Товариство закарпатців у м.Києві

За радянських часів, до проголошення незалежності України ніяке добровільне неофіційне об’єднання громадян не могло бути оформлено як юридична особа. Тому ніяких офіційно зареєстрованих земляцьких рухів не існувало взагалі. Нині в Києві біля 25 земляцьких товариств зареєстровано як юридичні особи й вони створили Асоціацію земляцтв країни. Наше Товариство є членом цієї Асоціації. З січня 2000 року ми – „Товариство „Закарпатці у м. Києві” – є юридичною особою зі своїм Статутом та іншими необхідними документами та атрибутами. Згідно Статуту, наше Товариство на добровільній основі об’єднує всіх вихідців із Закарпаття та членів їхніх сімей, що проживають в м.Києві. Мета, завдання і організаційна структура Товариства викладена в Статуті, який повністю опублікований на цьому сайті.

Але поза Статутом і юридичною реєстрацією наші земляки гуртувались між собою уже в кінці 40-х років, коли до Києва приїхала велика плеяда наших видатних футболістів (з того часу „Динамо” Київ розпочало свою легендарну ходу на вершину європейського й світового футболу). Потім Київ заполонили студенти, аспіранти, лікарі, вчителі… І вже в кінці 50-х років ми, закарпатці, систематично, регулярно збирались святкувати празник Миколи, католицьке Різдво, Новий рік, православне Різдво, Старий Новий рік... Адже ми співали-колядували „на всіх закарпатських говірках”... Тоді вже у нас була своєрідна організаційна структура – був керівник, його заступники-помічники і активісти....

Нині в нашому Товаристві налічується біля 350 постійних членів, а всього в Києві за не дуже точними даними (офіційного обліку поки що ніхто не проводить) наших земляків нараховується близько 2500 (враховуючи „остарбайтерів”). Цього 2010 року, святкуватимемо ювілей – 50 років з дня створення нашого закарпатського земляцтва.

День народження закарпатського земляцтва в Києві – 19 грудня 1960 року, в день святого Миколая! Вітаю всіх нас і Вас, гості сайту, зі славним ювілеєм! Гуртуймося!

Почесний Президент Товариства
Микола Бідзіля

zakarpattsi@gmail.com

Тел.: 044 332 3634