В Ужгороді священник МГКЄ закликав молитися за примирення "двох прекрасних народів" (ВІДЕО)

На питання, навіщо закликає до братання з ворогом, священник відповів, що може казати, що захоче.

Священник Роман Курах під час проповіді
Священник Роман Курах під час проповіді

Про це повідомляє ТСН.

В Ужгороді греко-католицький священник під час проповіді закликав вірян молитися, що "два прекрасні народи – України та Росії – перестали вбивати одне одного і обійнялися".

Свідком скандальної проповіді стала продюсерка Дарія Сіпігіна, про що вона повідомила у Facebook.

Сіпігіна випадково почули слова проповіді через гучномовець, проїжджаючи повз Ужгородський катедральний собор.

"Ми дуже просимо, щоб господь це зробив, це чудо: примирив ці два великі народи — України і Росії. Щоб ці два народи не товкли, не мучили, не знищували, не вбивали один одного. Але щоб ці два прекрасні народи будували царство небесне уже тут, на Землі, і колись разом увійшли до неба, обійнялися і прославили господа цілу вічність на многая і благая літа", – заявляв священник собору Роман Курах.

Сіпігіна після богослужіння вирішила запитати священника, навіщо він закликає до братання з росіянами.

"Ми, шоковані, вирішили зайти до собору і чемно запитати у пана Кураха, чи нормально благословляти росіян під час війни і закликати обійматися з тими, хто нас вбиває. Пан Курах вважає, що нормально. Він пояснив нам це, миттєво перейшовши на крик і "тикання", – зазначила Дарія.

На питання, навіщо він сказав, що українці і росіяни – ледь не братні народи, священник відповів, що може казати, що захоче.

- Сіпігіна: "Ви благословляєте росіян?".

- Священник: "Благословляю, це Ісус сказав".

- Сіпігіна: "А якщо ваш брат загине, ви так само будете благословляти?"

- Священник: "Так".

Також Роман Курах заявив, що його рідний брат – військовослужбовець, служить у десантних військах і захищає батьківщину на фронті.

Зазначимо, що інцидент трапився в Ужгородському греко-католицькому кафедарльному соборі – головному храмі Мукачівської греко-католицько єпархії (МГКЄ). Ця єпархія не підпорядковується УГКЦ і її предстоятелеві Святославу. Вона підпорядковується напряму Ватикану. Це сталося через низку історичних причин. Від часу проголошення незалежності України віряни МГКЄ прагнули об'єднання зі всією УГКЦ. Проти цього виступали католицькі ієрархи угорського та словацького походження.

МГКЄ інцидент поки не коментує.


ДО ТЕМИ:

МГКЄ. "Календарний" сепаратизм

07 серпня 2023р.

Теги: МГКЄ, Курах, ворог, примирення

Коментарі

Анна 2023-08-10 / 02:52:02
Я - не о. Роман Курах, я дійсно жінка. Як християнка я не люблю обманювати людей. Доброї ночі! Амінь!

Анні 2023-08-10 / 02:24:49
Молитися за навернення росії і закликати до обнімання з "прекраним" народом-вбивцею це різні речі, нє?

Треба було молитися за навернення росії раніше, бо зараз вона вже принесла зло. Зараз час молитися за тих, хто великою ціною це зло відвертає.

Отець Курах - дуже енергійна, енергетична людина з низьким рівнем освіченості і духовності. У Фейсбуку чимала кількість вірників засвідчила суперечність багатьох його тверджень у проповідях. Люди навіть йдуть з церкви, коли він проповідує.
Тому не треба лягати кістьми за цю людину, якщо тільки ви не є сам Р.Курах

Анна 2023-08-10 / 02:03:15
До знак питання: найперше уважно передивіться всю проповідь отця Романа Кураха, а потім подискутуємо і про той народ, який прийшов вбивати нас і за навернення якого до Бога треба молитися, як заповідала нам Пресвята Богородиця, яка з’явилася трьом дітям у Фатімі ще в 1917 році й попереджала, що треба молитися за навернення Росії, бо, якщо вона не навернеться, то принесе у світ багато зла, і про багато ще чого порозмовляю із радістю з Вами, можливо, на інших інетресурсах, якщо буду мати час...

знак питання 2023-08-10 / 00:50:49
Анно, а хіба не той народ, не та країна зробили все це з Мукачівською єпархією, з якими закликав обійматися Р.курах?

Анна 2023-08-10 / 00:04:34
До Апостола: Ви, шановний, такий Апостол, як я Папа Римський! Не варто такий нік собі ставити, не раджу. Але скажу Вам отаке... А перш ніж говорити про життя священиків або вірників Мукачівської греко-католицької єпархії, Вам треба було побути в ті роки із єпископом Теодором Ромжею, якого в 1947 році вбили енкаведисти - попередники тих москалів, як нас нині вбивають. Або Вам треба було побути із однією бодай з тих дружин священика греко-католицького, яку посеред зими, в мороз, посеред ночі із п’ятьма діточками малолітніми совєтські бандити вигнали з фари надвір - вмирати від голоду і холоду, а чоловіка-священика вислали до сибірських концтаборів лише за те, що він, як істинний Священик Господа Ісуса відмовився зрадити свою присягу і перейти до московського православія та стати донощиком. Отож - не триндіть зайвого, якщо не знаєте історію Церкви нашого краю! Краще моліться і мовчіть! Думаю, що цей мій комент адмін забанить... Хоча - хтозна... Моліться, аби наші воїни чимшвидше вибили ту нечисть із нашої землі, нечисть, яка тут довго панувала і нищила нашу Церкву Греко-Католицьку. І не лиш її, а нищила нас духовно, морально і матеріально. Замість того, щоб робити щось корисне для перемоги, розводите тут різномасні срачі. Думаєте, ніхто не дізнається? БОГ видить все...

Апостол 2023-08-09 / 22:59:41
Треба забрати із церков лише гроші,та подивитися хто там залишиться?!
Можна буде забивати дошками двері!Там уже давно Бога нема!!!

xana 2023-08-09 / 18:06:52
прощення тільки після покаяння

Василю 2023-08-09 / 00:40:59
То Управління єпархії покарало о.Кураха, а сам він привселюдно вибачився за позицію Папи? О_о

Василь 2023-08-08 / 21:44:21
Це позиція Папи

Авраам 2023-08-08 / 13:31:59
От і по сенсації... Вже все затихло, все замкнули, Курах ніби покаяння, на люди дали йому покарання. Але то все велика фікція!!! Нічого в єпархії не змінитися, поки її буде очолювати істерика Ніл і його посіпаки, як Береш, переписайло Баник і інші...

Чвідок Єгови 2023-08-08 / 07:21:07
Грішники покайтеся, пробудіться поки не пізно, скоро армагедон!!!

Коля 2023-08-07 / 23:10:18
Цікаво чи Курах має диплом про освіту семінарійну,хто і де його висвятив в священники, бо хоче показатися дуже розумний, видно що вигнали з семінарії, от і хоче доказати.
А яких фруктів при Шашіку прийняли в єпархію- банани, апельсини, яблоко Apple, Семйона Юрка з Москви Санкт Петербурга?

До колі 2023-08-07 / 22:48:10
Його не виганяли з семінарії. Він сам пішов. а, при шашіку приймали в єпархію і не таких фруктів)))

Гуцул 2023-08-07 / 21:35:39


А ми думали,що владика Семедій останній агент КГБ,котрив протиставляв себе проукраїнському владиці Івану Маргітичу! Але станом на даний час потрібно всю семінарію в Минаї перетрясти на причетність зв'язків з іноземними спецслужбами!


Дік 2023-08-07 / 21:30:52
Не дарма існує припущення,що МГКЦ фінансово залежна від РПЦ через значний угорсько-словацький вплив!Також значна частка фінансових потоків проходить через родинний бізнес голови Закарпатської обласної ради!А головна мета це недопущення об'єднання з УГКЦ!Ось такі справи малята!

Коля 2023-08-07 / 21:17:06
Романа Кураха вигнали з ужгородської греко-католицької семінарії з 3-го курсу в кінці 90х, майже вчився дуже добре, і сплив вже в якості священника при агенту КГБ Мілану Шашіку, якому успішно доповідав стучав останньому про священників,які служать українською або є прибічниками єдності з УГКЦ,зато майже має хороші просторі апартаменти в резиденції.Так само антиукраїнську позицію займає настоятель собору колишній православний священник сексот фанат ЦСКА і МК Тидір Іван; канцлер так званий Юрій Семйон, який навчався в Росії; теперішній ректор ужгородської грекокатолицької семінарії Петро Береш, який навчався в Угорщині чи Словаччині,і ненавидить цю країну Україну.
Брат Романа Кураха - Степан, також навчався на священника в семінарії, звідки успішно був виключений, був на заробітках закордоном до 2020, після початку війни вступив до ТРО Ужгорода, зараз служить в частині, яка займається постачанням

Андрій 2023-08-07 / 20:46:07
Я думаю треба взятися за московських попів і церкви на Закарпатті, а о.Романа простити за словесний невдалий вираз, який в часі війни сприймається негативно. З точки зору Християнства та перспективи нічого страшного він не сказав

Андрій 2023-08-07 / 20:26:43
В РФ нема російського народу є народи які силою і обманом утримуються в РФ. Росія це штучне утворення без єдиного народу, історії, території. Все вкрадено і назва і мова і стяг і свобода поневолених народів

Небесний Йван 2023-08-07 / 20:25:15
Што туй за цірк? Може то го чьорт ся ймив? Дайте му сяченої води ся напити.

Іштван 2023-08-07 / 20:04:08
Як саме покарали??? Нічого йому не буде.
А коли Ніла покарають за то, що побив і душив, і матами обзивав священника Михайла Костака? За Ватиканом і нунцієм слово

НОВИНИ: Політика

23:53
/ 36
В Ужгороді представники ПЦУ відмовилися від участі в молитовному сніданку, на який влада запросила УПЦ Московського патріархату
03:04
/ 2
Що показав перепис у Румунії?
15:00
/ 12
Уряд погодив звільнення голови Ужгородської РДА Гузинця і призначення його на посаду "гуманітарного" заступника голови Закарпатської ОВА
11:15
На Закарпатті клірик-антисеміт УПЦ (МП), якого СБУ викрила на поширенні фейків про війну в Україні, постане перед судом
17:18
/ 2
У Чехії до Європарламенту кандидує закарпатка Інґа Петричка
15:49
/ 17
На Закарпатті проросійського провокатора-"русина" Данацка затримали за антисемітські погрози хасидам
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 25
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
19:56
/ 7
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 5
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38