На думку політика, «земельна реформа має сприяти не земельним спекуляціям, а створенню повноцінного українського АПК». «Така земельна реформа майже 20 років блокувалася в Україні спочатку комуністами, а тепер – олігархами», – вважає він.
Костенко зазначив, що «земельна реформа має сприяти оренді землі фермерами та об`єднанню сімейних ферм у сільськогосподарські кооперативи, оскільки саме великі фермерські господарства на базі оренди є домінуючими в країнах ЄС та США». «Більшість селян при розпаюванні колгоспної землі отримали «неприбуткові» за обсягами земельні ділянки – по 2-4 га, – прокоментував ситуацію політик. – Уряд має розробити сучасне системне законодавство щодо оренди, яке б сприяло концентрації земель у рентабельні фермерські господарства та заохочувало працювати саме фермера». За інших умов, за його словами, «Україна успадкує одну з найгірших, латиноамериканських моделей творення латифундій, яку засудила церква через шалене збіднення селянина та занепад села».
Костенко також зазначив, що «держава має запровадити потужну дотаційну політику для підтримки фермера та наповнення внутрішнього ринку українською сільгосппродукцією». Крім того, «держава в межах реформи АПК має приділити максимальну увагу органічному землеробству, продукція якого на світових ринках утричі дорожча, ніж продукція, вирощена за рахунок інтенсивних технологій», - зазначив лідер УНП. Костенко повідомив, що «економічна програма УНП, «Нашої України» та КУН передбачає, що в межах системної земельної реформи Верховна Рада повинна прийняти 10-15 законів – щодо охорони та ефективного землекористування, запровадження європейської практики дотаційної підтримки фермерів, створення повноцінних умов для земельної оренди, кооперації фермерських господарств та одноосібників, а також радикального зменшення імпорту сільгосппродукції та наповнення внутрішнього ринку вітчизняним товаром».