Як відомо, Будапешт ще з минулого року, на знак протесту проти ухвалення Києвом освітнього закону, блокує засідання Комісії Україна-НАТО (КУН) на рівні міністрів. Угорський уряд також пообіцяв, що не допустить проведення КУН на рівні голів держав та урядів, що мав відбутися під час саміту НАТО 11-12 липня.
Віце-прем’єр наполягає, що не можна із певністю говорити про збереження цієї блокади.
"Подекуди буває, що на самітах до останнього дня немає рішення з окремих питань. Тому є шанс, що у останній момент буде ухвалене рішення, що Комісія Україна-НАТО (на президентському рівні) буде проведена", - пояснила вона.
Климпуш-Цинадзе визнала, що наші партнери в Альянсі зараз намагаються переконати Угорщину відступитися від блокади.
"Це не тільки Сполучені Штати – так само інші країни долучаються (до переговорів) із аргументами, чому діалог на високому рівні має бути розблокований", – заявила вона.
Віце-прем’єр також наголосила, що президент Петро Порошенко "точно візьме участь у саміті НАТО". "Але формат ще не визначений", – додала вона.
Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, держсекретар США Помпео "попросив" міністра закордонних справ Угорщини Сійятро підтримати взаємодію України з НАТО.
Причиною блокування Угорщиною руху України в НАТО називався "захист" інтересів угорської меншини, що мешкає в Закарпатській області України.
Як інформувало Закарпаття онлайн, новий уряд Орбана на першому засіданні прийняв "Меморандум захисту закарпатських угорців".