Будівля, в якій знаходиться школа зараз, зведена у 1898 році бароном Перені. Влітку 1990 року Виноградівська райрада прийняла рішення передати споруду відновленій школі з угорською мовою навчання. З 1992 року вона отримала ім'я Жигмонда Перені. Нині в школі навчається 237 учнів. Угорськомовна школа відроджує кращі національні традиції краю. Одна з них, за словами директора школи та голови журі Габріели ГОМОКІ, Форшонг – свято проводів зими та зустрічі весни:
– В угорців ще з часів панування Турецької імперії був звичай "Бушовяраш", коли одягали страшні маски. Ними намагались відігнати зло, яке прийшло разом із завойовниками. Поступово цей звичай трансформувався в свято проводів зими, і тепер вже яскравими добрими масками зустрічають весну.
У головній на святі виставі масок найактивнішими були наймолодші. Учень 5 класу Марк Лубянський сам брав участь у виготовленні своєї маски Весни: "У мене в руках чарівна паличка, якою я озеленю траву, дерева, кущі".
Різноманітність постатей та предметів, у вигляді яких з'явились діти, вразила присутніх батьків, викладачів та членів журі: лікарі, монашки, чарівники, Червона шапочка, бджілка, Міккі Маус, інспектор ДАІ, ромка і навіть босорканя. Олександра Гашуль, яка присвятила свою маску другу – коту, каже: "Щороку беру участь у цьому святі. Нині я вирішила вбратися у чорного кота, оскільки маю характер, притаманний цій тварині. Сьогодні я не перемогла, але радію за свою подружку, яка посіла 3-є місце з нарядом "телевізор".
Старші учні підготували змінену виставу "Попелюшки", співали пісень угорською та англійською мовами. Екзотичною частиною свята став шотландський національний танок у виконанні старшокласників. Форшонг в угорській школі вдався, а наступного року карнавал масок обіцяє бути ще видовищнішим.
Євген Свищо