неврології.
Міжнародний приз "Віжибу" отримали: головний редактор газети "Срібна Земля-ФЕСТ" Василь Ільницький, міський голова Мукачева Золтан Ленд'єл та міський голова Ужгорода Віктор Погорєлов.
Міжнародним призом "Карпатський ведмідь" нагороджено президента Федерації футболу Закарпаття Михайла Ланя, директора приватного підприємства готельного комплексу "Дружба" Василя Макара, члена виконкому Закарпатського обласного відділення НОК України Ярослава Свиду.
Міжнародним призом "Вселюжі" – Жужанну Бабич – керівника Берегівського філіалу творчого центру "ВІЖИ-3000", співачку, композитора, продюсера, художника; Світлану Мітряєву – директора регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України; Гізеллу Ціполу – одну з найкращих оперних співачок світу, народну артистку України.
Ще 25 знаних та авторитетних краян отримали нагрудні міжнародні відзнаки, а Петро Мага – заслужений артист України і телеведучий – отримав Міжнародний приз "Віжиє" за №1.
Микола Макара
29 вересня 2011р.
Теги: ВІЖИ, термальний, бальнеологічний