Як наголошувалося на нараді, на Великоберезнянщині достатньо хлібопекарських підприємств. І сьогодні назріла потреба забезпечити недопущення росту цін на основний вид продукції – хліб, тому важливо застосувати всі необхідні заходи, щоб не допустити подібного явища в районі.
Як зауважив начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Олексій Янковський, Головне управління агропромислового розвитку облдержадміністрації надіслало лист, в якому наголошується, що для забезпечення стабілізації цінової ситуації на ринку хліба та хлібобулочних виробів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.08 № 1128 Аграрним фондом здійснюється реалізація борошна, виробленого із зерна державного інтервенційного фонду.
Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 24 лютого ц.р. №49 затверджені обсяги щомісячної поставки борошна, виробленого із зерна пшениці державного інтервенційного фонду врожаю 2006-2010 років на хлібопекарські підприємства області в обсязі 750 тонн пшеничного та 50 тонн житнього борошна на період до 31 грудня 2011 року.
Згідно цього листа ціни реалізації борошна, затверджені наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 24.02.11 № 48 такі: пшеничне вищого ґатунку – 2591,91 грн. за тонну (з ПДВ); пшеничне І ґатунку – 2419,11 грн за тонну (з ПДВ); пшеничне ІІ ґатунку – 2073,52 грн за тонну ( з ПДВ ); житнє – 2033,50 грн. за тонну (з ПДВ). Вартість борошна без затарювання.
Керівники підприємств, що виготовляють хліб та хлібобулочні вироби, повинні звернутися до управління агропромислового розвитку облдержадміністрації для укладання тристоронньої угоди з реалізації інтервенційного борошна з відповідним супровідним листом райдержадміністрації. При собі вони повинні мати довідку про обсяги виробництва хліба за 2010 рік, копію свідоцтва про державну реєстрацію, підтвердження про вид діяльності "виробництво хліба та хлібобулочних виробів" і банківські реквізити.
На нараді закликали всіх хлібопекарів району вчасно подати заявки на постачання борошна з Аграрного фонду, а також своєчасно за нього розрахуватися.
Далі на нараді йшлося про соціальні сорти хліба. Як підкреслювалося, ситуація на ринку хлібобулочних виробів в районі контрольована і ціни в цілому відповідають загальнодержавним. Найближчим часом у всіх магазинах хлібобулочної продукції мають бути утворені соціальні відділи, де здійснюватиметься продаж соціального хліба за нижчими цінами.