Хай усе буде ФЕСТ! І у вас, і у нас

У моєму житті було декілька газет. У більшість з них я приходив на все готовеньке – десятиліттями сформовані традиції, свій стиль, свої вимоги до журналістських публікацій, взаємини в колективі. Словом, зі своїм «статутом» у цей «монастир» ліпше було не соватися.

Хай усе буде ФЕСТ! І у вас, і у нас
Зовсім інша справа – "Фест". Тут усе почалося для мене за кавою з мовленої колегою ніби в нікуди фрази "Давай ство­римо власну газету!". Не скажу, що ця ідея виникла спонтанно. Скоріш за все те, що роками не "проростало" на "чужому грунті", просилося на сторінки якогось нового, близького тобі за духом видання.
 
Сьогодні, через 15 років, задум із цим газетним проектом, який народився з нічого – не було ні грошей, ні даху над головою – бачиться трохи авантюрним. Мали ж роботу, гарантовану зарплату, посади, але ж ні – захотілося пригод на свою голову. Проте виявилося, що бажання людей, об'єднаних однією метою – самореалізуватися, сказати щось своє в журналістиці, багато-таки важить.
 
І ми прийшли до читача з весною 1996-го. Відтак по-всякому бувало. Не раз, а я майже 6 років пропрацював фестівським головредом, питав себе: чи так і те робимо? Чи туди йдемо? Але щоразу, на щастя, знаходилися аргументи, що напрямок обрано правильно, що те, чим займаємося, комусь таки потрібно.
 
Ніколи, до прикладу, не забуду пі­знього грудневого вечора 2004 року. Час був напружений, роботи багато – затримався в редакції допізна. І тут дзвінок: "Я дуже вдячний вам", – почулося у слухавці. – "За що?" – поцікавився здивовано, подумки шукаючи в цих словах якийсь підступ як реакцію на можливий наш редакційний "ляп". – "За те, що ви є і робите таку газету..."
 
Хіба можна в нашій професії розраховувати на щось більше? Тому, хоч з плином часу багато що змінилося, а ми подорослішали і розбіглися хто куди – я з першим і теперішнім головним редактором газети Василем Ільницьким залишилися в журналістиці, Сашко Гаврош "подався" в письменники і в нього непогано це виходить, Олександр Сочка став політиком, народним депутатом України, Микола Дем'ян – знаним на Закарпатті дизайнером книжок. А наш "ФЕСТ" був і залишається для нас тією колискою, з якої ми вийшли в люди. Для мене ж це ще і як перша любов. А вона, як відомо, ніколи не іржавіє...
 
Віталій ЯЩИЩАК,
заслужений журналіст України
21 квітня 2011р.

Теги: ФЕСТ, Ільницький, журналіст


ФЕСТ
Публікації:
/ 1Володимир Мишанич: «Пишучи про мистецтво, будь хоч трохи художником»
/ 8Михайло Бачинський – атлант війська Кошута
Духовну спадщину своїх предків угорська спільнота намагається віднайти й зберегти
Трембітар із Репинного
Їх б’ють чужі люди і рідні діти, а від голодної смерті рятують волонтери
«Зупинити повну руйнацію Донбасу може тільки сильна і відповідальна влада», – доктор медичних наук, колишній донеччанин Анатолій Канзюба, який нині працює в Ужгороді
Ніна Бечук: «Енкаведист зачитав наказ, що нас з мамою засуджено за 54-ою статтею КК УРСР. Маму – за сина, а мене – за брата»
В Ужгороді видали посібник «Історія Закарпаття» Д.Данилюка
Поет математики. До 125-річчя від дня народження професора М. Зарицького
Заробітки, обпалені війною
Дзвони і клепало
Образ Божої матері на крашанці хустської цілительки
/ 1(Не)модифікована політика Угорщини щодо (не)нової України
/ 2«Я українка і відмовитися від України не можу», – каже кримчанка Олена, яка переїхала з Сімферополя до Ужгорода
/ 1У Хусті засідала Закарпатська обласна народна громадська рада
«Кобзар» діда Василя
/ 3Тиждень тому троє закарпатців загинули по дорозі на Майдан
Удочерили, аби знущатися?
Пам’ять про невідомого ленінградського студента береже подружжя Мадярів у Волівці
/ 1Громадськість Києва вшанувала закарпатців – визволителів столиці
Відчуття свого призначення озвучив поет з Боржавської Долини
Динамівську осінь тричі поспіль «озолочували» закарпатці
/ 2Йосип Тереля. «Ходячий апостол», котрого позбавили Батьківщини
/ 1До дня мови. «Ну що, здавалося б, слова…»
Острів демократіїу центрі Європи. 95 років від дня створення Чехословацької Республіки
» Всі записи