Новий уряд Орбана на першому засіданні прийняв "Меморандум захисту закарпатських угорців"

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан в п'ятницю ввечері провів урочисте засідання нового уряду Угорщини в Культурному центрі Клебельсберга у Будапешті, - заявив речник прем'єра Берталон Гаваші.

Новий уряд Орбана на першому засіданні прийняв "Меморандум захисту закарпатських угорців"

Він зазначив, що на своєму першому засіданні кабінет міністрів створив указ про мандати і повноваження членів уряду та прийняв меморандум про захист закарпатських угорців, який також був направлений до прем'єр-міністрів всіх країн-членів НАТО та Генерального секретаря Організації.

У цьому документі угорський уряд пропонує, щоб країни члени НАТО враховували проблеми національних меншин в Україні, пов'язані з українськими законами, які, на думку урядовців сусідньої країни, порушують права меншин, зазначило МТІ.

20 травня 2018р.

Теги: Орбан, угорці, НАТО

Коментарі

гуцул 2018-05-20 / 21:49:36
Після відвідин Путіна угорська влада виділила РПЦ понад 1 млн євро на купівлю колишнього українського греко-католицького собору в Токаї
Уряд Угорщини після візиту до цієї країни президента Росії Володимира Путіна офіційно оприлюднив постанову про переказ значних бюджетних коштів на потреби єпархії Російської православної церкви (Московського патріархату) в Угорщині.
Володимир Путін і Віктор Орбан на чемпіонаті з дзюдо в Будапешті, 28 серпня 2017 року
Володимир Путін і Віктор Орбан на чемпіонаті з дзюдо в Будапешті, 28 серпня 2017 року
Як мовиться в постанові № 1564/2017, датованій понеділком, 28 серпня – днем короткого візиту Путіна до Угорщини, – уряд надасть на потреби Угорської православної єпархії РПЦ 313,8 мільйона форинтів (понад 1 мільйон євро) на купівлю історико-архітектурної будівлі 18-го століття колишнього руського (українського) греко-католицького храму, що нині не діє, – церкви св. Миколая в місті Токай, передає кореспондент Радіо Свобода.

Це вже не перший випадок надання значних бюджетних коштів на діяльність РПЦ в Угорщині за останній рік, відзначають в угорських ЗМІ.

Під час попередніх відвідин Угорщини Путіним 2 лютого 2017 року Угорська православна єпархія РПЦ отримала майже 2 мільярди форинтів (майже 10 мільйонів доларів США) з державної каси на реставрацію церков Московського патріархату – св. Богородиці у столиці Будапешті і св. Трійці у місті Мішкольц.

Окрема сума – 192 мільйони форинтів (близько 800 тисяч доларів) – була надана для російсько-угорських дослідницьких богословських програм.

Опозиційна угорська преса зазначає, що такі щедрі бюджетні перекази угорської влади у 350 разів перевищують пожертви всіх православних парафіян російської єпархії в Угорщині, зібраних у 2015 році, на суму в 6,8 мільйона форинтів (22 тисячі доларів США).

Згідно з чинними податковими пільгами, в Угорщині громадяни можуть переказувати 2 відсотки від суми стягнених податків на благодійні цілі.

Колишня руська греко-католицька церква св. Миколая в Токаї перебуває на балансі міської мерії як історично-архітектурна пам’ятка 18-го століття. Будівля потребує реставрації внутрішнього приміщення та старовинного православного іконостасу. Протягом тривалого часу мерія Токая шукала спонсорів із-поміж російських підприємців, бо церква була споруджена первісно для потреб так званої Комісії із закупівлі вина для російського царського двору. Однак ці пошуки не мали особливого успіху.

Церква має на собі ознаки українського культурного сліду. З серпня 1745 року до жовтня 1750-го у складі Комісії півчим дяком був молодий Григорій Сковорода (1722–1774).Меморіальна дошка, присвячена Григорієві Сковороді, була встановлена в Токаї 20 березня 1998 року на кошти Товариства української культури в Угорщині й Товариства угорської культури в Закарпатті. На дошці Сковорода зображений як філософ-мандрівник, а збоку є напис із цитатою філософа «У моїй любій Гунґарії» українською та угорською мовами. Автор меморіальної дошки – українська художниця Вікторія Чернак.

У національному самоврядуванні українців Мішкольця, яке опікується станом меморіальної дошки на честь Григорія Сковороди, висловили сподівання, що перехід церкви св. Миколая в Токаї у власність російської православної єпархії Московського патріархату в Угорщині не позначиться на подальшій долі пам’ятної плити великому українському філософові і поету.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан останнім часом демонструє свою прихильність до Росії та інших схожих авторитарних режимів.

treba 2018-05-20 / 20:06:25
integruvatysja a ne vydumuvaty prytyčyny

Вуву 2018-05-20 / 17:47:09
Слуна думка ...ми мабуть теж повинні приняти СВІЙ МЕМОРАНДУМ ... про захист наших хунів від політики орбана і сіярто і втручання сусідньойі крайіни у наші внутрішні справи.
А пойізд від мукачева ... ЯБ казав на разі НЕ запускати. (хочаБ тому що пасажиро потік в тому напрямку не виказує стрімкого зростання ... а ті маршрути які вже є ... Повністю задовільняють потреби пасажирів).

НОВИНИ: Політика

10:43
На Мукачівщині горів житловий будинок, а в Хустському й Іршавському районах – надвірні споруди
08:26
/ 1
Орбан пропонував Польщі взяти участь у поділі території України – польський політик
08:20
СУД ВИЗНАВ НЕЗАКОННОЮ НАЦІОНАЛІЗАЦІЮ ПРИВАТБАНКУ
06:40
/ 2
На Закарпатті виникли труднощі із утворенням дільничних виборчих комісій (ОНОВЛЕНО)
09:52
Усі шість ОВК на Закарпатті сформували списки дільничних виборчих комісії
22:41
Напередодні другого туру у газетах Закарпаття публікують матеріали із ознаками чорного піару та джинси
11:20
На Закарпатті – проблема нестачі людей на місця членів ДВК у всіх 6 окружних виборчих комісіях
17:53
/ 23
Порошенко: Україна готова витратити більше грошей на навчання угорської меншини
16:08
/ 5
На Закарпатті Москаль у всіх шести округах не зміг забезпечити членів ДВК від Порошенка
22:03
На Закарпатті запрацювали нові ОВК, деякі члени уже працювали у комісіях, дехто – від інших кандидатів - ОПОРА
18:19
/ 3
На сайтах двох РДА Закарпаття публікують матеріали про Порошенка як учасника виборів
22:07
/ 17
Одіозний депутат Волошин в'їхав з Угорщини на Закарпаття, тимчасово "порішавши" питання через "європейського" Катеринчука
21:09
/ 44
Виборча дуля в закарпатській кишені
21:50
На Закарпатті ОВК зареєстрували понад 2 тисячі спостерігачів від 19 громадських організацій - ОПОРА
18:49
/ 45
Я не порохобот, але геть від Москви
06:55
/ 47
У Хусті пікетували єпархію Московського патріархату
18:53
У Бундестазі розслідують зв’язки з РФ ультраправого депутата, помічник якого замовив підпал офісу КМКС в Ужгороді
19:54
/ 10
Лідеру союзу угорців Румунії заборонили в'їзд на українське Закарпаття
12:11
/ 29
На Закарпатті по всіх 6 округах лідером перегонів став Володимир Зеленський
08:52
/ 20
Мер закарпатського Хуста отримує зарплату більшу, ніж Президент України
08:03
/ 93
Бюджет Закарпаття грабують зарплатами чиновників Закарпатської облради (ТОП-10)
07:26
/ 56
Голова Закарпатської облради Рівіс очолив рейтинг зарплат "губернаторів" – майже мільйон гривень у рік
02:37
Політологи підбили підсумки першого туру президентських виборів на Закарпатті
14:20
/ 4
На виборчому окрузі з центром в Ужгороді пораховано 90,27% бюлетенів: Зеленський перемагає з 37,04%
09:48
/ 1
Явка виборців на президентських виборах на Закарпатті, порівняно із попередніми, була на 4% нижчою
» Всі новини