Стисло, у максимально конкретному режимі обговорено основні, першочергові напрямки роботи органів місцевого самоврядування, викреслено чіткі орієнтири на найближчу перспективу.
На початку наради Іван Олійник поінформував присутніх, що із 17 травня розпорядженням голови РДА звільнено всіх заступників голови райдержадміністрації. Вакантні посади займуть нові люди кінцем місяця. Тому протягом цього періоду керівники органів місцевого самоврядування з усіх питань мають звертатися до керівників профільних управлінь виконавчої гілки влади району.
У ході наради голова райдержадміністрації визначив чіткі завдання, виконати які мають місцеві ради впродовж буквально двох місяців. Зокрема, як наголосив він, в першу чергу буде активізована діяльність координаційної ради, до якої входять і правоохоронні , і контролюючі служби. Контроль за дотриманням норм законів у повсякденній діяльності має бути чітким, без будь-яких відхилень. Особливо коли йдеться про вирішення таких важливих для місцевих рад питань як соціальна сфера, будівництво, землеустрій та впорядкування територій.
Йшлося і про взяття на баланс сільрад соціально-культурних об’єктів, наявні в селах матеріально-культурні цінності, об’єкти комунікацій, сільські дороги і мо-сти, туристично-рекреаційні заклади, сільські знаки, стадіони, та кладовища.
Ще одна проблема, яка залишається актуальною для району - засміченість території району. Час від часу до цієї теми поверталися і керівники району, і органи місцевого самоврядування, однак процес затягується, проходить досить повільно і без відчутних результатів. Як висловився Іван Олійник, питання сміття може вирішити закупівля призначених для цього контейнерів. Як у цивілізованому світі, у кожному селі мають бути контейнери для сміття, а населення має привчитися не смітити.
Наступний крок – сортування непотребу. Спочатку його планується сортувати в трьох категоріях–пластмаса, скло та будівельний хлам.
Це перший напрямок роботи місцевої сільської влади, конкретно визначений головою райдержадміністарції Іваном Олійником . Як тільки справа налагодиться, можна буде подумати й про закупівлю спеціальних установок для його пресування, зокрема, пластмаси, ПЕТ-пляшок та ін.
Наступне, на чому загострив увагу керівник виконавчої гілки влади району, дотримання законності і правопорядку на територіях сільських рад. За всі правопорушення, що стаються в селах, відповідальності з органів місцевого самоврядування ніхто не знімав, а тому члени виконкому, депутати спільно з дільничними інспекторами – безпосередніми представниками правоохоронних органів мають стежити за всім, що коїться в селі, в разі необхідності застосовувати відповідні санкції. Йдеться не лише про крадіжки, хуліганство, а й про незаконну торгівлю у власних помешканнях селян тощо.
Сільські ради останнім часом вкрай запустили таку відповідальну ділянку, як інвестиційна діяльність. А між тим, як зауважив Іван Олійник, цим самим ми припускаємося грубої помилки. В кожному селі, навіть маленькому, віддаленому, гірському, при великому бажанні можна придумати, чим зацікавити інвестора. Тому, не відкладаючи справи на тривалий період, голови сіл спільно з фахівцями управління економіки райдержадміністрації повинні попрацювати над створенням реальних інвестиційних проектів.
Значна увага приділялася на нараді питанню збільшення дохідної частини бюджетів. Відомо, що поповнення казни відбувається за рахунок оренди і продажу земель через аукціони – це першочергова діяльність голів сіл і членів виконкому в напрямку розширення дохідної частини сільської казни. Інший напрямок – податок на прибуток. Варто продумати шляхи застосування механізму, який дозволив би, згідно з чинним законодавством, спрямувати надходження цього виду податків у сільські бюджети.
Наприклад, багато наших краян працюють в галузі залізничного і автомобільного транспорту, сплачують податки на місці отримання зарплати, але існують юридичні механізми, за якими плата на прибуток мала б надходити у бюджет сільрад.
Конкретною була позиція Івана Олійника і в питанні використання наявних коштів, що знаходяться на рахунках місцевих органів самоврядування. Нерідко, як зауважив він, голови сільрад воліють не використовувати власні кошти на різні потреби, боячись перевірок фіскальних органів. Це є неприпустимою помилкою – зароблені гроші мають бути використані за рішеннями сесій сільрад: чи на будівництво доріг, чи ремонт соціальних, освітніх, культурних об’єктів тощо. Натомість у більшості сільрад не турбуються навіть про виготовлення проектно-кошторис-них документацій – перший крок у здійсненні намічених завдань.
Підсумовуючи роботу наради, Іван Олійник зауважив, що люди давно чекають від влади конкретної роботи, за неї треба братися вже сьогодні.