Обурені таким голосуванням (за 26 і проти 3 на фоні загальної кількості - 40 депутатів ради) представники УНП зазначають, що більшість депутатів, які є представниками Єдиного Центру, Партії регіонів, політичної партії Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», Політичної партії «Сильна Україна» та партії «Відродження», проголосувавши одностайно, чим показали можливе одностайне голосування у майбутньому скликанні Верховної Ради України.
За словами депутата, представника УНП Олексія Слободського, «складається враження, ніби депутати не беруть до уваги шкідливість впливу на довкілля, а враховують лише «підкилимні» домовленості, що можливо поєднано з чиєюсь особистою зацікавленістю. Оскільки, попереднє обговорення даного питання відображало іншу позицію депутатів, а от саме голосування виявило наявність домовленостей, а можливо й тиску. З результатів голосування видно, що лише один депутат з когорти Єдиного Центру проголосував проти, оскільки живе поблизу цієї місцини, де назріває у зв’язку з будівництвом ГЕС – екологічна катастрофа».
«Забір основної кількості води спричинить низку екологічних та соціально-економічних проблем, зокрема, зміну гідрогеологічної обстановки, погіршення середовища існування водних організмів (в тому числі червонокнижних риб), негативний вплив на природоохоронні території. Крім того, зниження туристичного потенціалу територій і, відповідно, зменшення доходів місцевих жителів від обслуговування туристів і це ще не всі можливі негативні наслідки від такого господарювання, а принцип «після нас хоч трава не рости» не прийнятний левовій частці закарпатців», – констатує він.
Обурені депутати, оборонці екосистеми свого краю, наголошують, що «насамперед відображають думку місцевих жителів, яка є негативною. Ніхто з лобістів рішення по будівництву ГЕС не можуть переконливо роз’яснити його користь для регіону, адже тариф єдиний, а село чи район отримуватимуть електроенергію по загальним тарифам. Натомість гідро-бізнесмени просто використають гідропотенціал для власного збагачення нічого не привнісши, а швидше відібравши від регіону. Ми будемо робити все, аби відмінити такі ганебні рішення і не допустити руйнації екосистеми».
Андрій 2012-09-28 / 17:08:18
Заробляють на вас Закарпатці. Ви думаєте вони для людей ті ГЕС будують!? Ні для себе і тільки для себе щоб грошики з вашої річки заробляти. Зупиніть їх люди! Зупиніть бо завтра буде пізно. Згадайте як ГЕС Дніпровську будували на благо СРСР. Скільки хат, скільки церков і цілих сіл пішло на дно і змилося в чорне море. Але тоді силою виганяли. А тепер демократія! Боріться люди бо лихо буде
з Березного 2012-09-26 / 11:01:38
То Копча буде мати новий бізнес.
вуйко з Чорноголови 2012-09-26 / 10:59:47
Вартість землі поблизу ГЕС зразу впаде, а вода в річці пересохне. Де будуть ужгородці на вихідні їздити на пікніки???
228 2012-09-26 / 08:41:18
Ахметов збудує з Ковачом геси. Ви хоть лягайте під поїзд. Доки будете голосувати за регіоналів доти буде таке життя.